Президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії Міхель Ландау відвідав Схід України

7-8 травня 2021 року, до Краматорська з робочим візитом завітали президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії Міхель Ландау разом з директором Департаменту міжнародної допомоги Гудрун Гюзел та ...

20210507154348_IMG_0653
Президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії Міхель Ландау відвідав Схід України

7-8 травня 2021 року, до Краматорська з робочим візитом завітали президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії Міхель Ландау разом з директором Департаменту міжнародної допомоги Гудрун Гюзел та президентом Карітасу України Андрієм Васьковичем.

Перший день візиту був присвячений активному спілкуванню з місцевими медіа, громадськими активістами та волонтерами, а також знайомству з бенефіціарами Карітасу Краматорськ під час їх домашніх відвідин.

Другий день візитери присвятили відвідуванню селищ на лінії зіткнення.

Саме с. Озарянівка та с. Дружба Торецкої ВЦА опинилися в центрі уваги, адже ці населені пункти є одними з тих, де Карітас Краматорськ надає гуманітарну, медичну та соціально-психологічну допомогу.

Разом з директором Карітасу Краматорськ отцем Василем Іванюком гості мали можливість познайомитись з місцевими мешканцями, педагогами, волонтерами, які поділилися своїми думками про життя в локаціях.

20210508112714_IMG_081420210508125155_IMG_0914

Важливими також стали домашні візити до бенефіціарів Карітасу Краматорськ в селищі Дружба. Візитери мали можливість безпосередньо познайомитися та поспілкуватися з бенефіціарами проєктів Карітасу Краматорськ та дізнатися докладніше про види допомоги, які вони отримують.

«Молодь виїжджає, старші люди хворіють, – каже президент Карітасу Європи під враженням від поїздки. Багато хто стикається з питанням: купувати потрібні їм ліки чи їжу. Часто люди не можуть собі дозволити ані одне, ані друге. Близько половини мінімальної пенсії витрачається на опалення. Але дітям також потрібна підтримка, – додає Ландау.

«Австрія та Європа не повинні випускати з виду страждання людей в Україні», – наголошує президент Карітасу Європи. У той же час він високо оцінив прихильність Австрії, яка надає «надзвичайно важливу допомогу» через Австрійську агенцію розвитку (ADA) та кошти Фонду іноземних катастроф (AKF).

Варто зазначити, що з початку конфлікту в Україні у 2014 році Карітас Австрії надав понад 8,7 мільйона євро за рахунок пожертв та державних коштів. Допомогою було охоплено 10 000 людей.

На закінчення візиту до України, 9 травня почесні гості зустрілись із Главою Української греко-католицької церкви Блаженнішим Святославом та побували на Божественній Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ.

IMG_6023IMG_6046

Міхель Ландау поділився враженнями про поїздку в Україну: «Цей візит, перш за все, вияв солідарності зі сторони Карітасу Австрії. Ми дуже раді бути партнерами України вже багато років. Також це вияв солідарності і зі сторони Карітасу Європи. Ми хочемо зазначити, що пам’ятаємо про всіх людей у потребі. Те що я побачив під час візиту в буферну зону та спілкування з місцевими мешканцями – з одного боку – це солідарність між людьми, те, як вони піклуються один про одного. Проте одне з перших, що кидається в очі – це велика бідність місцевого населення. Вже багато років в Україні іде війна, війна про яку забули у багатьох куточках Європи. До війни ще доєдналась пандемія COVID-19.

Як президент Карітасу Європи, я переконаний, що ми не маємо забувати про людей в Україні. Ми маємо об’єднати наші зусилля та підтримку. Це завдання для Австрії та для Європи. Нас об’єднує молитва. Найбільше всього люди бажають миру. Давайте сподіватись та молитись, що цей мир настане, і ця прекрасна країна буде процвітати. Давайте простягнемо руку допомоги тим, хто найбільше цього потребує. Давайте не забувати бідних та потребуючих людей в Україні».


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

На екваторі нової влади: експертна оцінки

Сільські мешканці ОТГ Луганської області можуть отримати безоплатну правову допомогу

В Україні запущена інформаційна платформа з фандрейзингу та грантрайтингу

Сільське населення Званівської, Сіверської та Соледарської ОТГ має змогу отримувати юридичні консультації на базі соціальних та державних установ

План дій від учасників Освітнього фесту прав людини до влади України стосовно політичних переслідувань у Білорусі

Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»