Реєстрація


Рак молочної залози: як представники різних організацій об’єдналися у боротьбі з найстрашнішим недугом українок

19 жовтня 2017 року в Українському кризовому медіа центрі відбулася прес-конференція присвячена боротьбі з хворобою, про яку ми знаємо, але соромимося говорити в голос.Проблему профілактики раку ...

flyer_povestka_k_mammology-01-2
Рак молочної залози: як представники різних організацій об’єдналися у боротьбі з найстрашнішим недугом українок

19 жовтня 2017 року в Українському кризовому медіа центрі відбулася прес-конференція присвячена боротьбі з хворобою, про яку ми знаємо, але соромимося говорити в голос.

Проблему профілактики раку молочної залози підняли представники громадських організацій, Міністерства охорони здоров’я, мережа жіночих фітнес-клубів FitCurves, а також відомий ресторатор Маргарита Січкар, яка добровільно приєдналася до всеукраїнського проекту Pink Party у боротьбі з раком молочної залози.

DSC_0862

«Статистика – невтішна», – розпочав прес-конференцію Владислав Збанацький, заступник Генерального директора по нагляду за неінфекційними захворюваннями ГУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»: «Понад 13 тисяч українок захворіло минулого року на рак молочної залози, більше 35% з них – померло. На жаль, за статистикою виходить, що це кожна десята жінка».

Голова Асоціації «Українськи центри нових технологій здоров’я», Влад Сила, вважає, що у боротьбі головне – профілактика. Вже два роки організація проводить тематичні акції, присвячені жіночому здоров’ю.

«Відвідування мамолога або лікарні – це не пуста трата часу. Ви робите дуже важливу справу для своєї сім’ї, коли відвідуєте лікаря. Ви вкладаєте у себе і у свою сім’ю», – наголосив Влад Сила.

Голова Асоціації «Українські центри нових технологій здоров’я» зазначив, що необхідно дотримуватися здорових звичок і змолоду починати думати про наслідки свого стилю життя, адже сумна статистика каже: рак – молодшає і все більше дівчат у юному віці  потрапляють до групи ризику.

«Дійсно, раціон харчування, фізичні навантаження – це один із способів не просто врятувати здоров’я, а врятувати життя», – зазначає Віолетта Шкуратова, керівник Ради управління мережі жіночих клубів FitCurves, що виступили головними партнерами ініціативи. «Ми небайдужі до кожної жінки, що зіткнулися з такою проблемою. Вже 9 років ми проводимо місяць боротьби і підтримки присвячений до Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози, адже ми бачимо свою місію не в тому, що б просто робити дівчат стрункими і красивими,  а головне – здоровими. Ми кожен раз наголошуємо, що профілактика перший захід у боротьбі з недугом. Тільки уявіть: 70-80% випадків захворювання можна уникнути, якщо вчасно почати піклуватися про себе».

Людмила Нікулищева, спікер, що сама перенесла тяжку хворобу, зараз у складі ГО «Амазонки» та «Разом проти РАКу» допомагає тим, хто став на шлях проти раку.  Жінка наголошує,  зазначає, що слід  не боятися складнощів, що несе недуг і не закриватися психологічно від близьких, а разом з родиною долати проблему впевнено крок за кроком.

DSC_0889

Спікер, що завершував конференцію, Маргарита Січкар, особисто від волонтерів Pink Party прийняла повістку до рядів жінок, що борються з раком молочної залози. Саме вона стала зірковим амбасадором проекту. Жінка переконана: кожна українка має думати про себе і не опускати руки, якщо навіть таке горе трапилося. Активно підтримувати рух боротьби Маргарита почала після того, як дізналася, що більшість жінок – у групі ризику і у своїй біді вони намагаються приховувати проблему від близьких, а інколи навіть від лікарів.

«Рак – він не болить. Ми не можемо знати на 100%, що його в нас немає і, на жаль, більшість жінок іде до лікаря, коли дійсно терпіти хворобу вже немає сил…», – розповідає Маргарита Січкар.

20 жовтня в Україні відзначають День боротьби з раком молочної залози. Від завтра в рамках проекту Pink Party в містах України розпочнеться акція на підтримку профілактики раку молочної залози.

Автор: Олександр Русанов


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В Сєвєродонецьку поліція налагоджує співпрацю з молоддю та батьківськими комітетами

«Голоси невидимих виборців»

Екологічна інспекція міста Полтава не здатна проконтролювати хід виконання своїх приписів

На Львівщині активісти громад дізнались про можливості самоорганізації населення

Планували один, сталося два: у Києві відбулися покази документальної стрічки «Така робота»

Молодь заходу України вивчала у Тернополі молодіжну політику