Рак молочної залози: як представники різних організацій об’єдналися у боротьбі з найстрашнішим недугом українок

19 жовтня 2017 року в Українському кризовому медіа центрі відбулася прес-конференція присвячена боротьбі з хворобою, про яку ми знаємо, але соромимося говорити в голос.Проблему профілактики раку ...

flyer_povestka_k_mammology-01-2
Рак молочної залози: як представники різних організацій об’єдналися у боротьбі з найстрашнішим недугом українок

19 жовтня 2017 року в Українському кризовому медіа центрі відбулася прес-конференція присвячена боротьбі з хворобою, про яку ми знаємо, але соромимося говорити в голос.

Проблему профілактики раку молочної залози підняли представники громадських організацій, Міністерства охорони здоров’я, мережа жіночих фітнес-клубів FitCurves, а також відомий ресторатор Маргарита Січкар, яка добровільно приєдналася до всеукраїнського проекту Pink Party у боротьбі з раком молочної залози.

DSC_0862

«Статистика – невтішна», – розпочав прес-конференцію Владислав Збанацький, заступник Генерального директора по нагляду за неінфекційними захворюваннями ГУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»: «Понад 13 тисяч українок захворіло минулого року на рак молочної залози, більше 35% з них – померло. На жаль, за статистикою виходить, що це кожна десята жінка».

Голова Асоціації «Українськи центри нових технологій здоров’я», Влад Сила, вважає, що у боротьбі головне – профілактика. Вже два роки організація проводить тематичні акції, присвячені жіночому здоров’ю.

«Відвідування мамолога або лікарні – це не пуста трата часу. Ви робите дуже важливу справу для своєї сім’ї, коли відвідуєте лікаря. Ви вкладаєте у себе і у свою сім’ю», – наголосив Влад Сила.

Голова Асоціації «Українські центри нових технологій здоров’я» зазначив, що необхідно дотримуватися здорових звичок і змолоду починати думати про наслідки свого стилю життя, адже сумна статистика каже: рак – молодшає і все більше дівчат у юному віці  потрапляють до групи ризику.

«Дійсно, раціон харчування, фізичні навантаження – це один із способів не просто врятувати здоров’я, а врятувати життя», – зазначає Віолетта Шкуратова, керівник Ради управління мережі жіночих клубів FitCurves, що виступили головними партнерами ініціативи. «Ми небайдужі до кожної жінки, що зіткнулися з такою проблемою. Вже 9 років ми проводимо місяць боротьби і підтримки присвячений до Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози, адже ми бачимо свою місію не в тому, що б просто робити дівчат стрункими і красивими,  а головне – здоровими. Ми кожен раз наголошуємо, що профілактика перший захід у боротьбі з недугом. Тільки уявіть: 70-80% випадків захворювання можна уникнути, якщо вчасно почати піклуватися про себе».

Людмила Нікулищева, спікер, що сама перенесла тяжку хворобу, зараз у складі ГО «Амазонки» та «Разом проти РАКу» допомагає тим, хто став на шлях проти раку.  Жінка наголошує,  зазначає, що слід  не боятися складнощів, що несе недуг і не закриватися психологічно від близьких, а разом з родиною долати проблему впевнено крок за кроком.

DSC_0889

Спікер, що завершував конференцію, Маргарита Січкар, особисто від волонтерів Pink Party прийняла повістку до рядів жінок, що борються з раком молочної залози. Саме вона стала зірковим амбасадором проекту. Жінка переконана: кожна українка має думати про себе і не опускати руки, якщо навіть таке горе трапилося. Активно підтримувати рух боротьби Маргарита почала після того, як дізналася, що більшість жінок – у групі ризику і у своїй біді вони намагаються приховувати проблему від близьких, а інколи навіть від лікарів.

«Рак – він не болить. Ми не можемо знати на 100%, що його в нас немає і, на жаль, більшість жінок іде до лікаря, коли дійсно терпіти хворобу вже немає сил…», – розповідає Маргарита Січкар.

20 жовтня в Україні відзначають День боротьби з раком молочної залози. Від завтра в рамках проекту Pink Party в містах України розпочнеться акція на підтримку профілактики раку молочної залози.

Автор: Олександр Русанов


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»