Понад 6000 благодійних обідів роздадуть у трьох громадах Прикарпаття

У Коломиї та Богородчанах відкрили соціальні їдальні для деяких категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО), де безкоштовно годують людей гарячими обідами. Таку ж підтримку отримують українці й на ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

DSC_4804 (1) (1)
Понад 6000 благодійних обідів роздадуть у трьох громадах Прикарпаття

У Коломиї та Богородчанах відкрили соціальні їдальні для деяких категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО), де безкоштовно годують людей гарячими обідами. Таку ж підтримку отримують українці й на базі уже діючої соціальної їдальні у Калуші. Організовує харчування громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” у співпраці з органами місцевого самоврядування та при підтримці ACTED і UKaid.

Перша їдальня почала роботу ще 12 грудня. Зараз процес надання допомоги налагоджено у всіх трьох громадах і талони на допомогу вже отримали майже 200 нових мешканців Прикарпаття з числа найбільш незахищених ВПО. Планується, що харчуватимуть людей безкоштовними обідами впродовж наступних 30 днів.

“В умовах постійних вимкнень світла було доволі непросто організувати і налагодити процес, але все вдалося і безкоштовна видача у їдальні вже працює. Ми організували цю допомогу, бо розуміємо, як особливо непросто буває деяким переселеним сім’ям взимку у воєнний час, коли немає роботи, житла”, – розповіла керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

321329436_1275291893038951_8640743878548890793_n

Щодня харчування видають внутрішньо переміщеним одиноким батькам, багатодітним сім’ям, пенсіонерам та іншим, які не мають достатньо фінансових можливостей, щоб закривати всі базові потреби.

Соціальну їдальню у Богородчанах з вітальним візитом відвідала заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко та розповіла, що на Прикарпаття продовжують прибувати українці з інших міст. Тому Івано-Франківська ОДА у партнерстві з місцевими та міжнародними організаціями далі шукають ресурси, щоб забезпечити людей житлом, обігрівачами, генераторами, термосами, теплим одягом та їжею.

Перші відвідувачі соціальних їдалень розповідають, що для них отримана допомога має суттєве значення.

321356722_2350743081757155_1035459154901716125_n

Коли ми сім’єю виїжджали з Маріуполя, не взяли нічого, бо залишали місто фактично під обстрілами. Перед цим тижнями сиділи у підвалі голодними. Було, заливали гречку окропом і напівсиру їли. Тому зараз нам дуже важлива вся допомога, яку отримуємо”, – пригадала Юлія, яка приїхала до Богородчан з Маріуполя.

ВПО, які не встигли подати заявку на харчування, можуть ще отримати підтримку. У Коломиї відкрито реєстрацію на 15 вільних місць, а також на 40 – у Калуші. Заповнювати анкету запрошують у першу чергу ВПО, старших 60 років, а також всіх з числа переміщених осіб, кому необхідна така підтримка.

 

Соціальні їдальні у громадах організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”. Допомога надана в рамках проєкту “Гуманітарна допомога у громадах, що знаходяться на лінії вогню та у громадах, що приймають внутрішньо переміщених осіб в Україні” при підтримці ACTED та UKaid.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"