Рівнянка з Луганська півтора року добивалася отримання статусу внутрішньо переміщеної особи

Близько півтора року громадянка України, яка через бойові дії на сході переїхала до Рівного з Луганська, оббивала пороги управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету ...

Додано:
cvurivne

DSC_0038
Рівнянка з Луганська півтора року добивалася отримання статусу внутрішньо переміщеної особи

Близько півтора року громадянка України, яка через бойові дії на сході переїхала до Рівного з Луганська, оббивала пороги управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, щоб отримати статус внутрішньо переміщеної особи. І лише з допомогою юристів вона змогла вирішити цю проблему.

В січні 2016 року до центру права РОГО «Комітет виборців України» за юридичною допомогою звернулася жінка, яка поскаржилися на неможливість через різні бюрократичні перепони оформити статус внутрішньо переміщеної особи.

«Я виросла в Рівному, – розповідає пані Ірина. – Потім отримала роботу на Луганщині, куди переїхала і де прожила майже вісім років. Там я вийшла заміж, народила дитину. Коли в 2014 році в Луганську розпочалися незрозумілі на той момент події, я разом з дочкою приїхала до Рівного. Тут живуть мої батьки. Ми сподівалися, що це ненадовго. Тому, коли їхали до Рівного, особливо і речей із собою не брали. Згодом стало вже зрозуміло, що ситуація там набагато складніша і швидко не вирішиться».

Починаючи з серпня 2014 року, жінка в усній формі стала неодноразово звертатися до управління праці та соціального захисту населення, щоб отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Однак їй у цьому постійно відмовляли.

Через рік пані Ірина звернулася до управління вже з письмовою заявою. А 16 жовтня 2015 року отримала від його керівництва письмову відмову. В ній зазначалося, що «підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, що змусили покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту».

Але жінка не мала офіційної реєстрації в Луганську, де вона проживала зі своєю родиною тривалий час до початку воєнних дій. Її місце проживання було зареєстроване в Рівному.

«Коли до нас прийшла пані Ірина, то я дуже здивувався, чому їй досі не надали статус внутрішньо переміщеної особи, – коментує ситуацію керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов. – Адже на той час вже був чинним Закон №2166 «Про посилення гарантій дотримання прав і свобод ВПО». І ним передбачена можливість отримання статусу внутрішньо переміщеної особи тими, чиє місце проживання зареєстроване за однією адресою, але хто фактично мешкає за іншою. Тому, щоб допомогти пані Ірині, ми в лютому 2016 року надали їй низку правових консультацій, а також підготували запит на інформацію до органу соцзахисту. Жінка отримала письмову відповідь, з якої вбачалося, що вона саме в м. Луганськ з 10.07.2012 по 31.07.2014 року отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку».

Після цього юристи організації підготували відповідну заяву до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради з проханням надати громадянці статус внутрішньо переміщеної особи. До заяви додали копії низки документів, які підтверджували, що вона хоч і без реєстрації, але фактично жила в Луганську.

16 березня 2016 року управління повідомило пані Ірину про те, що за результатами розгляду її звернення прийнято рішення видати довідку про взяття її на облік внутрішньо переміщеної особи. 21 березня жінка отримала цей документ.

«Я дуже вдячна юристам за допомогу і хочу сказати, що мій досвід захисту своїх прав показав, що звертатися до органів влади потрібно в письмовій формі, – каже пані Ірина. – Усні звернення, на жаль, ні до чого не призводять. Крім того, мені допомогло те, що я завжди відповідально ставлюся до зберігання різних документів, довідок або їх копій. Завдяки цьому мені вдалося без суду довести своє право і право моєї дитини на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи».

Нагадаємо, що з практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці, котрі проживають на Рівненщині, можуть отримати безоплатну юридичну допомогу в центрах права РОГО «Комітет виборців України» в Рівному та Сарнах.

Адреса центру права в м. Рівне: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 4. Тел.: (0362) 26-38-47, 26-29-43.

Адреса центру права в м. Сарни: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями