«Разом зберігаємо. Разом творимо»: стартувала кампанія ЄС про підтримку української культури та мистецтва під час війни

Стартувала нова комунікаційна кампанія про підтримку Євросоюзом української культури та мистецтва під час війни — «Разом зберігаємо. Разом творимо». Кампанія фокусуватиметься на двох основних ...

Create_horizontal
«Разом зберігаємо. Разом творимо»: стартувала кампанія ЄС про підтримку української культури та мистецтва під час війни

Стартувала нова комунікаційна кампанія про підтримку Євросоюзом української культури та мистецтва під час війни — «Разом зберігаємо. Разом творимо». Кампанія фокусуватиметься на двох основних напрямах під загальним гаслом «Разом ми — Європа» #TogetherWeAreEurope.

«Українська історія та культура  складова європейської культурної ідентичності та різноманітності. Від початку повномасштабної військової агресії РФ об’єкти та пам’ятки культури України знищуються та розкрадаються окупантами, а сотні українських митців вступили до лав ЗСУ. Зусилля багатьох людей спрямовані на те, щоб захистити й зберегти культурну спадщину України, а також створювати нові твори та умови для її розвитку. В цей час, коли всі ресурси України та її партнерів скеровані на перемогу, Європейський Союз підтримує Україну та українців у їхньому непохитному прагненні зберегти культурну спадщину й культурне розмаїття і допомагає українським митцям реалізовувати творчий потенціал», — повідомляється на сайті Представництва ЄС в Україні, яке запустило інформаційну кампанію.

Перший напрямок нової кампанії — «Разом зберігаємо» #TogetherWePreserve, пов’язаний зі збереженням унікальної української матеріальної культурної спадщини – архітектури, музеїв, пам’ятників, стародавніх церков, колекцій, архівів, тощо та про її нематеріальний вимір — традиції, фольклор, культурну пам’ять.

Другий напрямок — «Разом творимо» #TogetherWeCreate, присвячений підтримці Євросоюзом українських митців та мисткинь, діячів культури і креативних індустрій. Завдяки грантам, стипендіям, можливостям програм мобільності, резиденції, вони можуть продовжувати свою професійну діяльність, вдосконалювати майстерність, отримувати новий досвід, шукати партнерів, творити сучасну українську культуру. 

«У цій війні на кону стоїть ціла культура. Її грабують і знищують. Росія хоче, щоб українська культура припинила існувати. Але цього не станеться. Українці борються за свою культуру, зберігають і продовжують творити її. І ми стоїмо з ними пліч-о-пліч. ЄС допомагає Україні зберігати свою культурну спадщину та підтримує її митців і мисткинь. Україна вийде з цієї війни переможницею, а її культура продовжуватиме бути невід’ємною складовою європейської сім’ї», — зазначив Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні.

Всеукраїнська комунікаційна кампанія включатиме інформаційні, освітні, культурні та мистецькі заходи з різноманітними інтерактивними елементами, онлайн і офлайн.

У Всесвітній день поезії, кампанія стартувала онлайн-флешмобом #РазомТворимо,  до якого долучилась Марія Габріель, Єврокомісарка з інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді. Разом із високопосадовцями ЄС та українськими артистами вона продекламувала вірш «Ти знаєш, що ти – людина» Василя Симоненка, одного з найвпливовіших українських поетів-дисидентів шістдесятників, убитого радянським режимом

Приєднатися до флешмобу

Джерело: www.eeas.europa.eu/delegations/ukraine


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

За підтримки U-LEAD у 48-ми громадах створили плани комунікації змін

У громадах за підтримки U-LEAD покращується взаємодія з волонтерськими середовищами

Радимось з громадою: чому важливо залучати жителів до прийняття рішень у громадах

Революція Гідності 10 років потому: дискусія за участі активістів Євромайдан SOS та Крим SOS

Розвиток компетентностей: стратегічне планування та менеджмент проєктів для членів та волонтерів ГО

Цивільні полонені та їхні родини майже не знають про свої права – правозахисники