Пустомитівська та Куликівська громади Львівської області є учасниками проєкту щодо сталого відновлення громад через антикорупційну та екологічну оцінку планів розвитку

Пустомитівська та Куликівська громади Львівської області були відібрані для участі в проекті “Участь громадськості у сталому відновленні громад через антикорупційну та екологічну оцінку планів ...

Пустомити 3
Пустомитівська та Куликівська громади Львівської області є учасниками проєкту щодо сталого відновлення громад через антикорупційну та екологічну оцінку планів розвитку

Пустомитівська та Куликівська громади Львівської області були відібрані для участі в проекті “Участь громадськості у сталому відновленні громад через антикорупційну та екологічну оцінку планів розвитку”. Серед інших громад, що беруть участь у проєкті є Первозванівська  та Бобринецька (Кіровоградська обл.), Краснопільська (Сумська обл.) та Диканська (Полтавська обл.) територіальні громади.

Метою проєкту є посилення спроможності впливу ОГС на стале повоєнне відновлення громад шляхом залучення мешканців до корупційної та  екологічної оцінки запропонованих рішень.

Протягом листопада у цих громадах відбулася серія заходів, а саме в кожній громаді відбувся тренінг “Планування відновлення громади: прозорість, енергетичний перехід та екологічна відповідальність”, семінар з оцінки корупційних та екологічних ризиків у плануванні розвитку громади та вернісаж можливостей і досягнень.

Під час заходів  учасники мали можливість розглядати конкретні сценарії та ситуації, що можуть породжувати корупційні ризики в органах місцевого самоврядування; побачити та обговорити сучасні технології та ініціативи, спрямовані на сталий розвиток.

Основні питання, що обговорювалися стосувалися використання відновлювальних джерел енергії, методи зменшення впливу на навколишнє середовище, технологічні рішення для сталого розвитку та можливості співпраці для досягнення спільних цілей у збереженні навколишнього середовища.

Однією із ключових тем семінару стала презентація нової методології оцінки корупційних та екологічних ризиків у планах відновлення. Представники ГО “НОВА Енергія” виклали основні принципи методології та пояснили, як вона може бути застосована для ефективного виявлення та зменшення корупційних ризиків у планах розвитку громади. Учасники заходу мали змогу розглянути питання корупційних та екологічних ризиків у документах державного планування місцевого розвитку. Також тренери надали інформацію як  запобігати ризикам, які зустрічають нам у щоденній роботі. Учасники активно обмінювалися досвідом та найкращими практиками, щоб покращити свої знання та навички для більш ефективного впровадження антикорупційних стратегій та політик  у своїх громадах.

Семінар з оцінки корупційних та екологічних ризиків у плануванні розвитку громади у Пустомитівські громаді викликав багато питань та обговорень серед учасників, адже висвітлення питань, спрямованих на покращення вмінь інтегрувати можливості, що виникають у сучасному суспільстві, зберігаючи при цьому тривалу орієнтацію на стратегічні цілі розвитку є важливим кроком до створення прозорих та ефективних процесів управління, що не лише запобігають корупції, але й сприяють сталому розвитку громади.

Протягом семінару з оцінки корупційних та екологічних ризиків у плануванні розвитку громади у Куликівській громаді  було вирішено провести експертну оцінку, залучивши учасників до роботи у командах. Результати оцінки першої команди представив Микола Кожушко, заступник селищного голови Куликівської громади, ініціював обговорення корупційного ризику щодо конфлікту інтересів оскільки цей ризик є прописаний у законодавстві України.

Важливо, що учасники підтвердили важливість актуальність такого навчання, адже це свідчить про готовність громад взяти на себе відповідальність за свій власний сталий розвиток.

Наступним заходом був тренінг для представників органів місцевого самоврядування та місцевих лідерів думок, присвячений темі “Планування відновлення громади: прозорість, енергетичний перехід та екологічна відповідальність”.

Метою тренінгу було покращити роботу органів місцевого самоврядування та залучити місцевих лідерів думок до процесу планування розвитку громади з урахуванням принципів прозорості, відкритості, стратегічного планування, враховуючи  енергетичний перехід та екологічну відповідальність.

Перший тематичний блок тренінгу включав розгляд та аналіз  документів планування та відновлення. Серед них ключовими є стратегії, програми та плани відновлення. Обговорення стосувалося того, що будь-які зміни в громаді повинні починатися із аналізу актуального стану, підкріпленого актуальними даними. Серед важливих аспектів у формування бачення майбутнього розвитку Пустомитівської  громади є  налагодження конструктивного діалогу влади з мешканцями, в тому числі прибулими новомістянами (так називають у громаді ВПО),  представниками місцевого та релокованого бізнесу.  

Зелена перебудова та енергетичний перехід стали ключовою темою обговорення в межах тренінгу у Куликівській громаді.. Учасники тренінгу обговорили переваги та виклики, пов’язані з впровадженням зелених технологій у громадах, а також презентували свої ідеї щодо створення екологічно чистого середовища для місцевих жителів.

Cталий регіональний розвиток та відновлення неможливі без впровадження актуальних антикорупційних політик і програм, які відповідають стандартам ЄС і всього цивілізованого світу. Це непроста робота, особливо в умовах широкомасштабної війни, тому ми залучаємо до роботи з громадами фахові команди підтримки. Робота команд дозволить не тільки покращити антикорупційні стандарти й практики, а й посилити спроможність громад в цілому.

Варто підкреслити, що кожна громада унікальна, зі своїми особливостями та можливостями, саме тому тренери підходили індивідуально до змісту тренінгу, враховуючи запит та потреби кожної з громад.

Цікавим доповненням до навчально-інформаційних заходів став вернісаж можливостей. Гості заходу у Пустомитівській громаді мали можливість ознайомитися з інноваційними підходами використання відновлювальних джерел енергії. Прикладом таких технологій слугував автоматичний ліхтар з датчиком руху, який живиться сонячною енергією, за допомогою компактної сонячної панелі. 

Метою вернісажу було надихнути мешканців Куликівської громади, зокрема молодь, на стратегічний курс щодо енергоефективного споживання ресурсів, сприяючи створенню інноваційних підходів до забезпечення довгострокової стійкості та зменшення вуглецевого сліду. Молодь мала можливість дізнатися більше про використання сонячної енергії та її вплив на довкілля. Відвідувачі заходу  не лише отримали інформацію, але також мали змогу взяти участь у ряді інтерактивних демонстрацій.

В межах заходів обговорили також методи зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Учасникам вернісажу дуже сподобалося проводити експерименти та дослідження, зокрема експрес-тест води допоміг  наочно оцінити якість води у Пустомитівській громаді. Приємно було констатувати, що вода з системи централізованого постачання Пустомитівської громади є високої якості. Проте наступне дослідження картоплі шокувало аудиторію надмірним вмістом нітратів. При нормі 250 мг/кг вміст нітратів в картоплі різних сортів складав 360-530 мг/кг.

Організатори виставки-вернісажу виражають вдячність усім учасникам та відвідувачам, які зробили захід таким яскравим та інформативним. Виставка не лише підкреслила важливість використання альтернативних джерел енергії, а й сприяла тому, що молодь приймала креативні рішення під час завдань вернісажу.

Проєкт реалізується ГО «НОВА Енергія» у партнерстві  з ГО “Інститут міжнародних та економічних досліджень”, Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини, Інститутом економічного розвитку громад в рамках ініціативи “Участь громадськості у сталому відновленні громад через антикорупційну та екологічну оцінку планів розвитку” за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства у країнах Східного партнерства», який спільно фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина та Європейським Союзом.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу

Окреслення проблем та потреб ВПО для інтеграції їх в громаду міста Рівне