Приєднуйтесь до Меморандуму «За добре врядування”

Приєднуйтесь до Меморандуму «За добре врядування”. Спільнота «За добре врядування» & #КластерProZorro запрошує до співпраці громадських партнерів для створення міжрегіональної мережі «За добре ...

Додано:
Pavlo Fedyk

меморандум
Приєднуйтесь до Меморандуму «За добре врядування”

Приєднуйтесь до Меморандуму «За добре врядування”. Спільнота «За добре врядування» & #КластерProZorro запрошує до співпраці громадських партнерів для створення міжрегіональної мережі «За добре врядування» та учасників кластерного навчання громадському моніторингу публічних закупівель.

Якщо ти не байдужий до якості свого життя, бажаєш добрих змін у рідному місті, але не знаєш, з чого почати – саме для Тебе співпраця в громадській мережі «За добре врядування», яка дозволить розбудувати Домівки доброго врядування, як основи координації та синхронізації громадських активностей задля популяризації принципів доброго врядування шляхом оцінки рішень органів влади у сфері публічних фінансів та підвищення спроможності громадських активістів здійснювати оцінку стану впровадження принципів доброго врядування у цільових містах діяльності нашої спільноти, а також забезпечення синергії та супроводу здійснення адвокації напрацьованих рекомендацій.

Рух, громадська мережа «За добре врядування» зацікавлена у співпраці із блогерами, журналістами та активістами, як учасниками міжрегіональної мережі з підтримки та популяризації Європейських принципів доброго врядування шляхом публікації результатів громадських досліджень, антикорупційних моніторингів та журналістських розслідувань про зловживання місцевої влади із публічними фінансами та довірою виборців.

Діяльність мережі спрямована на розвиток громадянського суспільства через:
• Збільшення прозорості та підзвітності влади, а також посилення громадського контролю використання бюджетних коштів та майна громади
• Проведення громадських досліджень, антикорупційних моніторингів та журналістських розслідувань корупційних схем та попередження корупційних ризиків
• Підтримку соціальних ініціатив в сфері антикорупційних заходів та партнерств
• Промоцію інструментів громадського контролю за діяльність органів влади
• Вдосконалення умінь ефективно контролювати публічні закупівлі, виявляти порушення і попереджати нераціональне використання бюджетних коштів
• Сприяння встановленню гендерного паритету при розподілі публічних фінансів
• Підтримку зусиль правозахисних організацій для захисту громадських прав в Україні

 Цікаво, на що і за яку ціну здійснюються витрати, отримані від Твоїх податків?
 Як змусити місцеву владу та національний уряд економити наші бюджетні кошти?
 Як і звідки громадянин може отримати інформацію про урядові та комунальні закупівлі?
 Бажаєш стати експертом позитивних змін та впливати на вартість та стан надання послуг і товарів у рідному місті, краї, країні – чекаємо!

Потрібна лишень добра воля учасників і готовність до взаємодопомоги та підтримки:
Вислови власну готовність чи своєї спільноти
(ГО, інституції чи громадської ініціативи)

приєднавшись до Меморандуму про координацію та синхронізацію дій для розвитку партнерства та співробітництва «За добре врядування»
https://goo-gl.su/ME9C

Інформаційний ресурс спільноти «За добре врядування» це – віртуальний майданчик комунікацій, який здійснюється в соціальній мережі Фейсбук:
 в групі «Луганщина – спільно до безпеки» – https://www.facebook.com/groups/SpailnoBezpeka/, експертне обговорення
 найчисельнішій новинній групі Луганщини – «Лисичанск. Северодонецк. Факты. События. Комментарии», https://www.facebook.com/groups/severopolis, 29 тисяч користувачів
 на Ютуб-каналі руху СбЛ «ІнфоЛуг» https://goo-gl.su/0VDG
 із використанням хеш-тегів: #Співпраця, #ДобреВрядування, #Гірське, #Золоте, #КластерProzorroЗолотогоГірського #КластерProzorro #НалагоджуємоСпільно #ГромадськаАнтикорупційнаЕкспертиза.

Відповідальний за інформацію координатор Ради експертів Руху СбЛ Павло Федик (095 196-49-66, [email protected]).

**** **** **** **** ****

Довідково: Новина для членства спільноти «За добре врядування»

Зголошення до участі в освітніх заходах #КластерProZorro
(більш детально на)

 Завдяки тренінгам «Використання відкритих ресурсів щодо здійснення громадського моніторингу закупівель», які відбудуться 12 і 13 грудня 2019 року у містах Золоте та Гірське в активних мешканців «сірої» зони ООС на Східному Донбасі з’являється як можливість додаткового вдосконалення знань та навичок користування інструментами громадського контролю бюджетних закупівель, так і кооперація в спільноту агентів позитивних зрушень у місті, регіоні та країні.

Ти особисто можеш взяти участь у покращенні стану комунального управління та обслуговування городян у Твоєму місті.

o Важливо, щоб і цього разу, учасниками тренінгів були не тільки громадські активісти цих міст, але й представники органів місцевої влади: міської ради та виконкому Гірського, ВЦА Золотого та керівники та працівники комунальних інституцій. Така співпраця в освітньому кластері опанування моніторингу публічних закупівель на майданчику ProZorro дозволяє досягнути згуртованості громад, місцевої влади та бізнесу у впровадженні принципів доброго врядування, сприяє переконанню у громадян впевненості в тому, що державні органи діють в публічних інтересах, а не у вузьких приватних чи політичних інтересах.
o Дивись відеозвіт про попередні тренінги: https://www.youtube.com/watch?v=7KJGhIE-h0E&t=29s або на https://www.youtube.com/watch?v=YI_McrDD9T8, на https://tribun.com.ua/64351

 Вінцем проєктної реалізації розбудови Домівок доброго врядування у містах Золоте та Гірське стане проведення 14 грудня 2019 р. Форуму згуртованості громад «Прозорість, результативність та обґрунтованість використання бюджетних коштів та здійснення закупівель: згуртування громади та влади міст Гірського та Золотого навколо принципів доброго врядування».

Потрібна лишень добра воля учасників і готовність до взаємодопомоги та підтримки.
o Під час заходу, проведеному у місті Золотому, відбудеться публічна презентація результатів проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте – на шляху до прозорості закупівель та доброго врядування», напрацювань Громадського моніторингу врядування (ГМВ) та аналізу стану використання місцевою владою сервісів ProZorro, E-Data, та Spending, рекомендацій та пропозицій від «Домівок доброго врядування» (робочих груп громадських активістів та представників місцевої влади) для місцевих органів влади (Луганської ОДА-ВЦА, Попаснянської РДА-ВЦА, виконкому міськради Гірського та керівнику ВЦА м. Золотого і с. Катеринівка), шляхів підвищення спроможності використовувати сервіси ProZorro, DoZorro, E-Data, та Spending для оцінки прозорості, результативності та обґрунтованості рішень місцевої влади.
o На Форумі буде представлено підготовлені та поширені в електронному та друкованому вигляді методичні вказівки «Домівки доброго врядування: вказівки моніторингу публічних закупівель» для місцевих та регіональних НДО, які дадуть змогу підвищити їх спроможність впроваджувати принципи доброго врядування на прикладі цільових міст проєкту при оцінці якості рішень в сфері бюджетного процесу та здійснення закупівель .

o Крім того, на Форумі будуть обговорені основні нововведення Закону, зокрема: запровадження ще однієї процедури закупівель ,”торги з обмеженою участю”, ліквідацію тендерних комітетів, способи боротьби з недобросовісними учасниками, запровадження та використання “онлайн-магазину” для бюджетних установ, удосконалення механізму оскарження, відповідальність за порушення законодавства у сфері закупівель, нові правила планування закупівель тощо.

 Коли Ви зацікавились – можете заповнити форму, подія про Форум у Фейсбуці


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Книговидавництво – це не лише бізнес, це частина стратегії та ідеології країни", – книговидавець Ростислав Лужецький

Громади з Донеччини і Луганщини пройшли навчання з нарощення потенціалу безпеки

Громадський центр правосуддя допомагає вирішити правові проблеми вразливим групам

«Є ідея? Втілюй!» – на ВУМ online стартував новий курс

Українці зможуть вирішувати кримінальні справи у мирний спосіб

Дайджест подій Музею Майдану: що відвідати у вересні