Розпочинається проєкт з підняття обізнаності журналістів щодо гендернозумовленого насильства під час війни

Під час війни сексуальне насильство вчиняється російськими військовими для деморалізації мирного населення. При цьому, постраждалі рідко звертаються за допомогою чи наважуються говорити про свій ...

Додано:
Liza Kuzmenko

violence-against-women-spikes-in-brazil-during-quarantines
Розпочинається проєкт з підняття обізнаності журналістів щодо гендернозумовленого насильства під час війни

Під час війни сексуальне насильство вчиняється російськими військовими для деморалізації мирного населення. При цьому, постраждалі рідко звертаються за допомогою чи наважуються говорити про свій досвід. Крім того, проблема домашнього насильства стереотипно вважається такою, що «не на часі» порівняно з війною. Існують численні ризики торгівлі людьми та експлуатації (за кордоном і в Україні) щодо жінок.

Війна не скасовує потребу протидіяти сексуальному та домашньому насильству, а також говорити про ці проблеми в українських медіа. Оскільки саме медіа відіграють значну роль у формуванні і зміні суспільних норм та переконань.

Саме тому, ГО «Ла Страда-Україна» та ГО «Жінки в медіа» розпочинають проєкт «Посилення спроможності медіа та незалежних журналістів висвітлювати гендернозумовлене насильство під час війни в Україні», що  впроваджується за підтримки International Media Support (IMS).   

Мета:  просування етичних стандартів та відповідальної журналістики, інформаційна підтримка журналістів для висвітлення гендернозумовленого насильства під час війни.

Ми хочемо підняти обізнаність аудиторії щодо гендернозумовленого насильства під час війни та важливості допомоги постраждалим.  В рамках проєкту на конкурсній основі заплановано надання експертної та фінансової підтримки журналістам для створення тематичних матеріалів в онлайн-виданнях, ТВ-сюжетах, радіо і подкастах, а також друкованих медіа. Розмір фінансової підтримки – 11000 грн., з подальшим вирахуванням податків з зазначеної суми.

В рамках проєкту ГО «Ла Страда-Україна» та ГО «Жінки в медіа» проведуть тематичні вебінари з таких тем:

  • Домашнє насильство в умовах війни: підняття обізнаності журналістів; Розпочалася реєстрація
  • Сексуальне насильство під час війни: підняття обізнаності журналістів;
  • Ризики торгівлі людьми та експлуатації (за кордоном і в Україні) щодо жінок: підняття обізнаності журналістів.

Громадська організація «Ла Страда-Україна» –  одна з провідних неурядових організацій України у сфері захисту прав жінок та дітей. Діяльність організації направлена на запобігання торгівлі людьми, попередження домашнього насильства, впровадження гендерної рівності та вдосконалення системи захисту прав та інтересів дитини. Вона має 25-річний досвід організації роботи Національних «гарячих» ліній https://www.facebook.com/lastradaukraine

ГО «Жінки в медіа» – з 2019 року об’єднання жінок, які працюють в медіа. Мета –  мережування журналісток, підтримка одна одної, утвердження гендерної рівності на двох рівнях: рівність усередині медіа (рівні можливості та ставлення, рівний доступ до посад) та рівність у медійному контенті, з особливим акцентом на боротьбі із сексизмом https://www.facebook.com/mediawomenUA


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?