Правова допомога ветеранам АТО у Вінницькій області

Ветерани АТО  у Вінницькій області отримують  кваліфіковані правові  консультації, супровід адвоката, навчаються на тренінгах в рамках проекту "Школа ветеранів"  громадської організації «А-ВЕСТА» . ...

Додано:
richka

1904077_10204673592533650_7424864436990287097_n
Правова допомога ветеранам АТО у Вінницькій області

Ветерани АТО  у Вінницькій області отримують  кваліфіковані правові  консультації, супровід адвоката, навчаються на тренінгах в рамках проекту “Школа ветеранів”  громадської організації «А-ВЕСТА» . Проект підтриманий Відділом преси, культури та освіти Посольства Сполучених Штатів Америки .

Серед проблем, з якими звертаються ветерани, найпоширеніша – оплати комунальних послуг, оформлення субсидій. За словами волонтерів проекту, багато ветеранів живуть в нелюдських умовах і соромляться просити про допомогу. Часто вони залишаються на одинці з своїми проблемами. В громадській організації їх  інформують про права, допомагають з написанням звернень, надають соціальний супровід.

Важливою проблемою є дотримання прав на медичне обслуговування. Іноді ветерани думають, що «ми молоді і прорвемся, – каже керівниця проекту Лариса Полулях, – але  краще убезпечити своє майбутнє, зібрати необхідні документи про хвороби і поранення, стан здоров’я, стати на диспансерний облік, почати лікування. Крім поранень з АТО «привозять» і туберкульоз, і гепатити, і онкологічні захворювання. Ветерани потребують лікування, а якщо зараз про це не подбати, ми матимемо країну хворих людей. Навіть якщо до нас звертаються з приводу субсидій, ми акцентуємо увагу ветеранів на правах пацієнтів, інформуємо про пільги і можливості»

Під час проекту з’ясувалось, що не всі ветерани знають про своє право на безкоштовні ліки, не звертаються з цим запитом до лікарів. В результаті кошти, виділені на ліки за безоплатними рецептами, не освоюються, а люди не отримують необхідного лікування. Це і медична проблема, і проблема соціальних служб, які мають пропонувати послуги активно, не чекаючи критичної ситуації.

Ще одна тенденція, яка проявилась під час проекту – за консультаціями більше звертаються жінки і дружини.  Жінки, постраждалі від війни, потребують правової допомоги, і це не тільки ті, хто бере участь в бойових діях, але й матері і дружини, які мають справу з наслідками.

Докладнішу інформацію про заходи проекту можна отримати на сторінці проекту  Школа ветеранів у facebook

та зателефонувавши Ларисі Полулях, т.067 700 50 76

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Майбутнє інституту старост: депутати обговорили з громадами законодавчі виклики

У Чернівцях обговорили законопроєкт про міжнародне співробітництво

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”