Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.Для інспекторів служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області ...
Додано:
Viktor Tarasov
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.
Для інспекторів служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація та перенаправлення постраждалих від насильства. Взаємодія з іншими суб’єктами надання допомоги».
Тренером навчання виступила Наталія Кулікова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
Мета заходу – актуалізувати проблему ГЗН, піддати сумніву стереотипи, які пов’язані з насильством, надати належну інформацію та інструменти для допомоги постраждалим від ГЗН.
Згідно зі статистичними даними, 2021 рік став одним з тих років, які лідирують за кількістю звернень до правоохоронних органів щодо випадків домашнього насильства, після чого тенденція дещо почала спадати. Однак минулорічні показники вказують на зворотне: фіксація випадків вчинення насильства зростає.
Основне завдання для учасників – набути практичних навичок та застосувати нові знання у безпосередній правоохоронній діяльності. Адже тренінг був побудований саме на практичних аспектах, які допоможуть у покращенні компетентності та підвищенні обізнаності у галузі протидії ГЗН.
В межах заходу працівники поліції активно долучалися до спільних дискусій та обговорень, на прикладах розбирали реальні випадки ГЗН, а також розробляли дієвий механізм допомоги у разі вчинення насильства. Завдяки командній роботі учасники вдосконалили вміння працювати в групі та поважати думки одне одного.
Під час тренінгу учасники мали змогу дізнатися про характерні ознаки ГЗН, ознайомитися з алгоритмом взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, розглянути національне законодавство з цього питання і порядок заходів, які можуть бути застосовані до кривдника.
Проєкт «Розбудова спроможності реагування на випадки гендерно-обумовленого насильства та надання допомоги постраждалим в громадах Чернігівської області» реалізується в межах Програма CLEAR, яка впроваджується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку USAID’s Bureau for Humanitarian Assistance