Розпочато дослідження обізнаності буковинців щодо положень пенсійної реформи

09 липня 2018 року в межах реалізації проекту «Підтримка регіонального діалогу  щодо пенсійної реформи в Чернівецькій області», який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом ...

Додано:
Nataliya Batrakova

ДОСЛІДЖЕННЯ
Розпочато дослідження обізнаності буковинців щодо положень пенсійної реформи

09 липня 2018 року в межах реалізації проекту «Підтримка регіонального діалогу  щодо пенсійної реформи в Чернівецькій області», який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом “Відродження” розпочато дослідження обізнаності  громадян Чернівецької області щодо положень пенсійної реформи.

Дослідження передбачає проведення фокус-груп з числа представників цільової аудиторії, а також глибинні інтерв’ю з заробітчанами, особами передпенсійного віку, внутрішньо переміщеними особами, підприємцями та роботодавцями. Не залишаться поза увагою багатодітні жінки, молодь, учасники АТО.

Головною метою проекту є створення регіональної платформи для публічного діалогу організацій громадянського суспільства з органами влади щодо питань реалізації пенсійної реформи. До участі у фокус-групах залучені спеціалісти Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, департаменту соціального захисту населення  Чернівецької облдержадміністрації. Постійним і надійним партнером Центру громадської активності «Синергія» є Чернівецький обласний центр зайнятості. Відтак учасники мали можливість отримати ґрунтовну відповідь на запитання стосовно проблем, що їх хвилюють. Наприклад, у Заставні учасники мали змогу заповнити інформаційні листівки, щоби в подальшому отримувати смс-повідомлення із зазначенням пенсійного стажу, починаючи з 2004 року. Уже до вечора повідомлення почали надходити на телефони.

Думки учасників фокус-груп різняться в залежності від віку, освіти, соціального статусу, власного професійного досвіду. Проте майже всі переконані, що до пенсії не доживуть. Модератору доводилося переконувати і наводити приклади оформлення пенсій за віком, у разі втрати годувальника, в разі настання нещасного випадку. Чи відомі які реформи впроваджує Уряд в державі? Якщо в Герцах і Заставні говорили про освітню і пенсійну реформу, то у Кіцмані та Вижниці ще говорили про переваги децентралізації. Молодіжна група в місті Чернівці активно відповідала на запитання щодо створення власного електронного кабінету на сайті Пенсійного фонду, але не могла визначитися зі стажем для жінок і чоловіків, який дає право вийти на пенсію у віці 60 років. Озвучивши на загал розмір власного пенсійного стажу, учасники дещо замислилися. Працювати в перспективі до 65 років бажаючих не виявилося. Учасники фокус-груп активно відповідали на запитання модератора й дискутували з приводу тих чи інших проблем.

Зі слів виконавчого директора Центру громадської активності «Синергія» Н.Батракової, великий відсоток українських громадян, які сьогодні не сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ), а таких близько 10 млн. з 26 млн. осіб працездатного віку, в майбутньому будуть мати серйозні проблеми з пенсійним забезпеченням. Вже у 2018 році кожен 20-й громадянин України пенсійного віку не отримуватиме пенсію через нестачу пенсійного стажу.

 Залучення до суспільного діалогу всіх зацікавлених сторін приверне увагу до проблем, які існують в області з пенсійним забезпеченням. Реалізація проекту також сприятиме формуванню у мешканців області більш свідомого ставлення до майбутнього пенсійного забезпечення.

 Цей захід здійснюється в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid) та Міжнародного фонду «Відродження» (http://www.irf.ua), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та “Європейською правдою”. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal