Презентовано законопроект про Національний фонд розвитку громадянського суспільства України

Законопроект було розроблено в рамках реалізації  проектів Координатора проектів ОБСЄ в у Україні 2016-2017 років у партнерстві із Адміністрацією Президента України та Міністерством молоді та спорту ...

фонд
Презентовано законопроект про Національний фонд розвитку громадянського суспільства України

Законопроект було розроблено в рамках реалізації  проектів Координатора проектів ОБСЄ в у Україні 2016-2017 років у партнерстві із Адміністрацією Президента України та Міністерством молоді та спорту України.

Підстава:

Підставою створення Національного фонду та розробки відповідного Законопроекту став Указ Президента України від 26 лютого 2016 року №68 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства», яким було затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки. Розділом 6 Національної стратегії передбачено «опрацювання питання створення фонду розвитку громадянського суспільства, … з метою надання цільової підтримки … для фінансування програм, проектів та заходів організацій громадянського суспільства, спрямованих на реалізацію Стратегії».

У 2016 -2017 р.р. в рамках проекту функціонувала робоча група, до якої увійшли представники партнерів по проекту та провідних національних організацій громадянського суспільства, з метою вивчення міжнародного досвіду в країнах -членах ОБСЄ щодо створення та функціювання фондів підтримки розвитку громадянського суспільства та розробки відповідної законодавчої бази для подібного фонду в Україні.

Публічні консультації та міжнародна експертиза:

1-ий етап – 2016 рік: розробка рекомендацій. Протягом цього року було проведене широкомасштабне обговорення рекомендацій,  розроблених робочою групою, на регіональному та національному рівнях, в тому числі в м. Київі. Так, було проведено 10 круглих столів по всій території України із залученням до обговорення, як представників державних установ, так і громадських організацій.

2-ий етап – 2017 рік: розробка законопроекту на основі рекомендацій. Протягом цього року на базі рекомендацій із врахуванням отриманих коментарів та зауважень було розроблено Законопроект і проведено низку громадських обговорень, а саме: 9 регіональних круглих столів (у який взяли участь 585 представників усіх регіонів України), круглий стіл із представниками центральних органів влади, міністерств, ОГС та донорською спільнотою та національну конференцію (214 учасників), у партнерстві із Радою Європи, БДІПЛ\ОБСЄ, Адміністрацією Президента України та Міністерством молоді та спорту України.

Загалом за підсумком публічних консультацій та експертиз було опрацьовано близько 600 пропозицій.

В грудні 2017 року офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні законопроект було направлено до ICNL (Міжнародного центру неприбуткового права) для юридичної експертизи відповідно до міжнародних стандартів.  Відповідні рекомендації та коментарі були надані у лютому 2018. На початку березня 2018 року відбулась робоча зустріч з експертами ICNL з обговорення цих рекомендацій, які згодом також знайшли відображення у Законопроекті.

Більш детальну інформацію та матеріали щодо Законопроекту про Національний фонд розвитку громадянського суспільства України можна отримати на сайті Творчого центру «ТЦК» 

 

Інформація Громадського Простору надана офісом Координатора проектів ОБСЄ в у Україні.

До теми:

Коментар ECNL до проекту Закону «Про Національний фонд розвитку громадянського суспільства»


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поза фокусом: кого з мешканців прифронтових регіонів оминає гуманітарна підтримка, і як це змінити?

Інститут політико-правових та релігійних досліджень оголосив лауреатів премії «Київська книга року» - 2024

Партнери для організації зустрічей задля протидії мові ворожнечі та дискримінації ЛГБТІК+ молоді

Стресменеджмет і психологічне відновлення — must have навички для лідерок громад

Відбувся Другий національний форум амбасадорів культурної спадщини України

Підведення підсумків першого етапу проєкту «SOS-Психологія»