Поруч, щоб допомогти. Кампанія для постраждалих від насильства

Комунікаційна агенція plusone social impact і Система безоплатної правової допомоги (БПД) запустили кампанію щодо юридичної підтримки постраждалих від домашнього насильства, а також сексуального ...

Додано:
Prostir.Ua

ay
Поруч, щоб допомогти. Кампанія для постраждалих від насильства

Комунікаційна агенція plusone social impact і Система безоплатної правової допомоги (БПД) запустили кампанію щодо юридичної підтримки постраждалих від домашнього насильства, а також сексуального насильства під час війни.

Проєкт має на меті закріпити у суспільстві розуміння: кривдник може і має бути покараним, а усі постраждалі – мають право на безоплатну допомогу, зокрема і правову. 

Від початку повномасштабної війни рф проти України проблема насильства набула рекордних масштабів. Деокупація наших територій щоразу супроводжується оприлюдненням історій про чисельні випадки побиття, катування і сексуального насильства. Водночас не втрачає актуальність проблема домашнього насильства: фізичного, сексуального, психологічного чи економічного – люди продовжують стикатися з різними його формами.

Допомога постраждалим від домашнього насильства 

На жаль, кривдниками часто стають найближчі – ті, кого любиш, цінуєш, до кого можеш бути прив’язаним емоційно чи економічно. Для постраждалих це часто ускладнює можливість визнати критичність ситуації, потребу у захисті та підтримці. Люди, які зіткнулися з  насильством, мають безліч страхів і причин мовчати. Пережите залишає по собі психологічні (а часто й фізичні) травми та зневіру: людина живе з постійним болем і не вірить, що може отримати допомогу.

Фізичне насильство 

Меседж кампанії “Поруч, щоб допомогти” став основою комунікації системи безоплатної правової допомоги, щоб підкреслити готовність юристів підтримувати постраждалих, які налаштовані говорити про пережите і боротися за власні права та безпеку. Система вже має успішні кейси захисту від кривдників: на їх основі ми створили історії трьох людей, які правовим шляхом убезпечили себе від різних форм домашнього насильства.

Економічне насильство

Психологічне насильство

Сексуальне насильство під час війни є складною, вкрай чутливою темою. Уникаючи тригерів для ретравматизації постраждалих, ми підкреслюємо ключове: насильство під час війни – це воєнний злочин. Незалежно від віку, статі, соціального статусу людини, яка з ним зіткнулася, й характеру вчиненої шкоди. Кожен і кожна мають змогу отримати правову допомогу.

Щоб заговорити на цю тему, звісно, потрібен час. Можливо, навіть роки. Втім воєнні злочини не мають строку давності. Тому навіть якщо людина не готова говорити зараз, звернутися по допомогу можна тоді, коли з’явиться внутрішня сила.

Допомога постраждалим від сексуального насильства під час війни 

Важливо пам’ятати: постраждати від насильства може будь-хто. Але завжди знайдуться ті, хто будуть поруч, щоб допомогти!


 

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку