Портал iGov у райдержадміністраціях Полтавщини: лідери, середнячки і відсталі (інфографіка)

У Полтавській області працює 25 райдержадміністрацій. За майже півроку з часу початку роботи порталу iGov в області, частина з них почали користуватися тими перевагами, які він дає. Але роботи ...

Покриття РДА Полтавщини послугами порталу iGov
Портал iGov у райдержадміністраціях Полтавщини: лідери, середнячки і відсталі (інфографіка)

У Полтавській області працює 25 райдержадміністрацій. За майже півроку з часу початку роботи порталу iGov в області, частина з них почали користуватися тими перевагами, які він дає. Але роботи волонтерам цієї ініціативи залишається ще багато.

1 березня на Полтавщині силами волонтерів розпочалося впровадження порталу державних послуг iGov. На даний момент його активно використовують Полтавська ОДА (3 послуги) та ГУ Нацполіції у Полтавській області (1 послуга).

Проте важливо, щоб електронізацію державних послуг запускали не тільки в обласному центрі (а саме там знаходяться вищеназвані структури), а й по всій Полтавщині. Тому те, наскільки активно РДА поза Полтавою включаться у процес користування порталом iGov у своїй щоденній роботі, є показником їхнього бажання до змін і підвищення комфорту громадян.

Волонтери ініціативи iGov приділяють багато зусиль, щоб ознайомити райдержадміністрації Полтавщини з цим сервісом і допомогти зробити надання державних послуг громадянам зручнішими.

Покриття РДА Полтавщини послугами порталу iGov

Покриття РДА Полтавщини послугами порталу iGov

За результатами їхньої роботи вже 7 РДА (Лохвицька, Пирятинська, Козельщинська, Полтавська, Семенівська, Шишацька і Машівська) активно надають по 3 види послуг (останні 2 РДА — по одній). Загалом активні тут 4 види послуг. Це «Звернення до голови РДА», «Запит на отримання публічної інформації», «Записатись на прийом до посадовця» та «Отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг».

Ще в 4 РДА перебувають на етапі тестування послуг. Перед тим як працівники райдержадміністрації починають надавати певну послугу для громадян, її активно тестують на предмет збоїв майданчика. Зараз цей процес проходить у Великобагачанській, Лубенській, Шишацькій (скрізь по 3 послуги) та Глобинській РДА (2 послуги). Незабаром вони почнуть активно їх використовувати у своїй роботі.

Представники 10 райдержадміністрацій Полтавщини подали заявки на відкриття кабінетів у порталі iGov. Це першочерговий процес, якщо РДА бажає розпочати роботу з цим сервісом. Рекордсменом тут є Чорнухинська РДА (заявка на кабінети по 28 послугам). Далі йдуть Глобинська (10 послуг) і Хорольська (4 послуги). Семенівська, Миргородська, Котелевська, Гребінківська, Чутівська, Гадяцька РДА чекають на 3 послуги, а Новосанжарська — на 2.

Загалом ці структури чекають на відкриття 44 видів послуг, які можна буде надавати онлайн.

Проте в кожному списку щодо інновацій є й ті, які відстають від своїх колег. На даний момент 7 райдержадміністрацій взагалі не покрито порталом iGov. Це Диканська, Карлівська, Зіньківська, Кобеляцька, Кременчуцька, Решетилівська та Оржицька РДА. Волонтери iGov сподіваються, що працівники цих структур все таки зрозуміють переваги онлайн-надання держпослуг і приєднаються до своїх колег. Але поки що ситуація тут невтішна.

Юлія Городчаніна на підписанні Меморандуму про співпрацю з Полтавською ОДА

Юлія Городчаніна на підписанні Меморандуму про співпрацю з Полтавською ОДА

Координатор волонтерської ініціативи iGov у Полтаві Юлія Городчаніна зазначає, що бажання райдержадміністрацій працювати з порталом онлайн-послуг — це хороший знак того, що вони хочуть йти в ногу з часом:

— Але варто розуміти, що це тільки півсправи. Основним викликом буде те, чи зможуть вони популяризувати ці онлайн-послуги серед мешканців своїх районів. І хоч покриття інтернетом в Україні стає все більшим з кожним роком, але переконати людей, які звикли, що державний орган — це виключно паперові документи, буде дуже складно. Та колись треба починати.

Нагадаємо, що нещодавно перші 100 мешканців Полтавщини з допомогою даного порталу оформили собі «довідку про несудимість».


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Вплив ізоляції під час карантину на ситуацію з домашнім насильством

В Авдіївці відкрили "зелену кімнату"

Перший місяць роботи соціальної мережі для громадянського суспільства

Відбувся тренінг «Фінансовий менеджмент. Бухгалтерський облік та оподаткування» серед підприємців міста Мирноград

Центри культурних послуг, як інструмент згуртованості громади: оголошено громади-переможці конкурсу

У Лисичанську проведено тренінг «Діти і війна. Навчання технік зцілення»