“Незахищені ознаки”: презентовано звіт щодо проблем з розслідуваннями злочинів на грунті ненависті

Правоохоронці слухали критику у свій бік від правозахисників та правозахисниць. 23 липня, у п’ятницю, відбулася онлайн-презентація звіту «Незахищені ознаки» за результатами дослідження Правозахисного ...

Додано:
Kyrylo Samozdra

“Незахищені ознаки”: презентовано звіт щодо проблем з розслідуваннями злочинів на грунті ненависті

Правоохоронці слухали критику у свій бік від правозахисників та правозахисниць. 

23 липня, у п’ятницю, відбулася онлайн-презентація звіту «Незахищені ознаки» за результатами дослідження Правозахисного ЛГБТ Центру “Наш світ” щодо реагування правоохоронних органів на злочини, вчинені з мотивів нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності в Україні. В обговоренні взяли участь співробітники Національної поліції та Офісу Генерального прокурора, народний депутат Олексій Жмеренецький, представники офісу Ради Європи в Україні, міжнародних і правозахисних організацій, адвокатки та адвокатки.

Андрій Кравчук, експерт Центру “Наш світ”, презентував результати дослідження, які також включають конкретні рекомендації щодо поліпшення ситуації у сфері протидії злочинам з мотивів нетерпимості. Зокрема, він констатував: “Багато правових проблем у цій сфері неможливо вирішити без внесення поправок до чинного кримінального законодавства, та подякував співробітникам Національної поліції за розробку законопроєкту 5488, якій вповні розв’язує ці проблеми. Тепер нагальним питанням стає адвокація ухвалення цього документу Верховною Радою, насамперед з боку правоохоронних органів та української влади”. 

Як зазначив під час заходу народний депутат Олексій Жмеренецький: “Без активної роботи із законодавцями цей урядовий законопроєкт може чекати доля подібних документів, які минулого року були зняті з розгляду парламенту”.

Оксана Гузь, адвокатка, старша партнерка Адвокатського об’єднання “Прове”, розповіла про стан розслідування справ щодо нападів на заходи ГО “Інсайт” у Києві та Одесі у травні 2021 р., які наочно ілюструють проблеми розслідування злочинів ненависті в Україні та покарання правопорушників.

Юлія Лісова, адвокатка Української  Гельсінської спілки з прав людини, розповіла про проблеми з розслідуванням  нападу праворадикалів на одеський Марш Рівності у серпні 2020 р.. Як і в інших подібних випадках, недоліки українського законодавства та непрофесійна робота поліції призводять до порушення конституційних прав ЛГБТ і безкарності злочинців.

Шейлат Афолабі, менеджерка проєктів Української Фундації правової допомоги, представила результати дослідження своєї організації щодо практика розслідування в Україні злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості, які підтверджують та доповнюють висновки дослідження Центру “Наш світ”.

В ході обговорення також виступили представниці харківського жіночого об’єднання “Сфера”, які на досвіді нападів на їх ком’юніті-центр підтвердили актуальність проблем з розслідуваннями гомофобних і трансфобних злочинів, висвітлених у звіті.

Посилання на ефір презентації: https://bit.ly/3rBQVQn

Посилання на звіт: https://bit.ly/3iJBHVD

Контактні телефони: (044) 296 34 24; (095) 273 03 09.

________________________________________________________________________

 Звіт «Незахищені ознаки» підготовано Центром «Наш світ», як частину гранту, отриманого від проєкту “Захист ЛГБТ від злочинів ненависті в Україні: рекомендації на підставі досвіду, адвокація для поліпшення законодавства”, фінансованого в рамках спільного проєкту між Радою Європи та Європейським Союзом “Посилення доступу до правосуддя через несудові механізми відшкодування шкоди для жертв дискримінації, злочинів ненависті та мови ворожнечі у країнах Східного Партнерства”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків