Проект ЄС представив Звіт про методи боротьби з корупцією в державних закупівлях

8 жовтня 2015 року Проект ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» провів семінар, де було представлено Звіт про кращі міжнародні практики протидії корупції в ...

Звіту Проекту «Про методи боротьби з корупцією у сфері державних закупівель»
Проект ЄС представив Звіт про методи боротьби з корупцією в державних закупівлях

8 жовтня 2015 року Проект ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» провів семінар, де було представлено Звіт про кращі міжнародні практики протидії корупції в державних закупівлях. В центрі уваги заходу була презентація та обговорення Звіту Проекту «Про методи боротьби з корупцією у сфері державних закупівель».

Директор Департаменту регулювання державних закупівель міністерства економічного розвитку і торгівлі, пан Олександр Стародубцев засвідчив, що одним із пріоритетних завдань в процесі реформування державних закупівель є боротьба з корупцією в галузі. Тому, як зазначив пан Стародубцев, разом з інтенсивною роботою з впровадження електронних закупівель, важливо ретельно вивчити світовий досвід та існуючі механізми протидії корупції.

Заступник Голови Представництва ЄС в Україні, пан Томас Фреллесен підкреслив вагомість підтримки Європейським Союзом постійних та ґрунтовних реформ у галузі державних закупівель в Україні. На думку ЄС, корупція залишається вагомою проблемою, тому слід розглядати всі доступні засоби для забезпечення цілісності системи державних закупівель.

Пан Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, сказав, що передовий міжнародний досвід є важливим для всіх аспектів реформування системи державних закупівель і не в останню чергу – для забезпечення цілісності системи державних закупівель через ліквідацію корупції. Новий звіт Проекту пропонує розглянути кращі міжнародні практики в антикорупційних заходах в сфері державних закупівель та розкриває корупційні ризики, що виникають протягом циклу закупівель.

Представляючи доповідь, експерт проекту, пані Анастасія Каліна сказала, що основною метою звіту є виявлення можливих «м’яких запобіжних заходів», таких як Кодекс поведінки, для посилення антикорупційних зусиль у державних закупівлях. Такі ініціативи добре працювали у багатьох країнах. Питання в тому, чи вони можуть бути розроблені в якості додаткових інструментів для боротьби з корупцією у сфері державних закупівель в Україні.

У заході взяли участь близько 50 осіб, у тому числі представники Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та інших міністерств, Антикорупційного бюро, Transparency International Україна та інших організацій громадянського суспільства, Представництва ЄС в Україні, а також експерти Проекту ЄС.

Про Проект:

Проект (http://eupublicprocurement.org.ua/) спрямований на підтримку розвитку системи державних закупівель та системи державної допомоги в Україні у відповідності зі стандартами ЄС. Проект фінансується Європейським Союзом та реалізується Консорціумом на чолі з ведучою міжнародною компанією Crown Agents Ltd. Проект працюватиме до листопада 2016 року.

Для зв’язків з медіа:

Оксана Сапіга, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю, Crown Agents

+38 067 464 2889, [email protected].com

Джерело: Представництво ЄС в Україні


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»