Реалізація проектів та підтримка міжнародних фондів можлива завдяки створенню консорціуму локальними організаціями

 10 – 11 червня 2016 року у місті Одеса пройшов дводенний Форум на тему «Міжнародна співпраця – запорука розвитку громад в Україні», покликаний, перш за все, висвітлити основні напрями та тенденції у ...

Додано:
Anastasiia Reva

13487559_1714109558863904_644490157_n
Реалізація проектів та підтримка міжнародних фондів можлива завдяки створенню консорціуму локальними організаціями

 10 – 11 червня 2016 року у місті Одеса пройшов дводенний Форум на тему «Міжнародна співпраця – запорука розвитку громад в Україні», покликаний, перш за все, висвітлити основні напрями та тенденції у сфері міжнародної співпраці та проінформувати про реальні та практичні шляхи для налагодження міжнародного діалогу.

У Форумі взяли участь представники органів влади, органів місцевого самоврядування, представники інституцій громадянського суспільства та  представники міжнародних донорських структур.

Перш за все, Форум був направлений на організацію відкритого діалогу з метою побудови продуктивної та довготривалої співпраці між органами місцевого самоврядування, інституцій громадянського суспільства та міжнародними донорськими організаціями шляхом надання можливостей для отримання необхідних навичок, інформації та особистого знайомства всіх учасників Форуму.


Форум включав в себе теоретичну та практичну частини. Теоретична частина була  присвячена висвітленню загальних тенденцій щодо підтримки проектів в Україні. Дімітріс Баколас, президент міжнародної консалтингової компанії «European Profiles S.A» наголошував на тому, що успішна реалізація проектів та підтримка з боку міжнародних фондів можлива завдяки створенню консорціуму  локальними організаціями для досягнення єдиної мети. Саме за умови об’єднання інституцій задля досягнення єдиної мети можливі реальні, якісні зміни. Не менш значимим був виступ керівника Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Бeренда де Гроота, який зазначив, що основними задачами Представництва ЄС в Україні є фінансування проектів, які направлені на системні зміни. Також Беренд де Гроот підтримав позицію Дімітріса Баколаса щодо необхідності об’єднання та подальшої спільної імплементації системних змін та зазначив, що Представництво ЄС  має різноманітні програми підтримки, зокрема програми регіонального розвитку та програми щодо транскордонної співпраці, тому закликав подавати свої проекти для отримання фінансування задля розвитку Одеського регіону.


Практична частина Форуму була направлена на визначення стратегічних пріоритетів, цілей та завдань розвитку Одеської області, а також  направлена на визначення шляхів та алгоритму дій для залучення необхідних ресурсів.

Фасилітатором групової частини форуму була Анна Валенса, експерт громадянської платформи «Нова країна», яка має багаторічний досвід у проведенні групової роботи та розробці стратегій розвитку міст.

Робота була побудована наступним чином:

  1. Мозковий штурм: робота в групах відповідно до району проживання. У ході роботи групи визначали наявні ресурси та проблеми району, аналізували існуючі проекти та визначали можливі напрями нових проектів.
  2. Презентація напрацювань. Цей блок допоміг виокремити основні проблеми регіону та віднайти подібні напрями можливої роботи не тільки кожного окремого населеного пункту, а й всієї Одеської області.

Одним з найпрактичніших блоків став експрес-курс з фандрейзингу від Тетяни Гончаренко, директора українського офісу «European Profiles S.A» та  співвласника компанії «Соціальний консалтинг «Параграф». У ході цієї практичної частини було висвітлено основні фундаментальні основи щодо залучення коштів для проектів. Мова йшла про визначення мети, цілей та завдань проекту, оформлення проектної заявки, обговорення етапів реалізації та складання бюджету проекту.

Як висновок, варто зазначити, що учасники були задоволені результатами та отриманою інформацією, адже для успішного розвитку свого району та області однієї команди та бажання не завжди достатньо, а  от знання, отримані під час Форуму, стануть інструментом для системних та якісних зрушень для розвитку регіону та громад. Також, більшістю учасників була висловлена думка щодо необхідності проведення подібної роботи у кожному районі індивідувально.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"

10 років триденної війни, яка триває три сторіччя: Концепція 21 Docudays UA

Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Громади Львівщини ділилися досвідом розвитку сільських територій