Представники сільських рад дізнались про новели українського законодавства

Працівники сільських рад Білозерського району не тільки отримали нові знання на правовому семінарі, але й жваво обговорювали питання об’єднання громад. 11 лютого в приміщенні Білозерської районної ...

IMG_0161
Представники сільських рад дізнались про новели українського законодавства

Працівники сільських рад Білозерського району не тільки отримали нові знання на правовому семінарі, але й жваво обговорювали питання об’єднання громад.

11 лютого в приміщенні Білозерської районної бібліотеки пройшов правовий семінар “Доступ громади до інформації про бюджет: правові аспекти” для працівників сільських рад (сільські голови, секретарі, діловоди), який проводила Людмила Загоровська, юристка Білозерського центру правової інформації та консультацій.

Під час першого блоку учасники ознайомились з вимогами законодавства України щодо надання доступу до публічної інформації (зокрема, і в бюджетному процесі); щодо організації роботи із зверненнями громадян; щодо адміністративної відповідальності посадових осіб за порушення права на інформацію та права на звернення; щодо порядку залучення громадськості до формування місцевих бюджетів та контролю за їх виконанням).

Відчутне пожвавлення учасників спостерігалося, коли вони почули про новели законодавства, зокрема: про вимоги до розпорядників коштів державних та місцевих бюджетів щодо висвітлення інформації у формі відкритих даних на Офіційному порталі публічних фінансів України; про зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (тепер не прокурор складає протокол про правопорушення права на інформацію та права на звернення, а Уповноважений Верховної Ради України з прав людини); про електронні петиції від громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування.

До другого блоку семінару ввійшли не менш цікаві (а, можливо, і більш актуальні питання): децентралізація та перспективи і можливості сталого розвитку громад. Сільські голови активно обговорювали питання об’єднання громад, після чого бесіда перейшла в цікаву дискусію та висловлення власних думок з цього приводу.

Також Людмила Загоровська розповіла про законодавчі акти щодо об’єднання громад, про кількість уже об’єднаних територіальних громад (їх – 159 в Україні, у Херсонській області – 1), поділилася враженнями і знаннями, здобутими на стажуванні в рамках проекту «Місцева реформа – децентралізація та побудова ефективної системи територіальної організації влади в Україні» та на Першому Всеукраїнському Форумі сталого розвитку громад, що відбулися в кінці січня 2016 року у м. Львові.

Цікаво було почути про виступи на Форумі очільників Новокалинівської та Грабовецької об’єднаних громад Львівщини, які поділилися першими успіхами з моменту об’єднання та розповіли про певні труднощі в організації діяльності громад.

Учасники семінару зацікавились досвідом громадських організацій м. Львова: «Центр жіночих перспектив», «Європейський діалог», «Реформи разом» та багатьох інших з різних регіонів України, що спільно з органами влади, активними мешканцями громад (та органами самоорганізації населення) залучають для розвитку громад чималі кошти міжнародних організацій, Державного Фонду регіонального розвитку; беруть участь у різноманітних соціальних проектах (створення соціальних підприємств, сімейних ферм, сільськогосподарських кооперативів, проекти щодо організації дозвілля і освіти молоді, відпочинку дітей, реабілітації інвалідів, охорони навколишнього середовища і впровадження енергозберігаючих технологій тощо).

Підводячи підсумки семінару, стало зрозуміло, що працівники сільських рад потребують нових знань, нового досвіду та обговорення важливих питань. “Я більше дізналась про децентралізацію, – говорить одна із учасниць. – Зацікавила мене інформація щодо бібліотеки як інформаційного центру в селі. Нам необхідні такі заходи, бо, навіть поінформовані люди, близькі до цих питань, не завжди можуть роз’яснити ті чи інші питання. Такі заходи дозволяють почути різні точки зору. Сподобалась дискусія щодо децентралізації. Є над чим задуматись.”

Семінар пройшов в рамках проекту «Бюджет сільської ради – відкритий для громади», який реалізується Білозерським молодіжним центром регіонального розвитку в межах проекту “Українська регіональна платформа громадських ініціатив”, що адмініструється ГО Центр “Жіночі перспективи” спільно з БО “Фонд громади міста Херсона “Захист” за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку