Понад 2000 пропозицій до бюджетів 25 громад України

Експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» разом із представниками 25 громад-партнерок Програми USAID DOBRE із Запорізької, Чернівецької та Чернігівської областей завершили ...

Широківська громада
Понад 2000 пропозицій до бюджетів 25 громад України

Експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» разом із представниками 25 громад-партнерок Програми USAID DOBRE із Запорізької, Чернівецької та Чернігівської областей завершили масштабну інформаційно-просвітницьку кампанію «Впливай на бюджет своєї громади-2021».

Під час зустрічей з експертами Партнерства, фінансистами та громадськими активістами понад три тисячі жителів отримали примірники «Бюджету для громадян», подали свої пропозиції до бюджетів на наступний рік та поспілкувалися із представниками місцевої влади.

«Цього року у 25 громадах – понад 2000 чудових ідей і варіантів вирішення проблемних питань, які надали самі жителі. І це не випадковість. Люди пропонують свої ідеї тоді, коли розуміють суть бюджетного процесу. І тут на допомогу приходить наш унікальний продукт – «Бюджет для громадян», буклети, які ми розробляємо разом із громадами і доступно пояснюємо все про місцеві бюджети», – зазначив Анатолій Бойко, координатор Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!»

Інформаційні акції відбувалися в креативній формі. Наприклад, у Ніжинській громаді, що на Чернігівщині, разом з місцевою громадською організацією «Голос громад Чернігівщини» вдалося організувати чаювання з мером: містяни змогли у неформальній атмосфері поспілкуватися з очільником громади, поговорити про бюджет та подати свої пропозиції.

Ніжинська громада

А у Глибоцькій громаді на Буковині разом з ГО «Український Народний Дім у Чернівцях» на заході зі згуртування громади разом збирали яблука у саду, провели бюджетний квест і, звісно ж, подали пропозиції до головного фінансового документу на 2022 рік.

 Глибоцька громада

Надані пропозиції до місцевих бюджетів стосуються багатьох сфер життя громад —  забезпечення вуличного освітлення, ремонту доріг, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, ремонту об’єктів інфраструктури, благоустрою. Крім того, громади продовжують збирати пропозиції  жителів через електронні інструменти. Пізніше місцеві ради акумулюють усі надіслані документи, оброблять їх та враховуватимуть у бюджетах громад на 2022 рік.

Коропська громада

Коропська громада

Корюківська громада

Корюківська громада

Любецька громада

Любецька громада

Пологівська громада

Пологівська громада

Рукшинська громада

Рукшинська громада

Широківська громада

Широківська громада

Проєкт реалізується у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Психологічна підтримка населення: безкоштовна гаряча лінія

Як повномасштабна війна РФ проти України змінила життя кримчан — думки влади та правозахисників

Діти-переселенці можуть отримати допомогу від держави

У Запоріжжі волонтери запустили “гарячу лінію” допомоги людям під час війни

Кампанію електронного декларування доходів у 2022 році продовжено

П'ять порад від УВС: як ефективно спланувати роботу з волонтерами під час війни