Рік підтримки, розвитку і спорту: як “Трініті ХАБ” змінює життя людей із порушеннями зору
Що робити, коли світ навколо зникає в темряві? Де шукати опору, сили й надії? У часи випробувань особливо важливо мати місце, де тебе не тільки зрозуміють, а й навчать бачити життя по-новому.У 2024 ...
Додано:
Nataliia_88

Що робити, коли світ навколо зникає в темряві? Де шукати опору, сили й надії? У часи випробувань особливо важливо мати місце, де тебе не тільки зрозуміють, а й навчать бачити життя по-новому.
У 2024 році таке місце з’явилося в Києві. “Трініті ХАБ” — освітньо-реабілітаційний центр, який за перший рік діяльності став для сотень людей більше, ніж просто простором допомоги. Це — маяк, що вказує шлях до відновлення, прийняття і розвитку. Тут бачать не лише проблеми, а й можливості. Тут світло не зникає.
За перший рік роботи “Трініті ХАБ” реабілітував 248 осіб з порушеннями зору. Серед них — 48 ветеранів, які втратили зір через війну, та 12 дітей.
Центр надає безоплатні послуги, реагуючи на зростаючу потребу, спричинену війною, обмеженим доступом до медичних послуг і травмами.
Проєкт створено відповідно до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні та Указу Президента “Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні”. Ініціатива реалізована видавництвом “Антологія” (яке видає книги шрифтом Брайля) та МБФ “Здоров’я майбутнього” за підтримки благодійного фонду “Леруа Мерлен Солідарність”.
Робота з людьми з порушенням зору здійснюється за єдиною в Україні комплексною програмою реабілітації та соціалізації. Програма адаптована до сучасних реалій та дозволяє людині повернути незалежність, самостійність і впевненість.
“Трініті ХАБ” — це 750 м² можливостей. У просторі працюють відділи розвитку зорового сприймання, орієнтування та мобільності, відновлювальної терапії, рекреації, профорієнтації, танцювально-рухової терапії, життєвих компетенцій, освітніх технологій, психологічної реабілітації та підтримки родин.
Мультидисциплінарна команда фахівців не лише працює з клієнтами, а й навчає нове покоління спеціалістів. За рік 25 студентів-реабілітологів пройшли тут стажування й мали можливість працювати з практиками.
У центрі є сучасна бібліотека книг шрифтом Брайля, а також обладнання, яке дозволяє читати графіку на дотик із голосовим супроводом.
Особливе місце у реабілітації займає спорт і рух. У програмі — іпотерапія, бадмінтон, дартс, падбол, піклбол, шахи, шашки, дзюдо, армреслінг, скелелазіння, танцювальна терапія. Окремий блок — розвиток сенсорних навичок і впевненість у пересуванні.
За рік “Трініті ХАБ” став екосистемою підтримки:
- Трініті Мобілі — транспортний супровід;
- Трініті Хаус — хостел за 5 хвилин від метро Лісова для клієнтів і супровідників.
Це також простір соціальних ініціатив: фотошкола для людей із порушеннями зору, проєкти “Перезавантаження”, “Точка дотику”, “GIRL POWER UKRAINE”. Проведено VI Міжнародний тифлофорум — масштабну подію для фахівців, науковців і громадських лідерів. За підтримки “Трініті ХАБу” також відбувся Відкритий чемпіонат Київщини з голболу.
“Трініті ХАБ” за рік:
- 248 реабілітантів
- 48 ветеранів
- 12 дітей
- 25 студентів-реабілітологів
- 5 команд на змаганнях із голболу
- 1 міжнародний форум
“Трініті ХАБ” — це про віру. Віру в те, що незрячий — не означає безсилий. Це про силу людського духу, про взаємопідтримку, про те, як разом будувати країну, де кожен має право на повноцінне життя.
Тут темрява не лякає. Тут народжується світло.
Сторінки в соцмережах:
https://www.facebook.com/HUBTrinity
https://www.instagram.com/trinity.hub.ua/
https://www.youtube.com/channel/UCAqq5PEBiJ_Tw76OSmaP4Aw
https://www.tiktok.com/@trinity.hub.ua