Розпочато дослідження обізнаності буковинців щодо положень пенсійної реформи

09 липня 2018 року в межах реалізації проекту «Підтримка регіонального діалогу  щодо пенсійної реформи в Чернівецькій області», який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом ...

Додано:
Nataliya Batrakova

ДОСЛІДЖЕННЯ
Розпочато дослідження обізнаності буковинців щодо положень пенсійної реформи

09 липня 2018 року в межах реалізації проекту «Підтримка регіонального діалогу  щодо пенсійної реформи в Чернівецькій області», який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом “Відродження” розпочато дослідження обізнаності  громадян Чернівецької області щодо положень пенсійної реформи.

Дослідження передбачає проведення фокус-груп з числа представників цільової аудиторії, а також глибинні інтерв’ю з заробітчанами, особами передпенсійного віку, внутрішньо переміщеними особами, підприємцями та роботодавцями. Не залишаться поза увагою багатодітні жінки, молодь, учасники АТО.

Головною метою проекту є створення регіональної платформи для публічного діалогу організацій громадянського суспільства з органами влади щодо питань реалізації пенсійної реформи. До участі у фокус-групах залучені спеціалісти Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, департаменту соціального захисту населення  Чернівецької облдержадміністрації. Постійним і надійним партнером Центру громадської активності «Синергія» є Чернівецький обласний центр зайнятості. Відтак учасники мали можливість отримати ґрунтовну відповідь на запитання стосовно проблем, що їх хвилюють. Наприклад, у Заставні учасники мали змогу заповнити інформаційні листівки, щоби в подальшому отримувати смс-повідомлення із зазначенням пенсійного стажу, починаючи з 2004 року. Уже до вечора повідомлення почали надходити на телефони.

Думки учасників фокус-груп різняться в залежності від віку, освіти, соціального статусу, власного професійного досвіду. Проте майже всі переконані, що до пенсії не доживуть. Модератору доводилося переконувати і наводити приклади оформлення пенсій за віком, у разі втрати годувальника, в разі настання нещасного випадку. Чи відомі які реформи впроваджує Уряд в державі? Якщо в Герцах і Заставні говорили про освітню і пенсійну реформу, то у Кіцмані та Вижниці ще говорили про переваги децентралізації. Молодіжна група в місті Чернівці активно відповідала на запитання щодо створення власного електронного кабінету на сайті Пенсійного фонду, але не могла визначитися зі стажем для жінок і чоловіків, який дає право вийти на пенсію у віці 60 років. Озвучивши на загал розмір власного пенсійного стажу, учасники дещо замислилися. Працювати в перспективі до 65 років бажаючих не виявилося. Учасники фокус-груп активно відповідали на запитання модератора й дискутували з приводу тих чи інших проблем.

Зі слів виконавчого директора Центру громадської активності «Синергія» Н.Батракової, великий відсоток українських громадян, які сьогодні не сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ), а таких близько 10 млн. з 26 млн. осіб працездатного віку, в майбутньому будуть мати серйозні проблеми з пенсійним забезпеченням. Вже у 2018 році кожен 20-й громадянин України пенсійного віку не отримуватиме пенсію через нестачу пенсійного стажу.

 Залучення до суспільного діалогу всіх зацікавлених сторін приверне увагу до проблем, які існують в області з пенсійним забезпеченням. Реалізація проекту також сприятиме формуванню у мешканців області більш свідомого ставлення до майбутнього пенсійного забезпечення.

 Цей захід здійснюється в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid) та Міжнародного фонду «Відродження» (http://www.irf.ua), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та “Європейською правдою”. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії