Про трудове навчання в Новій українській школі говорили в Баранівській ОТГ

27 серпня Інститут громадянського суспільства зібрав разом вчителів трудового навчання шкіл Баранівської ОТГ, методистів та експертів на семінар з технологічної освіти «Трудове навчання в Новій ...

Додано:
powerreform

mDSC_0336
Про трудове навчання в Новій українській школі говорили в Баранівській ОТГ

27 серпня Інститут громадянського суспільства зібрав разом вчителів трудового навчання шкіл Баранівської ОТГ, методистів та експертів на семінар з технологічної освіти «Трудове навчання в Новій українській школі» в приміщенні ОНЗ «Баранівська гімназія».

mDSC_0332

Як працювати вчителям трудового навчання в нових умовах? На це запитання педагоги отримали відповідь від Дятленка Сергія Миколайовича, експерта з питань освіти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні та Медвідь Ольги Юріївни, вчительки трудового навчання Кролевецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Кролевецької ОТГ Сумської області, заслуженого вчителя України.

mDSC_0318

Сергій Дятленко основою свого виступу визначив мотивацію до професійного зростання вчителів: чому потрібно змінюватися, що ці зміни додадуть, як саме зміни вплинуть на розвиток діяльності педагога та освітній процес учнів? Експерт запевняє, що кожен вчитель має нести відповідальність за якість, затребуваність й актуальність освітніх послуг, долучати до навчального процесу батьків, лекторів, експертів, створювати відповідну атмосферу в класі та школі, проводити позакласну і позашкільну роботу, екскурсії, впроваджувати різні форми організації занять.

«Як учитель, будьте класними, постійно, нехай і маленькими кроками, але робіть щось нове,» – порадив Сергій Дятленко педагогам.

mDSC_0342

З особливостями нової навчальної програми баранівських освітян ознайомила вчитель трудового навчання Кролевецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Ольга Медвідь. Педагоги разом з Ольгою Юріївною обговорили важливість реалізації соціальних проектів, новий формат проведення олімпіад, творчі календарі вчителя, інтелектуальні карти уроків, вибір проектів та технологій, та все, що є важливим в освітньому процесі.

Загалом трудовики позитивно реагують на зміни. Вчителі кажуть, що оновлена програма дає їм можливість корегувати навчальний процес і зацікавлювати дітей, виготовляти щось нове.

mDSC_0359

Семінар завершився неформальним спілкуванням у Міжшкільному ресурсному центрі, де до учасників приєдналися начальник відділу освіти Ростислав Николишин, завідувач методичним кабінетом Оксана Воробей та координатор ІІІ компоненту проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» Іван Савицький. Експертам показали нове обладнання та обговорили ті можливості, які дасть МРЦ для успішного розвитку дітей.

mDSC_0376

Також відбулася робоча нарада керівництва відділу освіти, ОНЗ «Баранвська гімназія», Баранівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Сябрук, МРЦ, експертів за участі голови Баранівської міської ради Душка Анатолія Олександровича щодо питань організації діяльності Міжшкільного ресурсного центру.

DSC_0392 (2)

Аналіз потужностей та робочих навчальних планів засвідчив, що учні 5-11 класів Баранівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Сябрук та учні 6-11 класів ОНЗ «Баранвська гімназія» матимуть змогу в МРЦ оволодівати компетенціями з обслуговуючої та технічної праці й отримувати підприємницькі навички на сучасному обладнанні. На нараді також ухвалили попереднє рішення про підвіз учнів гімназії для занять в МРЦ.

DSC_0388 (2)

Сергій Дятленко роз’яснив специфіку поділу навчального навантаження у межах різновікових та різностатевих груп і надав конкретні практичні рекомендації щодо роботи МРЦ.

Захід проходив у рамках проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?