ПРОщо: Миколаївський зоопарк під час війни

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм про роботу Миколаївського зоопарку в умовах війни, яка одразу непомітна його відвідувачам.Відео зняте в рамках медіа проекту «Про що Миколаїв?» ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

Миколаївський зоопарк під час війни
ПРОщо: Миколаївський зоопарк під час війни

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм про роботу Миколаївського зоопарку в умовах війни, яка одразу непомітна його відвідувачам.

Відео зняте в рамках медіа проекту «Про що Миколаїв?» та опубліковане на каналі Платформи MY ART в YouTube.  

«Цей фільм про звичайних людей, які щодня виконують свою роботу у прифронтовому місті», – зазначають автори відео.

Миколаївський зоопарк під час війни

Миколаївський зоопарк під час війни

Миколаївський зоопарк під час війни

Директор зоопарку Володимир Топчій

Головна героїня фільму, співробітниця відділу домашніх тварин Тетяна Гамаюнова розповідає про свого підопічного – поні на прізвисько Каюр, який раніше катав дітей, та згодом був змушений розвозити корма для диких тварин.

«Мене часто запитують: «Чи бачите ви елементи стресу у тварин?». – Ні, не бачу! Десь місяць тому я проходив біля наших слонів, і на Аляудах, зовсім близько тут, вибухнула ракета. Був  дуже гучний звук, сильний вибух. І все одно ми живі люди, тож я буквально присів від цього звуку. А слони, як ходили по вольєру, так і продовжили ходити. Жоден слон, своїм великим вухом навіть не ворухнув. Підтвердження цьому – якщо тварини продовжують розмножуватись, народжують дитинчат, вигодовують їх. Якщо тварини спарюються, їдять, ходять в туалет, висиджують яйця, пташенят… Якби був стрес – всього цього не було б. Я стресу у тварин не бачу. Хоча деякі мої колеги говорять про це, у інших зоопарках», – каже на відео Володимир Топчій, директор зоопарку.

Миколаївський зоопарк під час війни

Миколаївський зоопарк під час війни

Миколаївський зоопарк під час війни

За весь період війни колектив зоопарку піклується не лише про майже 4000 диких тварин зі своєї колекції, а ще й став прихистком для 450 домашніх улюбленців, яких господарі не мали змоги евакуювати. Вдалося зберегти колектив, а це майже 230 працівників. Вирішити проблему водопостачання та завершити гідроізоляційні роботи в басейні у слоновнику, який чекав на ремонт 20 років.

Проект «Про що Миколаїв?» реалізує Платформа MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва.

Фото: Євген Гомонюк. Оператор: Євген Цимбалюк.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Протидія домашньому насильству: серія ефірів доступна до перегляду

«Lutsk Art, Craft & Talks Weekend»: у Луцьку відбувся крафтовий вікенд

Між повітряними тривогами в Умані презентували книгу «Місто, з якого почалася війна»

Хмельниччина впроваджує міжнародні навчальні програми

Інкубатор демократичних ініціатив шукає людей, що зазнавали стигми та дискримінації, для просвітницьких заходів з правниками

У Харкові волонтери роздаватимуть безкоштовні гарячі обіди