Реформування митних процедур на місцевому рівні обговорювали у Львові

З огляду на прикордонний характер Львівської області важливе значення має здійснення митних процедур які проводяться на кордоні так і на митних постах. Серед вимог Угоди про асоціацію Україна-ЄС у ...

Mytn2
Реформування митних процедур на місцевому рівні обговорювали у Львові

З огляду на прикордонний характер Львівської області важливе значення має здійснення митних процедур які проводяться на кордоні так і на митних постах. Серед вимог Угоди про асоціацію Україна-ЄС у частині сприяння транскордонній торгівлі в цьому напрямку одним із важливих нововведень стало запровадження здійснення контролю та дій органів влади за принципом «єдиного вікна». Існує також ряд завдань, які покликані гармонізувати роботу державних структур з вимогами ЄС та змінювати підходи до взаємодії з бізнесом.

Громадською організацією «Центр громадської адвокатури» реалізовано проектну ініціативу «Ефективна співпраця громадськості та влади на Львівщині як шлях до розвитку транскордонної торгівлі». Метою заходів проектної ініціативи було сприяння прозорості роботи органів влади, які залучені до прийняття та реалізації рішень у сфері митної політики та залучення громадськості до формування та контролю рішень на локальному рівні. У ході досліджень експертами проекту проаналізовано основні механізми при здійсненні процедур ввезення/вивезення продукції через державний кордон, підготовлено їх аналіз та потри у їх реформуванні у контексті реалізації положень Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

 Про особливості реформування митних процедур, а також про взаємодію з контролюючими органами обговорювали на підсумковому заході 31 серпня 2017 року у Львові, участь в якому взяли представники малих підприємств Львівщини, які здійснюють чи планують здійснювати ввезення/вивезення товарів, представники громадських організацій та бізнес-асоціацій, представники державних органів Львівської області обговорили під час круглого столу «Впровадження нових механізмів роботи контролюючих та митних органів на локальному рівні».

Проведення заходу стало підведенням підсумків реалізації ініціативи «Ефективна співпраця громадськості та влади на Львівщині як шлях до розвитку транскордонної торгівлі», що реалізовувалася ГО «Центр громадської адвокатури» в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі».

Одними із важливих пріоритетів подальшого реформування визначено необхідність створення таких процедур, які дозволять представникам бізнесу самостійно проводити увесь комплекс заходів по взаємодії з митними та контролюючими органами, а також впровадження відповідних сучасних електронних систем та ресурсів державних органів для спрощення подання документації і отримання результату перевірок.

Опрацьовано в рамках проекту «Ефективна співпраця громадськості та влади на Львівщині як шлях до розвитку транскордонної торгівлі» інформаційні друковані матеріали, за допомогою яких доступно представлено найважливіші поняття та електронні ресурси корисні початківцям зовнішньоекономічної діяльності.

З буклетом «Інформація для підприємців, які бажають здійснювати експорт/імпорт продукції» можна ознайомитися і в електронному вигляді.

Електронний примірник плакату: «Путівник процедур ввезення/вивезення продукції через кордон України при використанні принципу «єдиного вікна».

 

Ця публікація підготовлена в рамках ініціативи «Ефективна співпраця громадськості та влади на Львівщині як шлях до розвитку транскордонної торгівлі», що реалізується ГО «Центр громадської адвокатури» в межах проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» за сприяння Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?