Розвиток місцевого громадянського суспільства: як просуватиметься нульова толерантність до корупції в Україні у 2022?

З настанням нового року в Україні з’явилося сім нових можливостей для підвищення доброчесності. У 2017 році п’ять українських міст були обрані Містами Доброчесності для співпраці з Антикорупційною ...

Антикорупційна ініціатива ЄС підтримує місцеве громадянське суспільство
Розвиток місцевого громадянського суспільства: як просуватиметься нульова толерантність до корупції в Україні у 2022?

З настанням нового року в Україні з’явилося сім нових можливостей для підвищення доброчесності. У 2017 році п’ять українських міст були обрані Містами Доброчесності для співпраці з Антикорупційною ініціативою ЄС (EUACI). Відтоді громадянське суспільство розвивається, а в містах зміцнюється прозорість, підзвітність та доброчесність. Цього літа Ініціатива підтримає реалізацію 7 проєктів, фінансова підтримка яких становить близько 60 000 євро.

Сім громадських організацій було обрано для підтримки у підвищенні рівня обізнаності та практики доброчесності в містах-партнерах – Чернівцях, Червонограду, Маріуполі, Нікополі та Житомирі. Проєкти реалізовуватимуться у чотирьох тематичних сферах: освіта молоді, інформування громадян, просування результатів та пошук “чемпіонів доброчесності”.

Щоб зміцнити доброчесність в українських містах, організації охоплюватимуть чотири напрямки:

  1. Навчання молоді новаторськими методами, що просуватиме цінності та принципи доброчесності, прозорості та підзвітності в управлінні державними справами серед майбутніх лідерів.
  2. Фокус на інформування громадян зробить внесок у підвищення прозорості та підзвітності міст через поведінку, ставлення та реакцію на корупцію.
  3. Промоція результатів підвищить обізнаність містян щодо зусиль міських адміністрацій, приватних компаній та організацій громадянського суспільства й мотивуватиме їх обʼєднуватися навколо спільних цілей.
  4. Пошук “Чемпіонів доброчесності” серед окремих осіб, організацій або приватних компаній, які продемонстрували зразкову поведінку або вжили рішучих дій у своєму прагненні до чесності, прозорості та підзвітності.

Нижче наводимо сім обраних організацій, які надихнуть нас усіх на майбутнє з меншою толерантністю до корупції.

Чернівці

Чернівецький молодіжний центр «Подолай корупцію» створює творчі, освітні та просвітницькі заходи для молоді у вигляді інтерактивної виставки про корупцію у медичній сфері, електронного коміксу та комедійного стендапу про корупцію в системі освіти. У рамках проєкту також буде випущено три мотиваційні відеоролики “Чемпіони доброчесності” з успішними антикорупційними справами. Крім того, проєкт співпрацюватиме з декількома іншими ГО, зокрема з Федерацією Стендапу, «Пацієнтами Буковини», СВАЯ (мистецьке формування) та кількома чернівецькими ЗМІ.

Червоноград

Організація “Здорова нація” запускає освітній проєкт «Успішна країна — нульова толерантність до корупції». У рамках проєкту буде розроблено навчальну програму з виховання доброчесності, розраховану на 180 учнів 8-10 класів. Крім того, деякі учні матимуть можливість з’їздити до Червонограда та поспілкуватися з адміністративним персоналом, у тому числі з мером.

Проєкт організації “Дій-Я-Ти” “Впровадження інструментів боротьби з корупцією у спільноті Червонограда” – це ще один проєкт, який займається виробництвом та розповсюдженням відеороликів про інструменти доброчесності для мешканців Червонограда.

Маріуполь

Маріупольська асоціація підприємців запускає «Табір доброчесності бізнесу 2.0», в рамках якого відбудеться бізнес-табір для молоді та форум доброчесності.

Нікополь

Організація «Відкриті двері» проведе інформаційно-просвітницьку кампанію серед молоді та населення Нікополя щодо розвитку культури доброчесності, що включатиме серію тренінгів та фотоконкурс.

Житомир

ГО “Грінері” встановлює інтерактивний кіоск для надання жителям доступу до геоінформаційного порталу, електронного рахунку мешканця Житомира та інших електронних послуг, які допомагають підвищити прозорість і підзвітність міста.

Організація “Ендшпіль” створює освітні заходи у вигляді тренінгів та міських квестів для формування у молоді відповідних компетенцій та знань про інструменти електронної демократії, електронні реєстри, можливості відкритих даних та процес запиту публічної інформації. Проєкт навчатиме молодь використовувати електронні інструменти та відкриті джерела даних для аналізу та дослідження кількох аспектів доброчесності, прозорості та підзвітності.

-

З моменту запуску Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), що фінансується ЄС, співфінансується та впроваджується Міністерством закордонних справ Данії, понад 30 громадських організацій отримали підтримку для посилення їх потенціалу в антикорупційній діяльності.

Щоб дізнатися більше про результати співпраці Міст Доброчесності з EUACI, перегляньте це відео.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії