Provodnik — інтерактивна карта для людей з обмеженою мобільністю

Інфраструктура в Україні фактично виключає людей з обмеженою мобільністю з суспільного життя та політичних процесів. “90% пандусів встановлено неправильно, український транспорт майже повністю не ...

Додано:
Provodnik

Screenshot_7
Provodnik — інтерактивна карта для людей з обмеженою мобільністю

Інфраструктура в Україні фактично виключає людей з обмеженою мобільністю з суспільного життя та політичних процесів. “90% пандусів встановлено неправильно, український транспорт майже повністю не пристосований для людей з інвалідністю, частина бізнесу робить об’єкти інклюзії аби було, і не замислюються, що це може бути травмонебезпечно”, – каже Анна Крис, засновниця Provodnik.

Проживши декілька років в Ірландії, дівчина повернулася в Україну, і на контрасті життєвих умов народилася ідея проекту. Анна вирішила змінити ситуацію і створити карту, де можна не просто позначати доступні об’єкти інклюзії, а здійснити консолідацію українців шляхом об’єднання влади, бізнесу та громадянського суспільства.

Так вона потрапила на Хакатон від проекту Європейського Союзу “Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства країн Східного партнерства”, в якому брали участь учасники з шести країн – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України.

Перша частина складалася з відбору ідей – в Києві. Згодом 30 проектів потрапили в Тбілісі на триденний Хакатон. Серед учасників були дизайнери, програмісти та люди з ідеями, на місці необхідно було сформувати команди. До Анни приєдналася дизайнерка з України та програміст з Білорусі. Голосування менторів та учасників вивело в фінал три найкращі проекти, серед них – PROVODNIK.

Останнім етапом стало голосування представників Європейського Союзу. З відривом у 52 бали від другого місця, команда отримала щорічну нагороду серед представників громадянського суспільства в області інноваційних ідей для розвитку суспільства – EU Digitalization for Civil Society Award.

PROVODNIK – це інтерактивна карта для людей з обмеженою мобільністю, яка допомагає знаходити найбільш оптимальні та безпечні маршрути в містах України, використовуючи дані, зібрані користувачами програми.

Карта допоможе прокладати маршрути між об’єктами з урахуванням доступності; самостійно додавати об’єкти на карту з фото та коментарями, а також оцінювати ступінь їх доступності для маломобільних груп населення за оціночною шкалою. Коли об’єкт отримує 10 негативних відгуків, система автоматично відправляє запит (скаргу) в відповідні держоргани.

Наразі нанесено більше 1500 об’єктів у Києві та Одесі. Юридичний підрозділ активно співпрацює з Київською міською державною адміністрацією та Одеською обласною державною адміністрацією. Також, команда проекту запустила YouTube канал про інклюзію в Україні. Вже доступні до перегляду інтерв’ю з паралімпійським чемпіоном Дмитром Фединою, засновницею громадської організації “Fight for right” Юлією Сачук та одним із співзасновників Urban Space 500 – Олегом Бардяком.

Детальніше – http://provodnik.online. Реєструйся та дій! Розширюй зону доступності з нами!

Instagram     LinkedIn    Facebook 

15910014895440


Тематика публікації:                       

Останні публікації цього розділу:

Донати у краудфандингу - все що потрібно знати

Creative Spark Poltava успішно розпочинає третій рік роботи

У львівському парку “Залізна вода” продовжують облаштування публічного саду-городу

Аналіз проекту Закону України «Про місто Київ - столицю України»

Перемоги, виклики та рецепти формування ОСН як амбасадорів жителів

Як звітували депутати Дніпровської міськради за 2020 рік?

Коментувати не дозволено.