П’ять років конфлікту у Сирії: для вирішення наймасштабнішої кризи біженців необхідно посилити солідарність

ЖЕНЕВА/КИЇВ, 16 березня 2016 р. Сьогодні, коли війна у Сирії наближається до ще одної трагічної річниці,  біженці,  що втікають від п’ятирічного конфлікту,  стикаються із більшими складнощами. В  той ...

Сирія
П’ять років конфлікту у Сирії: для вирішення наймасштабнішої кризи біженців необхідно посилити солідарність

ЖЕНЕВА/КИЇВ, 16 березня 2016 р. Сьогодні, коли війна у Сирії наближається до ще одної трагічної річниці,  біженці,  що втікають від п’ятирічного конфлікту,  стикаються із більшими складнощами. В  той час рівень міжнародної солідарності із жертвами конфлікту лишається неспівмірним із масштабами і серйозністю гуманітарної катастрофи.

П’ять років конфлікту у Сирії, населення якої до початку війни складало більше 20 мільйонів, змусили майже 5 млн людей тікати до сусідніх країн.  Ще 6,6 мільйонів стати внутрішньо переміщеними особами у межах власної країни,  а сотні тисяч змушені були шукати притулку у Європі.

«У Сирії має місце найбільша гуманітарна криза та криза біженців нашого часу, яка спричинила страждання мільйонів людей і для вирішення якої необхідно об’єднати зусилля у всьому світі», – сказав Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді. Він додав, що виключно політичне врегулювання може покласти край стражданням, проте, в той же час більше країн повинні збільшити кількість біженців, яку вони приймають.

Сирія

Хоча нещодавно з’явилися  проблиски надії, такі як покращення гуманітарного доступу у Сирії, припинення бойових дій, відновлення мирних переговорів і обіцянки по збільшенню фінансування, у п’яту річницю сирійського конфлікту ми бачимо посилення контролю за кордонами сусідніми державами, які тріщать від напруги, зумовленої прийняттям такої кількості біженців. Як наслідок, тисячі незахищених людей, яким у Сирії загрожує небезпека, не мають змоги залишити країну.

Сирія

Більше того, європейські держави, які ще нещодавно вітали у себе сирійських біженців, запроваджують перепони у відповідь на збільшення потоку людей, які шукають безпеки. Деякі країни ввели обмеження на в’їзд та перетин кордону. Це спричинило нагромадження десятків тисяч біженців у Греції, в той час, як Європейський Союз веде переговори із Туреччиною щодо можливого повернення біженців назад на її територію. В той самий час біженці у сусідніх із Сирією країнах відчувають себе більш незахищеними і вимушені йти на ризики заради виживання – вирушати у небезпечні подорожі у Європу чи вдаватися до непростих стратегій виживання: дитячої праці, раннього одруження чи сексуально експлуатації.

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді зазначив, що не дивлячись на те, що донори у Лондоні оголосили про наміри виділити 5,9 млрд. доларів США  для надання допомоги для гуманітарних цілей та цілей розвитку у 2016 році,  ця сума має бути терміново виділена і реалізована разом із іншими формами міжнародної солідарності. Це включає у себе покращення доступу до підтримання життєдіяльності та освіти для більшої кількості біженців у сусідніх із Сирією країнах, а також розподіл відповідальності між більшою кількістю країн, зокрема полегшення процедур надання притулку та розширення можливостей  переселення до інших країн для сирійців через офіційні канали.

«Вирішення трагедії подібного масштабу вимагає солідарності, а не лише коштів. Говорячи простою мовою, більше країн мають бути залучені до процесу розміщення у себе біженців, які стали жертвами найбільшої кризи нашого покоління», –  зазначив Гранді.

30 березня Агентство ООН у справах біженців проведе у Женеві міжнародну конференцію на високому рівні, щоб закликати уряди країн збільшити кількість місць для сирійців. На сьогоднішній день, уряди світу дали обіцянку прийняти близько 170 000 осіб. Агентство ООН у справах біженців сподівається протягом наступних кількох років збільшити цю цифру хоча б до 10% від загальної кількості зареєстрованих біженців. Ця кількість наразі досягнула 4,8 млн осіб лише у країнах, що межують із Сирією. Конференція 30 березня, проведення якої співпало із п’ятою річницею від початку війни у Сирії, стане можливістю для держав і громад  зробити конкретні кроки для посилення допомоги громадянам Сирії на  глобальному рівні.

Сирія

«Ми знаходимось на роздоріжжі, коли відзначаємо цю печальну річницю початку сирійської війни: якщо міжнародна спільнота не зможе працювати разом через особисті короткотермінові інтереси, відсутність мужності і бажання перекласти цей тягар на інших, з часом ми будемо, шкодуючи дивитись на цю втрачену можливість діяти солідарно у гуманних цілях», –  сказав Гранді.

_______________________________

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд,

Радник з питань громадської інформації, Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) в

Україні +380 50 3101767,  [email protected]; www.unhcr.org.ua


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares