Про оренду житла під час війни

У великих містах України питання про тимчасове користування житлом є завжди актуальним, але сьогодні і ті, хто мали житло у власності, вимушені винаймати його там, де їхнє життя буде в безпеці.Ця ...

safe_image (2)
Про оренду житла під час війни

У великих містах України питання про тимчасове користування житлом є завжди актуальним, але сьогодні і ті, хто мали житло у власності, вимушені винаймати його там, де їхнє життя буде в безпеці.

Ця стаття буде корисною для орендодавців і орендарів на всій території України.

 Що змінилось з початком війни?

Гарантоване Конституцією в статті 47 право на житло не обмежується Указом Президента України  №64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні», а тому ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Це стосується як власників, так і орендарів.

З початком повномасштабного вторгнення росії і до сьогодні чинне законодавство України щодо оренди житлових приміщень не зазнало змін, а тому, як і раніше, діятиме принцип свободи договору між власником житла і його користувачем. Проте, такий договір має відповідати загальним засадам цивільного законодавства. Найм (оренда) житла регулюється главою 59 Цивільного кодексу України.

 Читайте детальний матеріал від Української Гельсінської спілки з прав людини “Про оренду житла під час війни” за посиланням


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи