Понад 8000 дорослих та дітей отримали соціально-психологічну підтримку завдяки благодійникам на Хмельниччині

Це проміжні результати проєкту «Родина і громада: адаптація – інтеграція – розвиток». Проєкт реалізується у 15-ти громадах трьох областей: Хмельницької, Івано-Франківської та Харківської. Його ...

photo1701705406
Понад 8000 дорослих та дітей отримали соціально-психологічну підтримку завдяки благодійникам на Хмельниччині

Це проміжні результати проєкту «Родина і громада: адаптація – інтеграція – розвиток». Проєкт реалізується у 15-ти громадах трьох областей: Хмельницької, Івано-Франківської та Харківської. Його експерти допомагають родинам, які постраждали від війни. І не просто дають гроші чи «гуманітарку», а навчають громади тому, як правильно працювати із дітьми, підлітками, сімейними формами виховання та сім’ями, які опинилися у складній ситуації. 

Проєкт представили на Хмельниччині. Там зібралися представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники та фахівці пілотних громад, регіональні координатори, експерти Партнерства «Кожній дитині» (ця міжнародна благодійна організація впровадила проєкт) та партнери, які фінансово його  підтримують (Plan International та Disasters Emergency Committee (Велика Британія). І хоч проєкт ще триває, під час зустрічі вже озвучили попередні підсумки. 

photo1701705406 (1)

«Ця зустріч дала нам можливість оцінити ефективність ініціатив, які вже запроваджені у громадах. Наприклад, якщо у громаді якісно надають широкий спектр послуг для дітей з інвалідністю, то відпадає потреба перебування цих дітей в інтернатних закладах. Це чудовий приклад для всієї України, ми маємо поширювати таку практику», – ділиться  спостереженнями директорка Партнерства «Кожній дитині» Василина Дибайло.

 Координаторка проєкту та менеджерка тренінгових програм організації Ольга Павлик розповіла про три ключові програми благодійної допомоги, які впроваджують у рамках проєкту:

«Новий дім» – це фінансова підтримка на ремонти, закупівлю меблів та побутової техніки, обладнання для переміщених ДБСТ, багатодітних прийомних та опікунських сімей. «Тимчасовий дім» – на оренду житла та переміщення прийомних, патронатних та опікунських сімей. Ці дві програми реалізовуються в Івано-Франківській та Хмельницькій областях. А програма «Ми Підтримка», яка втілюється у Харківській області, передбачає підтримку вразливих сімей з дітьми, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах чи перебувають у групі ризику. Тут охоплені ширші потреби: на лікування та реабілітацію, ремонт, побутову техніку, меблі, купівлю дитячого одягу, взуття, постільної білизни, навчання дітей тощо».

 Загалом від старту проєкту у 2022-ому році:

- понад 8000 дорослих та дітей отримали соціальні, психологічні, реабілітаційні та юридичні послуги у 15-ти громадах Хмельницької, Івано-Франківської та Харківської областей;

- на Івано-Франківщині та Хмельниччині створили 7 дитячих просторів для проведення групової та індивідуальної роботи;

- провели 203 заходи задля інтеграції дітей та батьків у громадах;

- 116 сімей отримали благодійну фінансову підтримку.

Окрім безпосередньої підтримки дітей та сімей, в рамках проєкту увагу приділили й підготовці фахівців. Понад 300 спеціалістів із соціальної роботи та захисту дітей у трьох областях підвищили компетенцію завдяки тренінгам. А ще проєкт профінансував роботу 41 спеціаліста (фахівців соціальної роботи, психологів, юристів та логопедів), які надають послуги дітям та сім’ям у громадах.

 «Ми якраз досягли тієї цілі, яку ставили – зробили сталий проєкт по мобілізації громад, де залучені не лише представники самих громад, а й ВПО. Тобто вже створено систему взаємодії соцслужб із тими, хто бере участь в захисті дітей і загалом допомагає вразливим категоріям населення», – говорить програмний менеджер Plan International Денис Дубровкін.

 Учасники зустрічі обмінялися досвідом реалізації проєкту у своїх регіонах та обговорили успіхи та проблемні питання. 

«На жаль, держава та органи місцевого самоврядування не мають можливості закрити всі потреби, тому підтримка міжнародних організацій для нас є дуже вагомою», – зазначив заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Юр’єв.

 Проєкт «Родина і громада: адаптація – інтеграція – розвиток» триватиме у громадах до кінця лютого 2024 року.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Детінізація тютюнового ринку та результати євроінтеграційної акцизної політики в Україні

Акліматизуватись до змін в часи кризи

Курс з цифрової освіти для українських школярів продовжує роботу у 2024 році

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD

«Майдан навчив нас вірити у перемогу»: обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану