Про фандрейзинг простими словами. Інтерв’ю з Іриною Швець – громадською активісткою та проєктною менеджеркою

Що таке фандрейзинг, чи можна виокремити його основні правила, які існують стереотипи, пов’язані з цим процесом та чи можна цьому навчитися? Про те, як знайти ресурси на втілення своїх ідей ...

photo1662796779 (1)
Про фандрейзинг простими словами. Інтерв’ю з Іриною Швець – громадською активісткою та проєктною менеджеркою

Що таке фандрейзинг, чи можна виокремити його основні правила, які існують стереотипи, пов’язані з цим процесом та чи можна цьому навчитися? Про те, як знайти ресурси на втілення своїх ідей спілкувалися з Іриною Швець – головою Громадянської мережі ОПОРА у Львові, громадською активісткою та проєктною менеджеркою з 10-річним досвідом. Вона ж була і однією з лекторок навчального проекту «Від ідей – до дій», який реалізовує ГО «Буслав Січ».  

photo1662796779 (2) 

Іро, що таке фандрейзинг простими словами? Про що це?

Мені здається так: «фандрейзинг» – звучить складно, але, насправді всі з цим зіштовхуються. Фактично – це коли вам потрібно знайти гроші на будь-яку мету. Будь-який проект, ініціатива, що б ви не хотіли впровадити. І тут, мабуть, не так доречно говорити «кошти», як «ресурси». Тому що, ми говоримо не лише про фінанси, ми так само говоримо про волонтерські, людські ресурси, ми говоримо про часові ресурси, коли можна залучити когось з відповідною експертизою. Тому, я б розглядала це доволі гнучко. Тобто, це пошук ресурсів для реалізації власної ідеї чи ініціативи, може навіть і не проекту, як такої вже довершеної форми.  

Чи можна виокремити правила успішного фандрейзингу, на твою думку? І чи є те, чого взагалі не варто робити?

Перше правило – потрібно дуже чітко розуміти на що ти шукаєш ресурси. Ось це правило – просто золоте, без цього ніяк. «Дайте гроші» – не працює. Зараз будь-яка фандрейзингова кампанія з пошуку фінансів базується, по-перше, на досвіді організації і, по-друге, на тому, що ви можете запропонувати. Тобто, на цій новій ідеї, яку ви намагаєтесь втілити в життя. І коли ці два фактори складаються тоді, у цій синергії, і є рецепт успішної фандрейзингової кампанії.

photo1662796779

Які ще можуть бути методи фандрейзингу, які можна використати, приміром, і у Богуславській громаді?

Взагалі, Україна зараз є чемпіоном з краудфандингу. Мені здається, що довіра, про яку ми говорили, тут теж відіграє колосальну роль. Можуть бути абсолютно різні методи. Все це залежить від вашої креативності. Від благодійних аукціонів – до платних instagram-ефірів, коли люди платять гроші за те, що ви говорите з певним експертом. Тут, насправді, немає певних обмежень, список – невичерпний. Головне – щоб всі учасники цієї ініціативи чітко розуміли, для чого вони це роблять. І знову ж таки, коли ви чітко усвідомлюєте – нащо це, тоді ви вже і більш гнучкі у виборі цих методів. Можна, до прикладу, звернутися до якоїсь волонтерської ініціативи і разом щось зробити. Ще один з важливих інструментів – це, звичайно, громадський бюджет.

Повністю читати інтерв’ю можна тут

Навчальний курс “Від ідей – до дій” реалізовується за підтримки Європейського фонду за демократію (EED) в межах ініціативи “Тиха Гавань”. Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED і є відповідальністю виключно ГО «Буслав Січ».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У січні 2023 року понад 50 вчителів з Львівщини та Буковини пройшли навчальні тренінги від JA Ukraine

«Дві камери»: новий документальний фільм про війну, свободу та ув’язнених

Журналістська етика на практиці в часи війни: пояснювальні відео від КЖЕ

Виклик до Центру пробації правопорушник зможе отримати через мобільний додаток «Пробація в смартфоні»: які функції матиме застосунок

Для молоді ВПО й не тільки: з чого починається лідерство в командах

Підтримка практик інтеграційної роботи із дітьми, молоддю із внутрішньо переміщених сімей у Львівській області