Представник ПРООН в Україні Мустафа Саіт-Аметов: освіта у сфері сталого розвитку – важлива

Нещодавно президент України Володимир Зеленський своїм указом постановив забезпечити дотримання Цілей сталого розвитку на період до 2030 року. Як Україна рухається до реалізації цих Цілей та як ...

74602785_469576623659544_106016667791785984_n
Представник ПРООН в Україні Мустафа Саіт-Аметов: освіта у сфері сталого розвитку – важлива

Нещодавно президент України Володимир Зеленський своїм указом постановив забезпечити дотримання Цілей сталого розвитку на період до 2030 року. Як Україна рухається до реалізації цих Цілей та як влада, громада та бізнес працюють у напрямку досягнення сталого розвитку в Україні в ефірі програми “Активізація з Людмилою Тягнирядно” розповіли керівник Програми розвитку ООН з досягнення Цілей сталого розвитку в регіонах Мустафа Саіт-Аметов, засновниця та керівниця Української мережі оздоровчих просторів Salt SPA Planet Вікторія Аверченко та координаторка інформаційно-аналітичного центру “Агенція Сталого Розвитку “АСТАР” Анна Гаврилюк. 

Мустафа Саіт-Аметов в ефірі зазначив, що мета Цілей сталого розвитку полягає в тому, щоб людство могло подолати будь-які локальні кризи. Сталий розвиток – це не лише про екологію. Проблеми можуть виникати у найрізноманітніших сферах: економіці, охороні здоров’я, соціальному розвитку. І для того, щоб вирішити їх у майбутньому, потрібно вже сьогодні розумно підходити до цих питань.

Сам представник ПРООН вважає найважливішою ціллю сімнадцяту — “Партнерство заради сталого розвитку”. Він наполягає: “Тільки разом, локальними, але реальними діями людство може досягти реалізації усіх Цілей. Хоча, насправді, усі Цілі сталого розвитку взаємопов’язані, і неможливо досягти лише однієї з них, не працюючи над реалізацією інших”.

“Мислити треба глобально, а діяти – локально. Для того, щоб вирішувати світові проблеми, нам потрібно перевести в локальні плани загальну стратегію змін на рівні країни, на рівні регіонів, аж до рівня окремої громади, будинку і родини. Це глобальне завдання – локалізація Цілей сталого розвитку. З 2017 року Україна підготувала Національну доповідь, де визначила конкретні Цілі, адаптовані для України”, – зауважив Мустафа Саіт-Аметов.

Підприємиця Вікторія Аверченко зазначила, що їхня компанія у своїй роботі керується Цілями сталого розвитку, так як в якийсь момент вони усвідомили, що локальний бізнес може вирішувати глобальні виклики людства. Так, компанія Salt SPA Planet визначила для себе головною ціллю “Міцне здоров’я та благополуччя”, просуваючи в маси ідею профілактичних оздоровчих заходів. Керівниця компанії переконана – свідоме ставлення до свого бізнесу, відповідальність перед світом та нащадками – це необхідність для будь-якого підприємництва.

“На базі цінностей легше знаходити партнерів за кордоном. Увесь світ рухається в цьому напрямку – у напрямку сталого розвитку і свідомого підходу до свого життя, екології та навколишнього середовища. Споживач також змінюється, змінюється його підхід до життя. І тому це вже необхідність для будь-якого бізнесу – бути свідомим”, – ділиться думками Вікторія Аверченко.

До синергії змін також залучене і громадянське суспільство. Координаторка інформаційно-аналітичного центру “Агенція Сталого Розвитку “АСТАР” Анна Гаврилюк розповіла, що реалізовувати Цілі сталого розвитку можна навіть на рівні власного дому. Локальні дії активних громадян допомагають втілити глобальні цілі та досягнути світового балансу.

“Громадський сектор – це, по суті, платформа для взаємодії бізнесу, влади та населення. Ми хочемо поділитися своїм досвідом і показати, що громадськість долучається до реалізації Цілей сталого розвитку. Зокрема, ми реалізували проєкт “17 мінігрантів від “АСТАР”, де популяризували Цілі сталого розвитку серед населення Хмельниччини. Кожна людина могла переконатися, що вона може вирішувати проблеми людства на локальному рівні: у своєму районі, місті, селі, навіть у домі, де вона проживає. Для нас найголовнішим є діяти тут і зараз, щоб цей світ залишився таким самим для наступних поколінь”, – зазначила активістка.

Мустафа Саіт-Аметов переконаний: “Глобальний порядок денний є закликом до кожної людини. Щоб відповісти на цей заклик, потрібно зрозуміти, що ти можеш передати своїм нащадкам, щоб їхній світ був комфортним. На сьогоднішній день просвітництво у сфері сталого розвитку є найактуальнішим завданням. Програма розвитку ООН в Україні зараз працює над розробкою трьох курсів, які згодом будуть доступними для всіх в онлайні. Це будуть курси, спрямовані на представників влади, на бізнес і на громадських лідерів”.

Він підсумував, що для реального досягнення поставлених Цілей сталого розвитку потрібно перетворити обізнаність населення на стиль життя.

“Потрібно мислити глобально, а діяти локально. Адже, хоча Порядок денний у області сталого розвитку, який передбачає реалізацію цих Цілей, оголошує план дій лише до 2030 року, життя на Землі після 2030 не завершується. Щоб передати нащадкам комфортний світ, потрібно діяти всім разом”, — наполягає Мустафа Саіт-Аметов.

Довідка: Цілі сталого розвитку – це ключові напрямки розвитку країн, які були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку у 2015 році. Усього їх 17, і вони охоплюють практично всі сфери людського існування: економіку, охорону здоров’я, енергетику, освіту, соціальну сферу, розвиток міст та громад, екологію, промисловість та інші.

Слухати ефір: https://cutt.ly/7eXIHSA 

Дивитися ефір: https://cutt.ly/xeXIKkS 

Джерело: Українське радіо


Тематика публікації:                                                                  

Останні публікації цього розділу:

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік безкоштовно консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator відкриває набір студентів на курс з бізнес-освіти для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство