«Українська молодь сьогодні – 2024»: представники влади та громадських організацій обговорили результати дослідження
В серпні цього року були оприлюднені результати опитування «Українська молодь сьогодні - 2024», яке було проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського ...
В серпні цього року були оприлюднені результати опитування «Українська молодь сьогодні – 2024», яке було проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (IRI) в межах програми USAID “Мріємо та діємо”, що виконується IREX. Опитування висвітлює ключові питання, що стосуються участі молоді у громадському житті, міграційних настроїв, освіти, професійної зайнятості, бачення майбутнього та можливостей, сприйняття соціальних груп та споживання медіа.
Цього тижня у Домі громадянського суспільства ІСАР Єднання представники влади та громадських організацій зібралися для обговорення результатів дослідження. Головна мета дискусії полягала в детальному аналізі отриманих даних, щоб визначити подальші кроки у роботі з молоддю.
Андрій Чесноков, заступник Міністра молоді та спорту України, зазначив:
«Це дослідження є надзвичайно корисним інструментом для Мінмолодьспорту, оскільки воно дає чітке уявлення про те, що саме турбує молодь сьогодні й які виклики перед нею стоять. Це дозволить нам ще ефективніше формувати молодіжну політику, орієнтуючись на реальні потреби та очікування молодих українців та українок”
Жвава дискусія розгорнулося навколо тем споживання російськомовного контенту, міграційних процесів, сприйняття корупції, бажання молоді доєднатися до державної служби.
Олександр Санченко, народний депутат України та співголова Ради з молодіжних питань при Президентові України, відмітив, що згідно з дослідженням, 21% молоді 16-35 років досі вважають прийнятним слухати музику російських виконавців. Він підкреслив, що держава має продовжувати активну роботу над стимулюванням створення україномовного контенту, адже це питання національної безпеки.
Обговорюючи проблеми зовнішньої та внутрішньої міграції, Олександр Волторніст, експерт Центру міжнародного співробітництва ДС “Спілки українських підприємців”, ще раз наголосив на важливості повернення й утримання українців в країні задля розвитку успішного підприємництва, а також на важливості створення додаткових можливостей, щоб зацікавити молодь залишитися в Україні. Христина Савейко, голова виконавчої колегії Української студентської ліги, додала, що хоча зараз й важко працювати над поверненням українців з-за кордону, все одно важливо налагоджувати і підтримувати з ними контакт, що вже дуже добре працює в академічній спільноті.
Олександр Стародубцев, заступник керівника апарату Національного агентства з питань запобігання корупції, зазначив, що популярність теми корупції у вітчизняних медіа призводить до того, що надзвичайно невелика кількість молоді 10-15 років (2%) бажає працювати державними службовцями.
Він також підкреслив необхідність глибшого аналізу та коректної інтерпретації результатів дослідження для ухвалення зважених рішень. А саме, звернув увагу, що на перший погляд тривожна цифра — 38% тих, хто не бачить свого майбутнього в Україні — стосується виключно молоді, яка хотіла б постійно проживати за кордоном, а їх 10% серед молоді 16-35 років. Водночас дані свідчать, що більшість молоді (93% віком 13-15 років і 82% віком 16-35 років) вірить у перемогу України. Хоча цей показник й дещо знизився порівняно з минулорічним, він залишається доволі високим.
Підсумовуючи результати обговорення, Марина Попатенко, радниця з питань політик та залучення програми USAID «Мріємо та діємо»/IREX, а також модераторка панельної дискусії зазначила:
«Сьогоднішня подія – це важливий майданчик для обговорення, який залучає представників влади та громадянського суспільства до діалогу та співпраці. Нам важливо, щоб цей діалог відбувався на основі реальних даних, адже дані – це основа прийняття рішень щодо будь-яких політик. Ми знаємо що українська молодь наразі потребує неабиякої уваги. Це основа розвитку людського капіталу. І власне маємо зосередити свою увагу та об’єднувати зусилля заради створення можливостей для її розвитку та процвітання в Україні»
Повну трансляцію заходу у записі можна подивитися за посиланням: Facebook.
Результати дослідження доступні на сторінці програми USAID «Мріємо та діємо».
***
Програма USAID «Мріємо та діємо» підтримує молодіжні інновації та підприємництво, сприяє активній участі молоді у прийнятті рішень та залученню молоді до вирішення проблем на національному та місцевому рівнях. Створюючи сприятливе середовище та відновлюючи доступ до формальних і неформальних освітніх можливостей, програма підсилює молодь на шляху реалізації мрій, ідей та дій спрямованих на демократичне та європейське майбутнє України.
Сторінки програми в соцмережах: Facebook та Instagram.