Річні здобутки зеленого відновлення Вознесенської громади

Саме це питання нещодавно обговорили на робочій групі з відновлення Вознесенської міської громади, яка відбулась у форматі круглого столу. Здобутки річної діяльності каліції “Ресурсний центр зеленого ...

Додано:
frgn

pexels-bongkarn-thanyakij-3787328
Річні здобутки зеленого відновлення Вознесенської громади

Саме це питання нещодавно обговорили на робочій групі з відновлення Вознесенської міської громади, яка відбулась у форматі круглого столу. Здобутки річної діяльності каліції “Ресурсний центр зеленого відновленя Миколаївщини” у Вознесенської громади:  

По – перше, громада зробила важливий крок до ЕКО-модернізації Стратегії,  формування зеленої складової відновлення та незвортньості цього процесу.

Ідентифіковано пакет еко-проблем як результат громадської експертизи Стратегії ТГ Вознесенської ТГ на 2019-26 р. у форматі стратегічна екологічна оцінка (СЕО).

На травневої сесії Рада  доручила робочій групі з управління Стратегією  врахувати СЕО при розробці змін у Стратегію. Реліз з описом еко-проблем на http://frgn.mk.ua/?p=13764.

За рекомендаціями коаліції на липневій сесії Рада прийняла зміни до плану соціально-економічного розвитку на 2019 – 2024 роки, яким заплановано:

  • Розробка Плану сталого енергетичного розвитку та клімату Територіальної громади міста Вознесенська до 2030 року;
  • Проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо впровадження відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) для мешканців територіальної громади міста Вознесенська.

Для координації зусиль самоврядування та громадськості з формування та забезпечення зеленого відновлення на принципах відкритості, прозорості та «відбудови на краще» було створено Центр зеленого відновлення Територіальної громади міста Вознесенська як окремий напрямок діяльності місцевого самоврядування ТГ.

Прийняттю цих рішень передували засідання робочої групи з відновлення  та шості круглих столів, де було виявлено низку екологічних проблем громади.

По – друге,  Відпрацьовано практика участі жителів у зеленому відновленні.

З травня 2023 року Вознесенською молодіжною радою ізапочаткувано практика щомісячних еко-толок.  Це були прибирання стихійних звалищ http://frgn.mk.ua/?p=13826 та прибирання зони для відпочинку біля річки Південний Буг http://frgn.mk.ua/?p=13815 .

Місцеві ЕКО – активісти протягом червня-липня подали 44 зелених проєктних пропозицій до Програми комплексного відновлення Вознесенської громади.

Проєктні пропозиції та ідея толок зародилася за результатами серії навчань та круглих столів в рамках СЕО http://frgn.mk.ua/?p=13562 , що відбулися навесні у 4- районах м. Вознесенська та с. Новогригоріївка міської громади.

Так прокоментувала здобудкі проєкту секретар Вознесенської міської ради Вікторія Бальцер:

“Наша громада працює над Еко-модернізацією Стратегії та розробкою Програми, за допомогою якої ми зможемо спрогнозувати свій розвиток збалансувавши побажання різних груп населення громади, наявних на нашій території ресурсів та обмежень.

«Рада у прийняла важливі практичні рішення на шляху до зеленого відновлення громади.

Також протягом 20 днів ми збирали пропозиції мешканців громади до Програми, через гугл форму та письмово.

Всього надійшло 219 пропозицій, зокрема 44 стосувалась зеленого відновлення.

Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові продукти; мати благоустроєні території. 

Запрошуємо небайдужих до майбутніх ЕКО- заходів, зокрема для запуску нової ЕКО- системи погодження з ТПВ та теплозабезпечення громади.”

Фото з засідань робочих груп. Автор: Працівниця Вознесенського міськвиконкому Ріта Жукова:

http://frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2.jpg

http://frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2023/06/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE-1.jpg

http://frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2023/07/30.jpg

Нагадуємо, що напередодні дня знань для двох шкіл та інших комунальних закладів міста громада за сприяння коордиатор каліції ГО “Фонд розвитку м. Миколаєва” отримала ЕКО-котельне обладнання, що буде працювати на біомасі. Котел придбано за сприяння Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії.

«Зроблено важливий практичний крок до зеленого відновлення, зокрема переходу на відновлювані джерела енергії комунальних закладів освіти. Встановлення ЕКО-твердопаливного котла забезпечить необхідний рівень опалення Вознесенської гімназії,  Вознесенської ЗОШ I-III СТУП.№2,  КП «КНП Вознесенський МЦПМСД» (амбулаторія №1) та МФ ПАТ «Укртелеком», забезпечуючи комфорт і тепло для учнів, пацієнтів, працівників/-ць навчальних, медичноих закладів. Це також дозволить ефективніше використовувати ресурси та знизити енерговитрати, сприяючи екологічності комунальних закладів та роблячи крок у напрямку зеленого відновлення громади. У липні 2023 р. міською радою було виділено 195 тисяч гривень  та наразі виготовляється проєктно-кошторисна документація. Наступним кроком стане реконструкція котельні зі встановленням твердопаливного котла у місті Вознесенськ та його запуск в експлуатацію», – прокоментувала подію Геенадій Мельник, директор КП Вознесенської міської ради «Тепло-Сервіс».

http://frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2023/09/517.jpg

Запрошуємо небайдужих до майбутніх ЕКО-заходів!

З питань участі та партнерства звертайтесь до:

Маріани Капусткіной, менеджерки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», на  E-mail: [email protected]  або за тел/вайбер +38 (050)547-81-35.

Для довідки:

Проект «Зелене відновлення Вознесенської міської громади» реалізовано ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки та в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Партнери проєкту: Вознесенська міська рада та БФ «Фонд громади Вознесенська».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Розпочався проєкт "SOS-Турбота", спрямований на підтримку людей, яким важко подбати про себе самостійно

Удар по економічній спроможності Харківщини ставить критичні вимоги до місцевого бюджетного процесу

Антикорупційний порядок денний у громадах: чому важливо залучати громадськість?

Інклюзивна освіта в коворкінгах Пирятинської громади

В Україні створили інтерактивну мапу безкоштовних освітніх просторів та культурних хабів

ZDOROVI посіли перше місце у номінації «Доброчинність в охороні здоров’я» у Національному конкурсі «Благодійна Україна»-2023»