Рівень надання паліативної та хоспісної допомоги в Полтаві залишає бажати кращого
Рівень захворюваності населення на онкологічні захворювання в умовах сьогодення, нажаль поступово зростає. Таким хворим надається допомога, як стаціонарно, так і вдома. Проте, далеко не кожен може ...
Додано:
socium.pl
Рівень захворюваності населення на онкологічні захворювання в умовах сьогодення, нажаль поступово зростає. Таким хворим надається допомога, як стаціонарно, так і вдома. Проте, далеко не кожен може лікуватися стаціонарно, якщо в місті відсутнє паліативне відділення, а для невиліковних хворих виділено лише 24 ліжка, це на все місто Полтаву.
Перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Олєйніков, керівник проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині» зазначив, що такий порядок справ щодо надання паліативної та хоспісної допомоги не є задовільним.
На наш запит із надання інформації про проведені заходи щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги за період 2014-2017 р.р. з зазначенням досягнень в цьому напрямку, ми отримали зовсім дивну відповідь. По-перше, період, за який нам надали інформацію на один рік менший, ніж ми зазначали, напевно, що в 2014 році таку допомогу можна було порахувати на пальцях, тож і вирішили пропустити.
По-друге, вражає зростаюча кількість хворих на онкологічні захворювання, згідно відповіді на запит в 2015 році – надана паліативна допомога 234 особам, виписано 2145 пільгових рецептів на знеболювальні препарати. В 2016 році, допомога надана 258 особам у стаціонарі та 339 амбулаторно, виписано 3287 пільгових рецептів на знеболення. За перше півріччя 2017 року, паліативна допомога надана 184 особам, виписано 2520 пільгових рецептів на знеболення. Як ми бачино, із кожним роком, кількість онкохворих, яким потрібна паліативна та хоспісна допомога зростає, відповідно і зростає кількість осіб, яким потрібні пільгові рецепти на знеболювальні препарати.
По-третє, у відповіді Полтавського міськвиконкому повністю забули згадати про досягнення у цьому напрямку, забули, оскільки їх просто немає.
З метою розвитку паліативної та хоспісної допомоги в м. Полтава, асоціація наголошує на необхідності таких кроків:
- створити хоспісний стаціонар для невиліковно хворих пацієнтів;
- створити службу з надання населення паліативної та хоспісної допомоги «Хоспіс вдома»;
- збільшення вдвічі паліативних ліжок для невиліковних хворих з 24 до 48;
- всі, хто потребує рецепти на знеболювальні препарати мають отримувати їх своєчасно, в повному обсязі, без перешкод;
- порушення питання щодо звільнення керівного складу управління охорони здоров’я міськвиконкому за незадовільну організаційну роботу в напрямку розвитку паліативної та хоспісної допомоги в м. Полтава та за численні інші недоліки…
Полтавська обласна благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» прохає мешканців міста повідомляти асоціацію з питань: неякісно наданої паліативної та хоспісної допомоги, відмові у «безвідмовній» госпіталізації онкологічних хворих, відмові у видачі пільгових рецептів та ін. питань, в свою чергу, ми будемо писати в захист пацієнтів відповідні запити, скарги, клопотання, привертати до їхніх проблем увагу суспільства та місцевої влади із поширенням даної інформації в місцевих ЗМІ та соціальних мережах щодо неякісної роботи структурних підрозділів міського управління охорони здоров’я. Наша пошта: [email protected].