Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства

Синергія бізнесу, громадськості, влади та переселенців. Минулої п'ятниці у Луцьку відбулась завершальна подія проєкту, який був націлений на розвиток громадянського суспільства. Нетворкінгова зустріч ...

Main
Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства

Синергія бізнесу, громадськості, влади та переселенців. Минулої п’ятниці у Луцьку відбулась завершальна подія проєкту, який був націлений на розвиток громадянського суспільства. Нетворкінгова зустріч звела на одному майданчику представників різних сфер для того, щоб спільно напрацювати ідеї та рішення, які допоможуть розвитку громадянського суспільства в Волинській області.

Фасилітувала роботу професійна тренерка, експертка з організаційного розвитку та розвитку спільнот Олена Матвійчук.

Фасилітаторка Олена Матвійчук

“Важливо розуміти, що фасилітація – це метод ведення групового процесу, в якому результат залежить від самих учасників. Моя задача, як фасилітаторки, організувати процес таким чином, щоб були напрацьовані якісні результати”, – розповіла тренерка.

Думаю, що нетворкінг дасть якісні результати, бо в роботі враховані думки та інтереси учасників з багатьох напрямків. Тут були представники різних громад, фондів, громадських організацій та ВПО. Ми собі можемо придумати, що треба тій чи іншій групі, але краще коли вони самі скажуть про власні потреби і бачення вирішення їхніх проблем. Упевнена, що напрацювання, які вдалося зробити під час зустрічі, мають величезне прикладне значення. Тепер потрібно не зупинятися і використовувати це все в роботі”, – поділилася представниця ГО “Станція Добра, Олена Максименко.

Представниця ГО “Станція Добра, Олена Максименко (ліворуч)

Це була неймовірна нагода познайомитись і спільно подумати “що далі”. Ми напрацювали ідеї, завдання та рішення для кожної із сторін окремо та для нас разом, поговорили про стан і можливості розвитку громадянського суспільства, дізнались більше один про одного, а тепер, щоб не перетворити це все в “чергову зустріч”, потрібно разом працювати”, – зазначила виконавча директорка Волинського Інституту Права, Ірина Гайдучик.

Ірина Гайдучик презентує дослідження про потреби та стан розвитку громадянського суспільства в Волинській області

Як на мене, напрацьовані результати – якісні. Тепер головне не зупинятися на цьому, щоб ідеї не залишалися просто написаними. Треба визначитися із пріоритетами цих ідей і далі їх реалізовувати”, – ділиться враженнями фасилітаторка нетворкінгу.

Також вона додала: “Відзначу, що захід дуже якісно підготовлено, величезне дякую за це Волинському Інституту Права і безпосередньо всій команді”.


Якість організації відзначила і учасниця Ірина Пикалюк, яка приїхала із Володимира: “Враження дуже чудові і позитивні. Дуже сподобалася спікерка. Я вперше працюю під її фасилітацією. Дуже класно, що зібралися такі різні люди з різних секторів. Ми почули проблеми, які нас поєднують. Я думаю, що ми сьогодні напрацювали спільні вирішення”.

Ірина Пикалюк (праворуч)

Тепер наше завдання максимально поширити напрацювання серед представників донорських структур, органів влади, громадськості та бізнесу, які сьогодні не були присутні на заході. ВІП вже тривалий час працює над розвитком громадянського суспільства в області і ми розуміємо, що ці напрацювання можуть бути враховані і в наших власних проєктах. Сподіваюсь, що і самі учасники, як від бізнесу, так і від влади, також включатимуть ці напрацювання в свої пріоритети”, – резюмувала Ірина Гайдучик.

Захід організований громадською спілкою Мережа хабів України (до якої входить Волинський Інститут Права) в межах проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансової підтримки European Union in Ukraine.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Як і навіщо молоді впливати на справи громади: поради та інструменти експертів проєкту «Активна молодь – сильна громада»

Під’їзд, якого не стало. Як у Запоріжжі відновлюється будинок на Соборному

Як чернігівська броварня відновлює виробництво — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Про садівництво під постійними обстрілами — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Представлено результати проєкту «Розробка рекомендацій щодо формування ефективних місцевих політик через вимірювання згуртованості громад»

“Ветерани справляться з будь-якими завданнями. Наш досвід і є нашою перевагою”, – ветеранка Світлана Келип