Результати Першого всеукраїнського форуму обласних молодіжних рад

Незважаючи на відключення світла, варварські дії та ракетні удари країни-агресора, Українська асоціація молодіжних рад (УАМР) організувала та провела перший “Всеукраїнський форум обласних молодіжних ...

Додано:
volodymyr.sonko

Форум ОМР
Результати Першого всеукраїнського форуму обласних молодіжних рад

Незважаючи на відключення світла, варварські дії та ракетні удари країни-агресора, Українська асоціація молодіжних рад (УАМР) організувала та провела перший “Всеукраїнський форум обласних молодіжних рад”, який відбувся 27 грудня 2022 року в Києві.

Захід був присвячений побудові взаємодії між молодіжними радами, МКДО регіонального рівня, обласними військовими адміністраціями та іншими органами влади. До речі, на даному форумі були представники 19 областей України!

Уже цікаво, на які питання шукали відповіді? Читаймо далі.

Відкрила форум заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, яка розповіла про роль обласних молодіжних рад (ОМР) у формуванні молодіжної політики України.

Головні вектори форуму окреслив Володимир Сонько, голова Української асоціації молодіжних рад. Він наголосив на важливості відновлення України, євроінтеграції та участі молоді в ній, можливостей та мережування для молодіжних рад України, кейси роботи ОМР та МКДО.

У рамках панельної дискусії “Відновлення: влада та молодь” відбувся конструктивний діалог, у якому молодь почула напрямки розвитку України від органів влади і запропонувала шляхи реалізації процесу відновлення України, бачення та вектори роботи обласних МР та МКДО з цього питання. 

Спікерами дискусії були наступні представники влади:

Ірина Бєляєва, директорка Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, Віталій Власюк, заступник Голови Київської ОВА, Зоя Дмитрук, завідувач сектору позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Олена Білозор, головний спеціаліст відділу молодіжної політики та масових заходів національно-патріотичного виховання управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОВА.

А також – обласних МР та МКДО:

Діана Прідьма, голова Київської обласної молодіжної ради, Ірина Лозова, голова координаційної Ради з питань молодіжної політики при Вінницькій обласній раді, співзасновниця ГО «Нацоб‘єднання радників з питань молоді», Вікторія Кенідра, голова Закарпатської ОМР та Людмила Лук’янова, членкиня Херсонської ОМР.

Продовжуючи роботу форуму, учасники та спікери заходу окреслили процеси інтеграції України до ЄС та способи залучення молодих людей як найбільш рухливої частини суспільства до них. Також вони наголосили на тому, що євроінтеграція має та ще матиме велику кількість нюансів та складнощів, проте Україна незламна та долає всі перешкоди. 

Ключові тези панельних дискусій висловили спікери:

 • Андрій Павлович, заступник директора Департаменту зовнішніх і міжсекторних програм Фонду розвитку системи освіти.
 • Володимир Максимович, головний консультант Відділу молодіжної політики та спорту Директорату з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України.
 • Святослав Юраш, народний депутат Верховної Ради України.
 • Марія Мезенцева, народна депутатка Верховної Ради України.
 • Денис Ганжа, голова ГО «Платформа Публічної Дипломатії», молодіжний делегат України до ООН.
 • Олександр Решетков, генеральний секретар Європейської демократичної молодіжної мережі (EDYN). 
 • Іванна Храпко, голова Молодіжної ради Федерації профспілок України.
 • Юлія Дзюба, членкиня Європейської демократичної молодіжної мережі (EDYN), голова Молодіжної ради при Чернігівській ОДА. 

Про можливості для української молоді та молодіжних рад розповіли Ольга Цуприкова, проєктна спеціалістка Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine та Артур Кадельник, виконуючий обов’язки директора державної установи “Всеукраїнський молодіжний центр”.

У пам’яті кожного залишиться робота учасників та спікерів панельної дискусії форуму, який продовжився під час повітряної тривоги в укритті – на станції метро “Палац спорту”.

Саме там говорили про мережування молодіжних рад України на локальному, регіональному та національному рівнях. Актуальною темою залишається рівень участі молоді, створення нових молодіжних рад та нюанси в таких створеннях. Про досвід роботи на цих рівнях та інструменти, які створила Асоціація для молодіжних рад, розповідали члени Правління УАМР:

 • Ольга Дзержинська, голова Донецької обласної молодіжної ради
 • Максим Бондаренко, голова робочої групи з розвитку обласних молодіжних рад та МКДО України при ГО “УАМР”, Сумська обласна молодіжна рада.
 • Леся Голояд, голова робочої групи з розвитку молодіжних рад локального рівня при ГО “УАМР”.

Фінальний етап форуму був присвячений практичному досвіду діяльності обласних молодіжних рад та волонтерству як формі участі молоді в умовах війни

Кожен почув про способи адаптації діяльності ОМР, її взаємодії з владою та громадськістю в умовах повномасштабної війни. Про свої кейси розповіли представники молодіжних рад різних областей України:

Учасники з’ясували, що співпраця органів влади з молоддю значно покращилась, особливо на рівні обласних МР та МКДО. 

Голова Конгресу молодіжних рад України Микола Кобися поділився власним досвідом роботи в молодіжній політиці.

Про успішні кейси розповіли представники волонтерського руху:

 • Юлія Мархель, лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let’s do it, Ukraine;
 • Денис Власенко, волонтер та ментор програм “Будуємо Україну Разом”, UPShift Ukraine від UNICEF, засновник ГО «Зроби Наступний Крок», волонтер ГО «Рідне Місто»;
 • Катерина Ізмайлова, заступниця Голови Молодіжної ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України. 

Українська асоціація молодіжних рад як організатор висловлює щиру вдячність спікерам та учасникам за активну участь у форумі, презентацію досвіду роботи та реалізацію власних ідей. 

Також безмежно вдячні надійним партнерам: молодіжним радам Донеччини, Луганщини, Сумщини, Чернігівщини, Всеукраїнському молодіжному руху Let’s do it Ukraine, Міністерству молоді та спорту України, народним депутатам Верховної Ради України.

Сподіваємось, що отриманий досвід та знання допоможуть лідерам обласних молодіжних рад якнайшвидше залучити молодь своїх областей до процесів відновлення та євроінтеграції України. Маємо надію, що до наступного форуму долучаться представники ОМР та МКДО усіх 24 областей та Криму! 

Форум ОМР


Тематика публікації:                            

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"