Правозахисники вважають недоцільним об’єднання комітетів у Верховній Раді України IX скликання

Українська Гельсінська спілка з прав людини виступає проти віднесення питання реінтеграції тимчасово окупованих територій України до відання Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних ...

ВРУ
Правозахисники вважають недоцільним об’єднання комітетів у Верховній Раді України IX скликання

Українська Гельсінська спілка з прав людини виступає проти віднесення питання реінтеграції тимчасово окупованих територій України до відання Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин.

Про це повідомляє онлайн-видання Рубрика з посиланням на заяву, оприлюднену у четвер на сайті організації.

“Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України містить у собі широке коло питань, що пов’язані з подоланням наслідків збройного конфлікту, але безпосередньо не стосуються захисту прав людини. Наприклад, заходи з відновлення електромереж та водопостачання, теле- та радіомовлення, протидії ворожій пропаганді, розмінування території, переміщення осіб через контрольні пункти в’їзду-виїзду в зоні проведення Операції об’єднаних сил тощо.

За час каденції Верховної Ради VIII скликання Комітет з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин виступав чи не єдиним майданчиком для просування правозахисного порядку денного для численного кола організацій громадянського суспільства, зокрема, в частині виконання плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

Виконання цього Плану дій не можна назвати ефективним. За даними УГСПЛ за три повних роки було реалізовано лише 27% заходів. Проте, збільшення обсягу відання Комітету лише уповільнить ці темпи і негативно позначиться на виконанні ключових національних документів та міжнародних зобов’язань у сфері прав людини”.

Таким чином, правозахисники пропонують утворити у Верховній Раді IX скликання два окремих комітети: з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин та з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях та Криму.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як фандрейзити за допомогою Instagram. Історія співпраці Intellias, FFFACE.ME та Горіхового дому

87% опитаних медійників хочуть висвітлювати тему екології, але більшість відчуває брак знань – дослідження КЖЕ та «Екодії»

Доступний для всіх: сквер у Слов’янську отримає інклюзивний дизайн

Віртуальна інфлюенсерка Астра Стар перерахує фондам кошти за лайки та репости

#ЩедрийВівторок — найдобріший день в році

Кришки на іграшки: у чернігівських садочках діти збирають пластик та вчаться роздільному збору відходів