Програми навчання підприємництву і фінансовій грамотності від Junior Achievement Ukraine стартують з початком навчального року у 12 регіонах України

Більше 300 закладів освіти в Україні ухвалили рішення ввести в свій навчальний план курси «Фінансова грамотність» та «Компанія». У 2023-2024 навчальному році вони будуть навчатися підприємництву за ...

pexels-monstera-5273559
Програми навчання підприємництву і фінансовій грамотності від Junior Achievement Ukraine стартують з початком навчального року у 12 регіонах України

Більше 300 закладів освіти в Україні ухвалили рішення ввести в свій навчальний план курси «Фінансова грамотність» та «Компанія». У 2023-2024 навчальному році вони будуть навчатися підприємництву за міжнародними навчальними програмами Junior Achievement. Участь для учнів та вчителів цих закладів є безкоштовною.

banner_Mapa_Osvitni_Programy

Громадську організацію Junior Achievement Ukraine створено у жовтні 2021 року. Першими учасниками її навчальних програм та тренінгів стали студенти і педагоги закладів Запорізької та Донецької областей. Але минулий навчальний рік пройшов без участі навчальних закладів цих регіонів у програмах JA Ukraine. Втім вже наступного 2023-24 навчального року 21 освітній заклад Запорізької та Донецької областей виявили бажання запропонувати своїм студентам навчатися знанням бізнесу за програмами «Компанія» та «Фінансова грамотність».

Окрім того, з вересня 2023 року запровадження навчальних програм Junior Achievement Ukraine, яке зараз є у Львівській та Чернівецькій областях, розширяється ще на 10 нових регіонів – Івано-Франківську, Тернопільську, Хмельницьку, Вінницьку, Київську, Полтавську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку області та місто Київ.

«У вересні 2023 року громадська організація Junior Achievement Ukraine розширює свою діяльність на нові регіони. Після онлайн та офлайн зустрічей з директорами закладів освіти у 12 регіонах України, незважаючи на непросту безпекову ситуацію з функціонуванням закладів освіти, багато навчальних закладів вирішили запровадити програми JA для своїх учнів. Наша місія — дати знання і практичні підприємницькі навички новому поколінню українців, щоб наші діти змогли досягати успіху в процвітаючій Україні», – розповів про старт навчальних курсів Андрій Турак, директор з розвитку Junior Achievement Ukraine.

У 2022-2023 навчальному році в якості пілотних областей були обрані Львівська та Чернівецька, оскільки вони прийняли найбільшу кількість ВПО. У програмі з підприємництва «Компанія» взяли участь 37 навчальних закладів з цих областей. Учасниками стали понад 300 учнів, близько 50 вчителів і 20 бізнес-менторів. Учні заснували та успішно запустили 40 міні-компаній.

«Програма «Компанія» дає можливість учням, не слухати про підприємництво, а діяти! Практичні навички дуже цінні. Насправді ми в очікуванні нового навчального року. Учні з інших курсів нашого закладу запитують чи зможуть взяти участь. Вже маємо деякі ідеї, хоча впевнена, що у дітей їх значно більше!» – ділиться досвідом участі у минулорічних навчальних програмах Хлян Наталія Андріївна, викладачка ДНЗ «Новояворівське ВПУ».

Протягом навчального року міні-компанії з цих двох регіонів взяли участь у кількох Таборах Підприємництва та у масштабній виставці-ярмарку молодіжного підприємництва Junior Expo 2023 у Львові. А 26 травня 2023 року відбувся національний конкурс «Учнівська компанія року». Команда «Зігріємо Україну» Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу з бізнес-проєктом створення портативних турбопічок стала переможцем. У липні 2023 року ця учнівська команда представила Україну на європейському конкурсі з молодіжного підприємництва Gen-E у Стамбулі.

«У рамках програми «Компанія» учасники нашої команди «Зігріємо Україну» дійсно навчилися трансформувати власну бізнес-ідею з рівня концепції на рівень реальності. За період навчального курсу вони створили власне реальне підприємство і дізналися на власному досвіді, як працює компанія. Сучасні соціально-економічні умови в Україні створюють нові вимоги до підростаючого покоління. Молода людина, щоб знайти своє місце в житті, повинна бути самостійною, активною, цілеспрямованою та ініціативною, готовою до самостійного життя. Саме участь у навчальному курсі «Компанія» готує до таких моментів!», – Горбашевська Наталія Митрофанівна, викладачка ДПТНЗ Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу.

Навчальний рік у всіх регіонах почнеться із семінарів для викладачів. Далі, буде робота у закладах освіти із створення команд, які приїдуть на Табори Підприємництва у своїх регіонах, після чого будуть створені міні-компанії, які навчатимуться за програмою «Компанія» протягом всього навчального року. Це буде практична робота над розвитком своїх продуктів і просування власних міні-компаній, що включатиме спілкування з менторами – реальними підприємцями з їхніх регіонів. Також, програма «Фінансова грамотність» допоможе зрозуміти основи управління фінансами, що зараз є надважливим знанням у сучасному бізнес світі. Навчальний рік обіцяє бути насиченим!

Довідка. Junior Achievement Ukraine – це неприбуткова громадська організація, провайдер навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньої мережі Junior Achievement, що веде свою діяльність з 1919 року у понад 100 країнах світу. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.

Програми від Junior Achievement успішно працюють з 1919 року. Понад 15 мільйонів студентів у всьому світі навчаються за програмами JA у більш ніж 100 країнах світу, і з 2021 року програми JA доступні в Україні. Навчальні програми курсів з підприємництва “Компанія” та “Фінансова грамотність” отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

Проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.


Тематика публікації:                   

Останні публікації цього розділу:

Суспільне розповідає про відновлення й відбудову прифронтових регіонів у циклі документальних історій «ТутРемБуд»

Створювати доступність довкола себе: «Без перешкод» — прем’єра на Суспільному

Комплексна реабілітація дітей з інвалідністю: досвід Звягельської міської територіальної громади

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає новий проєкт з підвищення кваліфікації правників та правчинь у наданні допомоги соціально вразливим групам населення

Згуртованість громади. Презентація результатів опитування у Бишівській громаді

Відновлення житла: топ-3 платформи для якісної координації