Оприлюднено рішення суду про перегляд прожиткового мінімуму в Україні

Сьогодні Київський апеляційний адміністративний суд оприлюднив текст судового рішення та видав виконавчий лист у безпрецедентній судовій справі за позовом правозахисника, керівника проекту «Відкритий ...

Батрин 01.11
Оприлюднено рішення суду про перегляд прожиткового мінімуму в Україні

Сьогодні Київський апеляційний адміністративний суд оприлюднив текст судового рішення та видав виконавчий лист у безпрецедентній судовій справі за позовом правозахисника, керівника проекту «Відкритий Суд» Станіслава Батрина, – даним рішенням дії уряду України визнано протиправними та зобов’язано Кабінет Міністрів: провести науково – громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні; провести перегляд вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально – демографічних груп населення та встановити справедливий розмір прожиткового мінімуму в Україні.

Як суд першої, так і суд апеляційної інстанції підтвердили порушення урядом базових соціальних гарантій, передбачених статтею 48 Конституції України.  

Іншими словами, в суді доведено ніщо інше як шахрайство, яке полягало в тому, що вищі посадові особи держави переконували громадян у тому, що 1218 грн. – це та максимальна гарантія за яку відповідає держава. Це тривало 15 років, з цього приводу імітували боротьбу профспілки, на цій темі наживали дивіденди політики. Але з сьогоднішнього дня, все зміниться, бо невиконання рішення суду тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, – що передбачено ч. 3 ст. 382 Кримінального кодексу України),Станіслав Батрин.

На підтвердження намірів виконати рішення суду, ми вже сьогодні отримали виконавчий лист і негайно спрямовуємо рішення на виконання. Виконання даного рішення означає повне перезавантаження системи соціальних гарантій в Україні, в т.ч. зміну розміру стипендій, пенсій, допомоги сім’ям з дітьми, по безробіттю та сотень інших показників системи соціальної справедливості в державі
,  – Станіслав Батрин.

З іншого боку це означає, що уряд має проводити реформи. Якщо уряд не здатен проводити реформи – він має це визнати публічно.

Ми також маємо висловити обурення з приводу розповсюдженої у ЗМІ інформації про те, що до результатів даної справи у будь – якій мірі причетна пані Наталія Королевська, «Опозиційний Блок» чи будь – які інші зацікавлені особи. Дані особи не мають жодного процесуального статусу у даній справі, і саме згадування про боротьбу даних осіб за зміну соціальних стандартів в контексті ініційованої нами справи розцінюється нами не тільки як політичний авантюризм, а як відвертий плагіат. Після подання нами позову на початку даного року, команда «Опозиційного Блоку» та невідомі нам громадяни продублювали аналогічний позов до Окружного адміністративного суду міста Києва, намагаючись видати дану ініціативу за справу, якою опікується “Опозиційний Блок”. Однак навіть у тій справі не було винесено рішення на користь позивачів. В цілому, це негідна і принизлива поведінка.

Виконавчий лист


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Тернополі зібрались культурні менеджери зі всієї України

ПРООН в Україні дала рекомендації Верховній Раді щодо впровадження Зеленого порядку денного

Громадський проект увійшов до фіналістів World Smart City Awards

На Прикарпатті у селі відкрили громадський простір і зіграли відому «Гуцулку Ксеню»

Музей Революції Гідності презентував програму заходів до 6-ї річниці Євромайдану

Розпочато збір листів до дня Святого Миколая від малозабезпечених дітей з усієї України