Рік після виборів: як виконувалася передвиборча програма мера Одеси

Із 40 обіцянок передвиборчої програми Одеського міського голови Геннадія Труханова, з якою він ішов на вибори-2020, вподовж року розпочалося виконання 33. При цьому аналітики відзначають, що нечітке ...

КВУ-5
Рік після виборів: як виконувалася передвиборча програма мера Одеси

Із 40 обіцянок передвиборчої програми Одеського міського голови Геннадія Труханова, з якою він ішов на вибори-2020, вподовж року розпочалося виконання 33. При цьому аналітики відзначають, що нечітке визначення критеріїв реалізації програми не дає можливості ясно визначити стан її виконання. Про це йшлося під час публічної презентації результатів моніторингу, яку провела Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” 15 грудня.

Як зазначив голова Одеської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Анатолій Бойко, передвиборна програма Геннадія Труханова «7:40 стратегія для Одеси», як і програма 2015 року, не містить чітко вираженого комплексного та системного бачення вирішення стратегічних проблем міста, тоді як її заходи більше відображають поточну діяльність міської ради.

«Це може свідчити, що заходи програми спрямовані не стільки для створення умов для майбутнього розвитку міста, скільки на вирішення поточних проблем. Наприклад, характерною є відсутність у програмі пунктів, які були б спрямовані на вирішення проблем у сфері містобудування та земельних правовідносин, що є вельми актуальними для розвитку міста», – уточнив він.

За словами Ігоря Луговського, керівника проєктів Одеського КВУ, чинна програма Одеського міського голови має багато спільного з програмою 2015 року: 25 із 40 пунктів цієї програми тим чи іншим чином містилися в попередній програмі.

«При цьому рівень виконання програми 2015 року склав не більше 40%, що, можливо, пояснює, чому більшість її пунктів відображені знов у програмі 2020 року. До того ж, передвиборна програма 2020 року не є розгорнутою та представляє собою більше перелік декларацій та намірів щодо розвитку міста. Враховуючи, що програма в більшості відображає поточну діяльність Одеської міської ради, виконання більшості (33) пунктів програми було розпочато. Разом з цим, з тієї ж причини виконання більшості з цих обіцянок реально розпочалось ще до 2020 року», – пояснив він.

Аналітики також підготували низку рекомендацій на підставі аналізу передвиборчої програми Одеського міського голови Геннадія Труханова:

  • Провести публічне звітування перед громадою із завчасним анонсуванням заходу та забезпеченням безперешкодного доступу до заходу всіх охочих виборців;
  • Під час звітування про виконання програми за 2021 рік уточнити та деталізувати пункти передвиборчої програми з метою усунення узагальнень пунктів, різночитань та для більш повного розуміння виборцями конкретних цілей та завдань програми;
  • Під час реалізації програми у 2022 році звернути увагу на можливість коригування її змісту, доповнення його конкретними завданнями, етапами та термінами їхнього виконання тощо. Розробити стратегічний план виконання передвиборчої програми на наступні чотири роки та публічно презентувати його громадськості.

З повним звітом можна ознайомитися за посиланням.

Відео можна переглянути за посиланням.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Під час зустрічі діалогової платформи обговорили шляхи вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб у Дніпрі

Стань бійцем екологічного фронту разом з нами: практичні поради

Створюємо добрий побут: прихистки у Барській та Северинівській громадах забезпечено технікою та гуманітарною допомогою

Підтримка сталого еко-середовища в громадах: нові виклики

Згуртовані чистим майбутнім: у Смідинській громаді триває реалізація еко-проєкту

Формуємо надійний освітній тил для українських захисників: сайти-візитки/лендінги - безкоштовно