У Києві відбулося обговорення результатів двох досліджень щодо системи організації публічної влади

Минулого тижня у Києві відбулося обговорення результатів двох досліджень щодо системи організації публічної влади та оптимізації адміністративно-територіального устрою у Запорізькій, Харківській та ...

Додано:
lekotan

офіс тренінг семінар онлайн вебінар
У Києві відбулося обговорення результатів двох досліджень щодо системи організації публічної влади

Минулого тижня у Києві відбулося обговорення результатів двох досліджень щодо системи організації публічної влади та оптимізації адміністративно-територіального устрою у Запорізькій, Харківській та Херсонській областях. До дискусії булі запрошені представники органів влади областей та районів, міських/селищних/сільських військових адміністрацій, громадських організацій та науковці. Діяльність є продовженням попередньої діяльності консорціуму громадських організацій, яка раніше була сфокусована на роботі по Луганській та Донецькій областях.

Під час презентації першого дослідження учасникам розповіли про особливості здійснення публічного управління на регіональному, субрегіональному та базовому рівнях адміністративно-територіального устрою в Запорізькій, Харківській, Херсонській областях. Окрему увагу приділено особливостям здійснення публічного управління на територіях територіальних громад. За результатами обговорення планується формування пропозицій та рекомендацій  до змін законодавства, яке стосується сфери організації публічної влади та здійснення повноважень.

Під час презентації другого дослідження експертна група представила методичний підхід до обґрунтування реконфігурації адміністративно-територіального устрою Харківської, Запорізької та Херсонської областей та критерії, за якими відбувався  аналіз спроможності територіальних громад. Ключове питання – це зниження економічного потенціалу територій через руйнування економічних зав’язків і потребує реконфігурації адміністративно-територіального устрою цих областей з метою забезпечення належного рівня надання публічних послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства у повоєнний час. Проведене аналітичне дослідження підтвердило таку необхідність на районному та базовому рівнях.

Під час дискусії учасники мали змогу ознайомитись з відповідними висновками та рекомендаціями та поділитися власним практичним досвідом роботи.

 

Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Залучення громадськості Cходу України до відновлення своїх громад: ІІ фаза», який підтримується МФ «Відродження». Проєкт реалізується ГО «Громадська ініціатива Луганщини» у співпраці з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Центр політико-правових реформ» та ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

#EMPOWER: покращено ментальне здоров’я більш 700 жителів Березанщини

145 000 доларів грантових коштів для бізнесу: підсумки курсу із соціального підприємництва Impactpreneurship 4.0 у Павлограді

Онлайн-курс від Prometheus: "Навігація повернення ветеранів: покроковий гід для компаній"

Післясмак екопроєкту у Солоному: як молодь змінює світ довкола себе

Менторська програма як можливість покращення діяльності організації

Триває конкурс з відбору кандидатів на членство в Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / CНІДу