Понад третина опитаних школярів потерпала від булінгу, майже 13% – від фізичного насильства – дослідження

Такі вражаючі дані наводить громадська організація Гендерний Клуб Дніпро, яка днями презентувала результати гендерного та безпекового аудиту низки навчальних закладів Дніпропетровської ...

Насилие Viomence
Понад третина опитаних школярів потерпала від булінгу, майже 13% – від фізичного насильства – дослідження

Такі вражаючі дані наводить громадська організація Гендерний Клуб Дніпро, яка днями презентувала результати гендерного та безпекового аудиту низки навчальних закладів Дніпропетровської області.

Дослідження провела відома вчена у галузі соціології, викладачка Юлія Бєлікова. Учасниками опитування стали школярки та школярі зі шкіл та ліцеїв низки міст Дніпропетровської області (Павлоград, Кам’янське, Марганец, Жовті Води), які взяли участь у освітньому проекті БІГ. Безпека. Інклюзія. Гендер).

Отже, 62% опитаних в рамках дослідження школярів стикалися з образами, 53,1% – з насмішками, 36,1% – з негативними коментарями у соціальних мережах, 32,8% – з цькуванням (булінгом), 31,8% – з бійкою, 12,9% – з фізичним насильством, 9,1% – з переслідуванням. При цьому 26,3% респондентів/ок відповіли, що “не стикалися з цими видами поведінки”.

Деякі підлітки та молоді люди, які навчаються у школах, страждали від таких ганебних явищ, як згвалтування, ексгібіціонізм, погрози, жорстокі плітки, дискримінація.

Викликає повагу той факт, що одним з найпоширеніших видів реагування вчительок та вчителів на цькування та образ серед школярів – “Стану на захист того, кого ображають” та ін. У випадках фізичного насильства на адресу учнів вчителі/-льки рішуче готові звертатися до поліції.

Гендерний аудит булинг

Для подолання таких небезпечних ГО Гендерний клуб Дніпро зокрема запропонує системі освіти Дніпропетровської області впровадити у найближчі три роки Стратегію гендерної рівності, інклюзії, безпеки та недискримінації (посилання на гендерний та безпековий аудит  та Стратегію гендерної рівності )

В рамках проєкту “БІГ: Безпека. Інклюзія. Гендер в освіті. Гендерний аудит як інструмент змін” який реалізує ГО “Гендерний клуб Дніпро” за підтримки Уряду Канади в рамках проекту “Жінки України: залучені, спроможні, незламні”, що впроваджується організацією ПАКТ, у серпні 2021 р. Гендерним Клубом Дніпро проведено опитування вчительства та учнівства у містах Кам’янське (2 школи), Павлоград (1 школа), Марганець (1 школа), Жовті Води (1 школа). Опитано 418 осіб, з них 114 вчительок/ів та 304 учениць/ів 8-11 класів.

Опитування не є репрезентативним для учнівства чи освітянства області, однак є репрезентативним для шкіл, в яких реалізоване.

logo new big


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії