Проєкт інноваційної взаємодії реалізується в Богородчанах завдяки підтримці Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

У селищі Богородчани Івано-Франківської області стартував соціальний проєкт із поліпшення доступності до реабілітаційних послуг. Цього тижня відбулася перша зустріч представників місцевої влади з ...

Додано:
dobrobut

фото з банером
Проєкт інноваційної взаємодії реалізується в Богородчанах завдяки підтримці Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

У селищі Богородчани Івано-Франківської області стартував соціальний проєкт із поліпшення доступності до реабілітаційних послуг. Цього тижня відбулася перша зустріч представників місцевої влади з громадськими активістами та фахівцями ГО «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» та Державної установи «Центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю «Донбас».

Учасники зустрічі домовились підписати Меморандум про співпрацю між владою та громадськими організаціями. Наступними кроками співпраці стане облаштування в Богородчанах робочих місць для виїзних прийомів лікарів, реабілітологів, масажистів, ерготерапевтів та інших фахівців Центру реабілітації, а також консультантів громадських організацій.

фото3 (1)

«Поліпшення реабілітаційних послуг – один з найважливіших напрямів сучасної державної політики України, – підкреслив юрисконсульт ГО «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу», представник Уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Івано-Франківської обласної державної адміністрації Микола Макар та доповнив, – Програма медичних гарантій населенню передбачає створення нових реабілітаційних відділень і міждисциплінарних команд».

«Мешканці селища мають потребу в отриманні максимальної кількості соціальних послуг за місцем проживання» – підтвердила голова ГО «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» Надія Паламарчук. Саме ця організація реалізує проєкт «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

У селищі Богородчани мами дітей з інвалідністю об’єдналися в громадську організацію Благодійне товариство «Світла Надія», метою якої є розширення переліку соціальних послуг, які надаються місцевими установами. Однак, для проходження реабілітації їм доводилося їздити до Івано-Франківська, витрачати енергію, час та гроші на дорогу, а тепер послуги можна буде організувати у Богоричанах та менторити цей процес будуть ГО «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» спільно з командою Державної установи «Центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю «Донбас».

фото в Центрі

«Поява в селищі простору, де можна проходити реабілітацію, – яскравий приклад інноваційної взаємовигідної співпраці. Слід сказати, що впровадження інновацій було б неможливим без допомоги міжнародних партнерських організацій, завдяки яким і громадськість і влада напрацьовує нові механізми взаємодії» – зазначає Світлана Фоміна, директорка  Державної установи «Центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю «Донбас».

Кожне робоче місце має бути обладнане, а процес впровадження інклюзії потребує специфічної підготовки та знань.

«Наша установа співпрацює з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА», завдяки якому ми не тільки змогли закупити реабілітаційне  обладнання, а й підготувати громадських радників, у завдання яких входить адвокація соціальних послуг. Кожен громадський радник – це місток між органами місцевого самоврядування та громадянами, а створення та реалізація спільних проєктів відкриває нові можливості для взаємодії, покращення послуг та наближення їх для мешканців громад», – наголосив керівник ДРУ ЦКРОІ «Донбас» Світлана Фоміна.

«Мешканцям нашого селища дуже пощастило, що керівництво громади тісно співпрацює з місцевими активістами, шукає нові можливості та партнерства, – сказала очільниця Благодійної організації БТ «Світла Надія» Людмила Вакалюк та додала, – Це зручно та ефективно, якщо послуги надаються поруч з домом. Сьогодні ми допомагаємо мамам і діткам з інвалідністю правильно оформити необхідні документи. Дуже важливо, що у воєнний час вони не залишаються наодинці з власними проблемами. І тепер ми будемо всі в партнерстві створювати необхідні послуги для мам і дітей».

 

 ***

Ця публікація створена Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» в рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції

Закарпаття активно підвищує енергетичну стійкість

«Огляд у гінеколога\-ині»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

“Перевідкрити Закарпаття — перевідкрити Україну”: стартував 5-й форум Re:Open Zakarpattia

Де переселенці можуть отримати безоплатну юридичну допомогу? Добірка актуальних ініціатив

Як інноваційні рішення змінюють життя в Підгородненській, Перещепинській, Новоодеській та Казанківській громадах