Представники молодіжних рад України та Польщі представили свою діяльність на підсумковій конференції в Любліні

У місті Люблін (Польща) на підсумковій конференції проекту «Молоді лідери для змін в регіонах» 5-7 грудня 2018 року зустрілися представники молодіжних рад сільських/селищних об’єднаних територіальних ...

DSC_1728
Представники молодіжних рад України та Польщі представили свою діяльність на підсумковій конференції в Любліні

У місті Люблін (Польща) на підсумковій конференції проекту «Молоді лідери для змін в регіонах» 5-7 грудня 2018 року зустрілися представники молодіжних рад сільських/селищних об’єднаних територіальних громад Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської областей та молодіжних рад дільниць міста Любліна.

Привітав учасників представник Генерального консульства України в Любліні, який від імені Генерального консула В.Павлюка, зазначив: «Радію, що молоді лідери не шукають причин нарікати на владу, а замість цього шукають способів для створення кращих умов проживання та реалізації нових проектів для розвитку регіону. Оскільки молодь є нашою надією та майбутнім народу».

DSC_1773   DSC_1996

Конференція відбулася під патронатом Маршалка Люблінського воєводства Ярослава Ставярського, який у своєму привітання зазначив: «Я переконаний, що спільно проведений час виразиться у багатьох інноваційних ідеях в сфері культури, рекреації чи інших галузях, які є близькими сучасній молоді».

Від імені міського голови Любліна вітання учасникам висловив керівник відділу міжнародної співпраці Кшиштоф Становський,  який побажав успіхів у впровадженні реформ в Україні та плідної роботи в своїх громадах.

Після привітань, молоді лідери об’єднаних громад учасників проекту представили хід реалізації своїх власних ініціатив, які вони реалізовували в рамках проекту «Молоді лідери для змін в регіонах».

Громадська активність у новостворюваних громадах концентрується довкола бюджетних закладів культури, які майже не залучають молоді до інтерактивної участі та самоорганізації. Основною метою проекту стояла підтримка ініціативи молоді, яка враховуючи досвід польського партнера – Фонду освітньої діяльності «KReAdukacja» та молодіжних рад дільниць Любліна, сформували власні соціальні проекти та впровадили їх у власних громадах.

DSC_1728     DSC_1776

Ініціативи реалізовано в Скалатській та Золотниківській об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області, Старобогородчанській об’єднаній територіальній громаді Івано-Франківської області, Новострілищанській та Дублянській об’єднаних територіальних громадах Львівської області. Лише в Старобогородчанській громаді на початок реалізації проекту була вже створена молодіжна рада, якій вдалося розвинути власну діяльність. Інші згуртували довкола себе молодих мешканців громад з спільним баченням на активізацію локальної молоді за прикладом молодіжних рад міста Любліна. У Любліні такі молодіжні ради створені при школах в дільницях (районах) міста та залучають дітей, їх батьків та молодь різного віку до проведення цікавих їм заходів одночасно навчаючи громадській активності та навичкам громадської діяльності. Під час представлення учасники ділилися власним досвідом та викликами, як позитивними, так і негативними, з якими стикнулися, реалізовуючи власні ініціативи.

На конференції також представлено спільну ініціативу, яка проводилася одночасно в Україні та Польщі – квест під назвою «Від Вісли аж до Дніпра». Молодь громад в Україні відповідала на запитання чи вирішувала завдання пов’язані з Польщею, а учасники квесту в Польщі – відповідні завдання що стосувалися України.

2Насичена програма перебування в Любліні включала відвідання міської ради Любліна, де учасники зустрілися з керівником бюро громадської участі міста Пйотром Хоросьом та представниками відділу міжнародної співпраці. Присутнім представлено методи громадської участі з якими працюють в Любліні та активно обговорювалися питання співпраці з мешканцями при реалізації громадських проектів. Активну дискусію учасників викликали питання запобігання зловживань при голосуванні за проекти громадського бюджету, а також механізми впровадження інноваційних методів комунікації та громадської участі.

«Слід підкреслити, що для більшості учасників участь в проекті стала першим досвідом реалізації ініціатив, участі у публічних заходах та виступах, який отримали завдяки досвіду польських тренерів. Для українських учасників велике зацікавлення викликали питання підтримки молодіжних ініціатив та методи роботи державних установ з громадськістю в Польщі, їх законодавче підгрунтя» – зазначив координатор проекту «Молоді лідери для змін в регіонах» в Україні Ярослав Хауляк.

У ході спільних зустрічей молоді України та Польщі обговорено питання функціонування молодіжних рад, волонтерського руху та громадської активності, а також можливості обміну досвідом з організації громадських ініціатив у сусідніх країнах.

 Заходи проекту «Молоді лідери для змін в регіонах» реалізовані в партнерстві Фонду освітньої діяльності «KReAdukacja» (Польща, Люблін) та ГО «Центр громадської адвокатури» (Україна, Львів) при співфінансуванні Польсько-Американського Фонду Свободи в рамках програми RITA-«Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей