Результати саміту СхП 2021: позиційний документ УНП

15 грудня у Брюсселі пройшов саміт Східного партнерства, на якому прийняли Спільну декларацію.Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства проаналізувала ...

Додано:
Olexandra Karapuz

офіс тренінг семінар
Результати саміту СхП 2021: позиційний документ УНП

15 грудня у Брюсселі пройшов саміт Східного партнерства, на якому прийняли Спільну декларацію.

Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства проаналізувала результати саміту СхП та звернулась до урядових структур України, країн Асоційованого тріо, структур ЄС з пропозиціями:

Уряду України:

Відповідно до двосторонніх зобов’язань посилити імплементацію реформ судочинства, антикорупційної реформи, які є наріжними у питаннях формування амбітного порядку денного з ЄС.

На основі ухвалених пріоритетів Східного партнерства до 2025 року, з урахуванням двосторонніх програмних документів у відповідних сферах, профільним ЦОВВ підготувати концепцію досягнення цілей і необхідних для цього фінансових інструментів та обсягів підтримки з боку ЄС. В цьому контексті доцільно було б зробити аналіз нових фінансових механізмів та програм, запущених ЄС у 2021 році, за тематичними та географічним спрямуванням.

Спільно з громадянським суспільством запровадити періодичний моніторинг досягнення нових пріоритетів СхП, побудований на чітких вимірюваних індикаторах, досягнення флагманських ініціатив для України.

Урядам країн Асоційованого Тріо:

Держави Тріо нині долучені до Економічного та Інвестиційного плану ЄС, що надає можливості переформатувати алгоритм та обсяг фінансування спільної діяльності в рамках СхП. Доцільно підготувати перелік пріоритетних ініціатив у сфері транспорту, інфраструктурних проєктів, які можуть представляти спільний інтерес та підпадати під вимоги для фінансування в рамках Економічного та інвестиційного плану Східного партнерства.

Зважаючи на спільні виклики у сфері безпеки, учасники Асоційованого тріо мають інтенсифікувати співпрацю з інституціями ЄС у сфері безпеки та оборони, а також напрацювати скоординований підхід до участі у новій стратегічній ініціативі “Стратегічний компас”, який спрямований на посилення стійкості та солідарності ЄС до різних зовнішніх загроз.

ЄС:

Затверджені під час Саміту пріоритети мають бути чітко операціоналізовані європейськими інституціями на рівні середньострокових індикативних програм та річних планів з чітким розумінням обсягів ресурсів, передбачених для партнерів рамках кожного із пріоритетів.

Текст Позиційного документу на сайті УНП.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Психологічна підтримка населення: безкоштовна гаряча лінія

Як повномасштабна війна РФ проти України змінила життя кримчан — думки влади та правозахисників

Діти-переселенці можуть отримати допомогу від держави

У Запоріжжі волонтери запустили “гарячу лінію” допомоги людям під час війни

Кампанію електронного декларування доходів у 2022 році продовжено

П'ять порад від УВС: як ефективно спланувати роботу з волонтерами під час війни