Ще 10 закладів Кривого Рогу готові до сортування з 1 січня 2018р

Рівно рік тому, у грудні 2017 встановили перші екоурни у трьох школах містаВстановлення урн передбачало міжсекторальне партнерство, коли громадська організація «Чисте місто-КР» проводила ...

Додано:
Olga Kostina

цмг
Ще 10 закладів Кривого Рогу готові до сортування з 1 січня 2018р

Рівно рік тому, у грудні 2017 встановили перші екоурни у трьох школах міста

Встановлення урн передбачало міжсекторальне партнерство, коли громадська організація «Чисте місто-КР» проводила просвітницькі заходи щодо роздільного збору твердих побутових відходів. Підприємство «Чисте місто» забезпечувало умови – урни для сортування та вивіз вторинної сировини. В свою чергу навчальні заклади організовували внутрішні процеси збору. Винагородою за працю були кошти та солодощі.

Така модель перетворення відходів у доходи виявилася настільки успішною, що тільки за сезон жовтень-грудень 2017 до проекту «Я сортую з «Чистим містом» долучилися ще 10 закладів середньої ланки освіти.

Новий сезон співпраці з навчальними закладами міста розпочали зі знайомства з ЦДЮТ “Гармонія”. В рамках проекту було передано в безоплатне користування урни для роздільного збору вторинної сировини.

Першою учасницею проекту «Я сотрую з «Чистим містом» у Центрально-Міському районі стала КЗШ №5. ГО «Чисте місто-КР» провели перші екоуроки для 77 учениць та учнів початкової школи. Дивилися мультики, говорили про тварин поруч та хто й чому залишає слід у вигляді сміття. Особливо жваво малеча ділилася ідеями, що корисного можна зробити з ПЕТ-пляшки, замість відправлення її на смітник. А за два дні продовжили та завершили роботу в даній школі охопивши всі 9 класів.

             Дуже правильний заклик прозвучав від КЗШ №111 на початку дії проекту, оскільки тільки разом з батьками, педагогічним колективом і дітьми буде найкращий результат:

  • «Починаємо сортувати! Якщо Ви піклуєтесь про чистоту нашої планети; про майбутнє наших дітей; бажаєте зробити нашу школу більш затишною …Ми чекаємо від вас: макулатуру,спресовані, чисті пластикові пляшки (від напоїв, шампунів, миючих засобів); упаковки від соків (тетрапаки); жерстяні банки (спресовані). Коштами, отриманими від організації «Чисте місто -КР», розпоряджатимуться самі діти. Їм вирішувати, як зробити школу кращою!
    Педагоги, учні, батьки, підтримайте ініціативу! Допоможемо планеті – допоможемо собі! Ми – за Чисте місто!!»

І така невеличка школа до 100 дітей як КЗШ №10 цікаві в партнерстві. Адже головне не кількість, а щире бажання діяти. Тут його відчули сповна. Дітлахи готові стати в поміч природі та рідній школі. Берегти ресурси та заробляти на вторинній сировині.

Ще не встигли ГО «Чисте місто-КР»  закінчити курс лекцій для всієї школи №62, а вже перші слухачі і слухачки почали приносити сировину. От що значить і правильна організація на місцях. Оскільки потрібно не тільки закликати до сортування, а й одразу мати відповіді на технічні моменти – як безпосередньо в даному закладі буде відбуватися збір. Власне це вирішує кожна школа самостійно.

У Криворізькому НВК №81 за тиждень охопили аудиторію понад 820 дітей. Попрактикували вільний мікрофон і пораділи, як багато вже знає початкова школа про потребу берегти дерева та повторно використовувати ресурси.

Після лекцій для старшої й середньої ланки перший етап проекту “Я сортую з “Чистим містом” – лекції у Криворізькій гімназії №91 закінчили двома зустрічами з початковою школою. Близько 280 дітей переглянули мультики про сортування та з’ясували мінімальні умови, щоб відходи були сировиною, а не сміттям. Із завданням споліскувати та стискувати ПЕТ-пляшки, алюмінієві бляшанки та Тетра-Пак, дітлахи перейдуть до наступного етапу – власне сортування.

У 2017-2018 навчальному році у Криворізькому Покровському ліцеї реалізовуватиметься освітній проект: “Рік екології”, який направлений на формування відповідального відношення до навколишнього середовища, що будується на базі екологічної свідомості.  Тож логічне долучення ліцею і до проекту «Я сортую з «Чистим містом», за яким берегтимуться природні ресурси та чистота довкілля.

Інформаційну кампанію щодо сортування в цьому році закінчували в Криворізькій Центрально-Міській гімназії. Заклад має чудовий потенціал щодо роздільного збору твердих побутових відходів. Багато гімназисток і гімназистів обізнані з проблемою, стикалися з її успішним рішенням, перебуваючи на відпочинку закордоном. То ж з радістю вітали європейський досвід у своєму другому домі – гімназії.

КЗШ№32 давно вивчає питання поводження з відходами на уроках сталого розвитку, тому тут вирішили перескочити перший етап проекту – просвіту. Школа отримала урни для екокуточку скоріш як заохочення своєї стабільної та успішної роботи у справі збереження природних ресурсів.

Таким чином з початку дії проекту «Я сортую з «Чистим містом» 21 навчальний заклад розпочав практику роздільного збору вторинної сировини. Охоплено всі райони міста та успішний досвід продовжуватиметься в новому році. У графіку на участь вже стоять 5 шкіл.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни