Пошук консенсусу – обговорення адвокатури виходить на фінішну пряму

26 квітня 2016 року за ініціативою Асоціації правників України (АПУ) спільно з Радою з питань судової реформи відбулася експертна зустріч, присвячена обговоренню проекту Закону України «Про ...

Додано:
uba

2
Пошук консенсусу – обговорення адвокатури виходить на фінішну пряму

26 квітня 2016 року за ініціативою Асоціації правників України (АПУ) спільно з Радою з питань судової реформи відбулася експертна зустріч, присвячена обговоренню проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», розробленого у межах Ради з питань судової реформи.

Експертна зустріч пройшла за участі членів Ради з питань судової реформи представників Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції України» та керівників профільних організацій, які брали активну участь в обговоренні пропозицій Ради з питань судової реформи.

За словами Олексія Філатова, заступника глави Адміністрації Президента України, координатора Ради з питань судової реформи, цей круглий стіл є першим із серії експертних заходів, які стартували з метою обговорення та систематизації пропозицій щодо удосконалення положень проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

«Ми готові почути думку юридичної спільноти та врахувати її при розробці фінального тексту законопроекту. Наша першочергове завдання – прийти до єдиного знаменника та виступити спільним фронтом у приведенні змін в життя», – зазначив він. Також Олексій Філатов подякував Асоціації правників України за активну роботу та збір пропозицій у процесі громадського обговорення проекту.

На важливості професійного діалогу наголосив і Президент АПУ Денис Бугай. «Наразі громадське обговорення проекту виходить на фінішну пряму. І зараз у нас є унікальна можливість вплинути на те, яким чином буде урегульована наша професія, тому ми маємо шукати консенсус та спільними силами домагатися ухвалення консолідованого проекту», – зазначив він.

Перша зустріч була присвячена обговоренню найважливіших питань організації адвокатського самоврядування. Учасники зустрічі висловили свої позиції щодо статусу та складу органів адвокатського самоврядування, обов’язковості членства та порядку формування керівних органів, проведення з’їзду адвокатів тощо.

Свої думки з кожного питання висловлювали члени Ради з питань судової реформи Анна Огренчук, керуючий партнер LCF та Вадим Бєляневич, к.ю.н., член Вищої ради юстиції;Сергій Шкляр, заступник міністра юстиції України, Зоя Ярош, віце-президент Асоціації адвокатів України, Інна Рафальська, голова Ради адвокатів м. Києва, адвокати Ігор Фомін, Ігор Головань, Максим Шевердін, Юрій Михальський, Артем Стоянов, Микита Нуралін та інші.

Європейський досвід організації та функціонування адвокатського самоврядування представив Ритіс Йокубаускас, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

За результатами зустрічі було знайдено консенсус з низки питань, а спільні позиції були ретельно зафіксовані координатором Ради з питань судової реформи при Президентові України.

З пропозиціями та текстом проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Ради з питань судової реформи можна ознайомитися за посиланням.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями