Розслідування WikiInvestigation: що не так у закупівлях антисептиків Київським метрополітеном?

1 червня Комунальне підприємство “Київський метрополітен” купив дезінфекційний засіб КЛІН СТРІМ у фірми, яка фігурує в кримінальному провадженні поставками підроблених антисептиків до Житомирської ...

Screen Shot 2020-06-02 at 15.51.05
Розслідування WikiInvestigation: що не так у закупівлях антисептиків Київським метрополітеном?

1 червня Комунальне підприємство “Київський метрополітен” купив дезінфекційний засіб КЛІН СТРІМ у фірми, яка фігурує в кримінальному провадженні поставками підроблених антисептиків до Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні. 

Про це йдеться у розслідуванні “Метрополітен Києва купив антисептики у ТОВки, яку підозрюють у продажу підробок”, що розміщене на платформі WikiInvestigation.

Як йдеться в розслідуванні, “Київський метрополітен” уклав угоду з Товариством з обмеженою відповідальністю «ВІН СТРІМ» на загальну суму 729 120,00 гривень. За ці гроші метрополітену мають поставити 7 000 літрів дезінфекційного засобу. Згідно з додатком до договору, ТОВ ВІН СТРІМ продасть київському метрополітену антисептичний засіб КЛІН СТРІМ.

На сайті Прозорро в інформації про предмет закупівлі було вказано, що товар має бути зареєстрований в Державному реєстрі дезінфекційних засобів МОЗ України, одначе в укладеному договорі це речення пропустили.

З посиланням на судову ухвалу автор пише, що ТОВ ВІН СТРІМ не зареєстрований як виробник антисептику КЛІН СТРІМ. 

“Службові особи ТОВ Дезодар, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою із службовими особами ТОВ ВІН СТРІМ, з метою заволодіння грошовими коштами, які виділенні КНП Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня Житомирської обласної ради, в ході виконання умов договору, укладеного між ТОВ ДЕЗОДАР та КНП Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня, предметом якого є поставка засобів для догляду за руками та нігтями, а саме товару Клін Стрім об`ємом 1 л, у кількості 500 флаконів на загальну суму 117000 гривень, шляхом поставлення товару, який не відповідає умовам вказаного договору, заволоділи бюджетними коштами у розмірі 117000 гривень”, – йдеться в судовій ухвалі.

Як йдеться в судовій ухвалі замість антисептиків, що повинні були бути придбані за договором, здійснювалася реалізація контрафактного дезінфекційного засобу виробництва ТОВ ВІН СТРІМ з підробленим товарним знаком ТОВ КЛІН СТРІМ. 

“А тепер-от і київський метрополітен купив антисептики КЛІН СТРІМ у ТОВки, яка не має дозволів на виготовлення таких антисептиків, а відповідно вони можуть бути небезпечними для здоров’я і що найгірше – не виконувати покладених на антисептики функцій”, – йдеться у розслідуванні і там же додається, що серед цих замовників, які купили антисептики у цього постачальника, дуже багато шкіл, дитячих садків і санаторіїв на Житомирщині. 

Крім того Укрпошта також купила антисептики у ТОВ ВІН СТРІМ. У системі Прозорро було два дві про укладені договори на загальну суму понад 2,5 млн грн.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як створити міцну комунікацію в громаді: початок!

Торецьке бюро правової допомоги допомогає захищати права внутрішньо переміщених осіб

Дайджест подій на тиждень від Активна Громада Харкова

Яких змін потребують операційні плани НУО під час пандемії коронавірусу?

Презентували посібник для освітян-управлінців

Мінцифра та «U-LEAD з Європою» розробили інтерактивну карту інфраструктури підтримки підприємництва