Ще три громади на сході України долучилися до глобальної ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат»

Вже третій рік поспіль ООН Жінки в Україні у партнерстві з Міжнародним Благодійним Фондом «Українська фундація громадського здоров’я» реалізують проєкт «Сприяння безпеці громад та запобігання ...

Додано:
healthrightorgua

DSC_0082
Ще три громади на сході України долучилися до глобальної ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат»

Вже третій рік поспіль ООН Жінки в Україні у партнерстві з Міжнародним Благодійним Фондом «Українська фундація громадського здоров’я» реалізують проєкт «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях на Сході Україні».

В межах цього проєкту, разом з мешканцями та місцевою владою Луганської та Донецької областей, ми працюємо над покращенням безпекової ситуації у громадах, шляхом проведення аудитів безпеки за методологією ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні публічні простори для жінок та дівчат».

Глобальна флагманська ініціатива ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні публічні простори для жінок та дівчат» спрямована на посилення законодавства та політик у сфері запобігання та реагування на сексуальне насильство та сексуальні домагання щодо жінок та дівчата у громадських місцях.

В рамках ініціативи, міста-учасники приймають міські та транспортні плани, що включають потреби жінок та чоловіків, та реалізовують ініціативи, спрямовані на зміну соціальних норм у питаннях гендерної рівності. Понад 50 міст з усього світу вже запустили комплексні програми в рамках ініціативи.

Протягом лютого — березня активні мешканки та мешканці Сєвєродонецької громади Луганської області, і Дружківської та Великоновосілківської громад Донецької області, спільно з представниками влади та поліції працювали над визначенням ключових проблем безпеки на території своїх ОТГ та шляхами їх вирішення. В межах дослідження у громадах було проведено аналіз законодавства та місцевих розпоряджень, фокус-групові дискусії з жінками і дівчатами різних вікових категорій та аудити безпеки за обраними активістами маршрутами в межах громад.

Протягом квітня, результати проведених активностей було презентовано представникам місцевої влади та створено робочі групи з розробки проєктів місцевих програм з безпеки. Крім того, для ефективної розробки програми було проведено навчальні воркшопи для представників робочої групи. Задля врахування потреб кожного мешканця громади, до роботи було залучено різні вікові та соціальні верстви населення. У воркшопах взяли участь, студенти, місцеві активісти, представники влади та представники поліції.

За результатами роботи з кожною групою, було визначено ряд основних проблем на території громад, та розроблено пропозиції до їх вирішення. Загальним ключовими проблемами для всіх громад учасники визначили відсутність міського громадського транспорту, відсутність освітлення вулиць, високий рівень гендерних стереотипів серед мешканців громади та необізнаність населення про види та прояви гендерно зумовленого насильства і сервіси допомоги у випадках ГЗН.

Всі ці напрацювання ляжуть в основу майбутніх місцевих програм «Безпечна громада для жінок та дівчат». Метою програм є створення безпечного громадського простору для жінок і дівчат, шляхом впровадження моделей і підходів щодо запобігання і протидії насильству за ознакою статі, у тому числі сексуальному насильству, сексуальних домагань та подолання гендерних стереотипів.

Першим містом в Україні, яке реалізує Глобальну Флагманську ініціативу ООН Жінки щодо безпечних міст та безпечних громадських просторів для жінок і дівчат стало Рубіжне, Луганської області. Програма була розроблена впродовж 2019 року та прийнята у травні 2020 року.

Станом на сьогодні, аудити безпеки проведені ще в 9 громадах Луганської, Донецької та Запорізької областей, 3 (три) з них вже прийняли бюджетні цільові програми з безпеки – це Комиш-Зоря Запорізької області, Торецьк, Донецької області та Новоайдар, Луганської області.

Використання методології Глобальної ініціативи «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат» дає можливість долучитися до кращих практик світового рівня у впровадженні гендерно-чутливих програм та організації безпечного життєвого простору для жінок, чоловіків, хлопчиків та дівчат, які проживають на території громади.

Проєкт реалізується в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, який реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році»

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів