Програма інтеграції, соціальної адаптації та захисту ВПО у Березанській ТГ

Саме такий проєкт рішення з інтеграції внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО) буде розглянуто березневою сесією Березанської селищної ради за рекомендаціями ініціативи  #ВПО_НовосельціГромади. Проєкт ...

Додано:
frgn

EU4USociety_social_medias-копия-10
Програма інтеграції, соціальної адаптації та захисту ВПО у Березанській ТГ

Саме такий проєкт рішення з інтеграції внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО) буде розглянуто березневою сесією Березанської селищної ради за рекомендаціями ініціативи  #ВПО_НовосельціГромади.

Проєкт місцевої програми розроблено за рекомендаціями громадського аудиту спільними зусиллями відділу соцзахисту селищної ради, громадських експертів, зокрема членів громадської ради з питань (ВПО) у Березанській ТГ.

Згаданий проєкт рішення разом з іншими рецептами вирішення болючих проблем нещодавно обговорили представники органів місцевого самоврядування, громадськості, зокрема члени громадської ради з питань ВПО на круглому столі у селищній раді.

Тетяна Золотухіна, експерт ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва, так прокоментувала необхідність затвердження  проєкту програми:

«Березанська громада прийняла біля 4000 внутрішньо переміщених осіб –  майже 1/3 від загальної кількості її мешканців.

Анкетування восени 2023 р. виявило  75 % внутрішньо переміщених осіб, які планують залишитись у громаді на постійне місце проживання.

Левова частка з них – це жінки, що мають освіту та є працездатного репродуктивного віку!

Анкетування аудиту виявило, що найбільш болючими їх потребами  є:

  • Відсутність житла;
  • Відсутність або низька можливість працевлаштування;
  • Відсутність перспективи для себе, своєї родини та дітей.

Відповідно у програмі є  завдання та заходи з їх вирішення на основі:

  • Інвентаризації наявного у громаді житла та здійснення необхідних кроків на благо ВПО;
  • Підтримки підприємництва та громадських ініціатив шляхом надання навчальної, мікрогрантової підтримки ініціатив новосельців;
  • Залучення ресурсів різних донорів для будівництва житла для ВПО;
  • Створення дієвої системи з надання психологічної, соціальної, правової  та гуманітарної допомоги»

Нагадуємо, що за результатами анкетування було виявлено:

Умови проживання у ВПО різні. Але переважають три позиції. 83,3% має безкоштовне проживання в родичів/друзів, місцевих жителів/волонтерів, 14,1% проживають на умовах плати комунальних послуг. Тільки 3% ВПО з опитаних винаймають житло на платній основі.

Соціальне житло (гуртожиток, прихисток) не отримав жодний респондент. Ці дані кореспондують з попередніми відповідями стосовно причин переїзду саме до Березанської громади.

Для сфери потенційної власної справи респонденти визначили сільське господарство, сферу послуг, торгівлю, власне виробництво. Це є досить очікуваним результатом, враховуючи той фактор, що по-перше, переважна більшість респондентів знайома з Березанською громадою, по-друге, є співпадіння з економічним профілем громади.

Презентація  громадського аудиту

Підтвердженням згаданого бажання стала участь учасниць анкетування у формуванні ради ВПО, напрацюванні пропозицій до проєкту рішення. 

Презентація  проєкту програми

Також учасники згаданого Анкетування разом з представниками ОМС та місцевої громадськості взяли участь у Ідеатоні та навчанні з проєктного менеджменту,  сформовали проєктні пропозиції  з розвитку городництва, рослинництва та креативних індустрій.

 Реліз Ідеатону на http://frgn.mk.ua/?p=14051

Реліз навчання на http://frgn.mk.ua/?p=14177

Продовжуємо працювати над підтримкою переміщених осіб, розширюючи можливості для їхньої адаптації та інтеграції у Березанську громаду.

Запрошуємо членів «Ради з питань ВПО Березанської  ТГ», Березанської громадської ради, представників громадськості та ВПО- новосельців громад, до співпраці!

З питань партнерства звертайтесь до Маріани Капусткіної, менеджерки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», на  E-mail: [email protected]  або за тел/вайбер +38 (050)547-81-35.

Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Діяльність відбувається в рамках проєкту «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя Березанської, Вознесенської та Коблівської ТГ», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Партнерами проєкту є Вознесенська, Березанська та Коблівська ради,  ГО «ЕКО.Березань» та БФ «Фонд громади Вознесенську».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

21 Docudays UA: Саунд­скейпінг пам’яті, низові культурні простори та європейський кіноринок — добірка дискусій DOCU/PRO та DOCU/СИНТЕЗ

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?

“Варіанти дій”: нова YouTube-програма, присвячена людській історії

Як покращити контент на сайтах та у соцмережах ВЦА Луганщини і Донеччини

«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»