Правову допомогу та антикорупційний #ЛікБез отримали мешканці Воскресенської ОТГ

Саме ці два сервіси команди проекту Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що реалізує Мережа Ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії отримали небайдужі мешканці ...

Додано:
frgn

IMG_3689-e1598621046380-768x1024
Правову допомогу та антикорупційний #ЛікБез отримали мешканці Воскресенської ОТГ

Саме ці два сервіси команди проекту Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що реалізує Мережа Ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії отримали небайдужі мешканці Воскресенський ОТГ на антикорупційному пікніку біля селищної ради, що відбувся 27 серпня. 

По-перше, про систему безоплатної правової допомоги, що таке безоплатна первинна та вторинна правова допомога, категорії осіб, які можуть звернутися до Центру для отримання консультацій, складання процесуальних документів та представництва інтересів в суді – розповіла начальниця відділу з надання безоплатної вторинної правової допомоги Миколаївського місцевого центру БВПД Вікторія Царьова. Також під заходу за консультацією звертались мешканці громади, яким було надано роз’яснення з наступних правових питань: заборгованість за кредитним договором та порядок відключення осіб від водопостачання, які не сплачують рахунки під час карантину.

По-друге, про антикорупційний #ЛікБез експертка проекту Тетяна Золотухіна розповіла наступне: «Відомо, що проблему корупції українці визначають третьою серед найважливіших? При тому, рівень готовності громадян до боротьби з корупцією у Миколаївській області майже такий же, як і по країні в цілому – 32,3%. Діяти потрібно разом і роль кожного з нас полягає у готовності співпрацювати та переконувати інших.

Саме для цього ми «людською мовою» ми розповідаємо небайдужім як боротися з корупцією та досягти успіху без хабарів на місцевому рівні. А саме:

  • Як швидко проконтролювати використання бюджетних грошей ОТГ?
  • Як контролювати будь-які процеси життєдіяльності в громаді?
  • Як отримати інформацію, якщо ти мешкаєш в периферійному населеному пункті?

Все геніальне просто!

Достатньо мати комп’ютер, інтернет та необхідні навички використання інтерактивних антикорупційних інструментів. Робота з відкритими джерелами інформації та реєстрами (Prozorro / Dozorro, YouControl, E-data), запити на інформацію – все це зараз доступно для кожного…».

 

Нагадаємо, що у Воскресенській ОТГ створюється  антикорупційна еко-система. Робочою групою селищної ради за допомогою проекту підготовлено  2місцевих НПА:

- Антикорупційна програма об’єднаної територіальної громади  Воскресенської селищної ради;
- Порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Воскресенській селищній раді та її виконавчих органах».

Цей пакет виносяться на розгляд сесії, що відбудется 4 вересня 2020 р.

Просимо депутатів селищної ради підтримати згадані проекти рішень!

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» 

Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

Представником проекту на Миколаївщині є ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва». А Його партнерами є Миколаївській місцевий центр БВПД,  ГО «ЕКО. Березань» та Воскресенська селищна рада.


 

Останні публікації цього розділу:

Правоспроможна громада: забаганка чи необхідність?

Яка система прийому та контролю виконання звернень громадян створюється в Нижньодуванській громаді?

Світлана Матвієнко про похід активістів на вибори: "Треба чітко розуміти куди, з ким і навіщо ти йдеш, й де принесеш найбільшу користь"

Як змінюється будівельний ринок у період цифрової трансформації

Проект з покращення психосоціальних послуг дітям у лікарні "ОХМАТДИТ" у Києві

Механізми громадського контролю за органами місцевого самоврядування

  • Фонд развития г.Николаева

    Дякуємо порталу Громадський простір за медіапідтримку #ЛікБезКорупції , що 28.08.20 на антикорупційному пікніку у Воскресенській ОТГ розповіла сервіси проекту!
    Сподіваємось, що наступним кроком стане прийняття Антикорупційної програми та Положення про врегулювання конфлікту інтересів у Воскресенської ОТГ депутатами селищної ради 4 вересня 2020 р.!
    Запровадження антикорупційного ЕКО – середовища у ОТГ відбувається в рамках проекту ФРММ та ГО «Еко.Березань» за підтримки Центру Доброчин (м Чернігів») за кошти #МАТРА.